UNEC-in koordinatorluğu ilə İspaniyanın Santiaqo de Compostela Universitetində təlim-seminar keçirilib
Aprelin 4-dən 14-dək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) koordinatoru olduğu “Beynəlxalq əlaqələr sahəsində universitet idarəçiliyinin inkişaf etdirilməsi və təkmilləşdirilməsi” adlı TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində Layihənin Avropa tərəfdaşlarından olan İspaniyanin Santiaqo De Compostela Universitetində təlim-seminar keçirilib.
İki həftəlik təlim-seminarda Layihənin tərəfdaşları olan Sumqayıt Dövlət Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Kiyev Milli İqtisadiyyat Universiteti (Ukrayna), Qırğızıstan İqtisad Universiteti (Qırğızıstan) və Kujand Dövlət Universitetinin (Tacikistan) əməkdaşları iştirak edib.
Tədbirdə Layihənin koordinatoru olan UNEC-i Beynəlxalq əlaqələr departamentinin əməkdaşı Gülşən Vəliyeva ilə Turan Süleymanov təmsil edib. Santiaqo de Compostela Universitetinin beynəlxalq əlaqələr ofisinin təşkil etdiyi seminarda beynəlxalq əlaqələrin təşkili mexanizmi, tərəfdaş universitetlərin seçilməsi meyarları, tələbə və müəllim mübadiləsinin reallaşdırılması təcrübəsi, əcnəbi tələbələrin cəlb edilməsi üçün PETEX və MARHABA proqramının tətbiqi, ERASMUS+ layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən layihələrin təqdimatı, İnformasiya Texnologiyaları araşdırma mərkəznin fəaliyyəti ilə tanışlıq, qimətləndirmə və bilik mübadilləsi sahəsi və həmçinin onun tərkibində olan tədqiqat mərkəzlərin faəliyyətinin təqdimatı və yaradılan spin off şirkətlərlə tanışlıq, universitetin daha cox aqrar sahədə ixtisaslaşan Lugo Kampusunda və mühəndislik və iqtisadiyyat profilli Viqo Universitetində görüşlər keçirilib, beynəlxalq əlaqələr və təhsil layihələrində iştirak və digər istiqamətlər üzrə mühazirələr oxunub, müzakirələr aparılıb.
Seminar müddətində UNEC-in Santiaqo de Compostela Universiteti ilə potensial əməkdaşlıq məsələləri barədə fikir mübadiləsi də aparılıb.

Training- seminar held at the University of Santiago de Compostela of Spain with UNEC’s Coordination
A workshop has been held at one of the European partners the University of Santiago de Compostela of Spain within the TEMPUS UNIVIA Project on “Development and Improvement of the University Administration in International Affairs” coordinated by Azerbaijan State University of Economics (UNEC) through April 04-14.
The employees of the partner universities of the Project State University of Sumgait, Baku State University, Kiev National University of Economics (Ukraine), Kirgizstan University of Economics (Kirgizstan) and Kujand State University (Tajikistan) have taken part in the two- week training- seminar.
The coordinator of the Project UNEC has been represented in the event by the International Relations Office employees Gulshan Veliyeva and Turan Suleymanov. Lectures and discussions on the mechanisms of international relations organization, criteria of partner universities selection, experience of the student and teacher exchange realization, application of the Programs PETEX and MARHABA, presentation of the projects implemented within the ERASMUS+ Project, acquaintance with the information technologies research center, fields of assessment and knowledge exchange and the presentation of the research centers under it, acquaintance with the established spin off companies, meetings in the Lugo Campus the engineering and economic- oriented Vigo University have been held and views on international relations and educational projects have been shared.
Views on potential cooperation of UNEC with Santiago de Compostela University have also been exchanged within the workshop.