UNEC-in koordinatorluğu ilə İspaniyanın Santiaqo de Compostela Universitetində təlim-seminar keçirilib
Aprelin 4-dən 14-dək Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) koordinatoru olduğu “Beynəlxalq əlaqələr sahəsində universitet idarəçiliyinin inkişaf etdirilməsi və təkmilləşdirilməsi” adlı TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində Layihənin Avropa tərəfdaşlarından olan İspaniyanin Santiaqo De Compostela Universitetində təlim-seminar keçirilib.
İki həftəlik təlim-seminarda Layihənin tərəfdaşları olan Sumqayıt Dövlət Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Kiyev Milli İqtisadiyyat Universiteti (Ukrayna), Qırğızıstan İqtisad Universiteti (Qırğızıstan) və Kujand Dövlət Universitetinin (Tacikistan) əməkdaşları iştirak edib.
Tədbirdə Layihənin koordinatoru olan UNEC-i Beynəlxalq əlaqələr departamentinin əməkdaşı Gülşən Vəliyeva ilə Turan Süleymanov təmsil edib. Santiaqo de Compostela Universitetinin beynəlxalq əlaqələr ofisinin təşkil etdiyi seminarda beynəlxalq əlaqələrin təşkili mexanizmi, tərəfdaş universitetlərin seçilməsi meyarları, tələbə və müəllim mübadiləsinin reallaşdırılması təcrübəsi, əcnəbi tələbələrin cəlb edilməsi üçün PETEX və MARHABA proqramının tətbiqi, ERASMUS+ layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən layihələrin təqdimatı, İnformasiya Texnologiyaları araşdırma mərkəznin fəaliyyəti ilə tanışlıq, qimətləndirmə və bilik mübadilləsi sahəsi və həmçinin onun tərkibində olan tədqiqat mərkəzlərin faəliyyətinin təqdimatı və yaradılan spin off şirkətlərlə tanışlıq, universitetin daha cox aqrar sahədə ixtisaslaşan Lugo Kampusunda və mühəndislik və iqtisadiyyat profilli Viqo Universitetində görüşlər keçirilib, beynəlxalq əlaqələr və təhsil layihələrində iştirak və digər istiqamətlər üzrə mühazirələr oxunub, müzakirələr aparılıb.
Seminar müddətində UNEC-in Santiaqo de Compostela Universiteti ilə potensial əməkdaşlıq məsələləri barədə fikir mübadiləsi də aparılıb.

При координаторстве UNEC в университете Испании Сантьяго де Компостела проведен семинар-тренинг
В рамках проекта TEMPUS UNIVIA «Развитие и совершенствование университетского управления в сфере международных отношений», координатором которого является Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC), 04-14 апреля в испанском университете Сантьяго де Компостела, являющегося европейским партнером проекта, проведен семинар-тренинг.
На двухнедельном семинаре-тренинге приняли участие соответствующие сотрудники университетов-партнеров проекта — Сумгаитского государственного университета, Бакинского государственного университета, Киевского национального экономического университета (Украина), Кыргызского экономического университета (Кыргызстан) и Кужандского государственного университета (Таджикистан).
На мероприятии  сотрудники Департамента международных отношений Гюльшан Велиева и Туран Сулейманов представили координатора проекта UNEC.  На семинаре, организованном офисом международных отношений университета Сантьяго де Компостела, были проведены лекции и дискуссии по вопросам механизма организации международных отношений, критерий выбора университетов-партнеров, опыта реализации обмена студентами и преподавателями, применения программ PETEX и MARHABA для привлечения иностранных студентов, презентации проекта, осуществляемого в рамках проекта ERASMUS+, знакомства с деятельностью центра исследования информационных технологий, сферы оценки и обмена знаниями, а также презентации деятельности исследовательских центров и знакомства с созданными  spin off компаниями, проведенных встреч в кампусе университета Луго, все больше специализированном   в аграрной сфере и экономического профиля университете Виго, международных отношений и участия в образовательных проектах и в других направлениях.
На протяжении семинара был проведен обмен мнениями по вопросам потенциального сотрудничества UNEC с университетом Сантьяго де Компостела.