UNEC-in koordinatorluğu ilə Qırğızıstanda “Layihə Məlumat Günü” keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) koordinatoru olduğu “Beynəlxalq əlaqələr sahəsində universitet idarəçiliyinin inkişaf etdirilməsi və təkmilləşdirilməsi” adlı TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində Qırğızıstan İqtisad Universitetində (QİU) “Layihə Məlumat Günü” (Project Info Day) keçirilib.
Tədbirdə UNEC-lə birlikdə, Avropanın tərəfdaş universitetləri, Qırğızıstan Respublikasının Təhsil və Elm Nazirliyinin və Qırğızıstanın 25 ali təhsil müəssisəsinin nümayəndələri iştirak ediblər. UNEC UNIVIA TEMPUS layihəsinin tərəfdaş universitetlərinin nümayəndələri məruzə ilə çıxış ediblər.
Məruzəçilər UNEC-in koordinatoru olduğu TEMPUS UNIVIA layihəsinin iki illik fəaliyyəti müddətində görülən işlərdən, layihənin fəaliyyət planın uğurla həyata keçirilməsindən və eləcə də layihənin tərəfdaş universitetlərdə beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafına göstərdiyi təsirdən bəhs ediblər. Layihə çərçivəsində gələcəkdə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlər haqqında geniş məlumat veriblər.

Координаторством UNEC в Киргизии проведен «День проекта информации»
В рамках проекта TEMPUS UNIVIA  под названием «Развитие и совершенствование университетского управления в сфере международных отношений» координатором которого является Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC), в Кыргызском экономическом университете (КЭУ)  был проведен  “День проекта информации».
На мероприятии вместе с UNEC участвовали университеты-партнеры Европы, представители Министерства образования Кыргызской Республики и 25 высших школ. Представители университетов-партнеров проекта UNEC UNIVIA TEMPUS выступили с докладом.
Докладчики рассказали о проделанной работе в течение двухлетней деятельности  проекта TEMPUS UNIVIA, координатором которого является UNEC, об успешном осуществлении плана деятельности проекта, а также о влиянии проекта на развитие международного сотрудничества в университетах-партнерах. Представлена широкая информация об осуществлении  предусмотренных в будущем  мероприятий в рамках проекта.