UNEC-in koordinatorluğu ilə Qırğızıstanda “Layihə Məlumat Günü” keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) koordinatoru olduğu “Beynəlxalq əlaqələr sahəsində universitet idarəçiliyinin inkişaf etdirilməsi və təkmilləşdirilməsi” adlı TEMPUS UNIVIA layihəsi çərçivəsində Qırğızıstan İqtisad Universitetində (QİU) “Layihə Məlumat Günü” (Project Info Day) keçirilib.
Tədbirdə UNEC-lə birlikdə, Avropanın tərəfdaş universitetləri, Qırğızıstan Respublikasının Təhsil və Elm Nazirliyinin və Qırğızıstanın 25 ali təhsil müəssisəsinin nümayəndələri iştirak ediblər. UNEC UNIVIA TEMPUS layihəsinin tərəfdaş universitetlərinin nümayəndələri məruzə ilə çıxış ediblər.
Məruzəçilər UNEC-in koordinatoru olduğu TEMPUS UNIVIA layihəsinin iki illik fəaliyyəti müddətində görülən işlərdən, layihənin fəaliyyət planın uğurla həyata keçirilməsindən və eləcə də layihənin tərəfdaş universitetlərdə beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafına göstərdiyi təsirdən bəhs ediblər. Layihə çərçivəsində gələcəkdə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlər haqqında geniş məlumat veriblər.

“Project Info Day” with UNEC Coordination was held in Kirgizstan
The “Project Info Day” within the framework of the TEMPUS UNIVIA Project on “The Development and Improvement of the University Administration in International Affairs” coordinated by Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held in Kirgizstan University of Economics (KUE).
The representatives of the European partner Universities, Ministry of Education and Science of the Republic of Kirgizstan and 25 higher education institutions of Kirgizstan along with UNEC delegation participated in the event. The representatives of the partner universities of UNEC TEMPUS UNIVIA Project made speeches during the meeting.
Lecturers spoke about work done within the two- year’s period of activity, successful implementation of the project’s actions plan and as well as project’s impact on the development of international cooperation in the partner universities. They delivered detailed information about the events to be implemented within the project in future.