UNEC-in nümayəndə heyəti Almaniya universitetində beynəlxalq təcrübə keçəcək
UNEC-in struktur bölmə rəhbərləri, əməkdaşları və magistrləri Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) layihəsi çərçivəsində Almaniyanın Siegen universitetində təcrübə mübadiləsi keçəcəklər.
Siegen Universitetinə ezam olunan nümayəndə heyəti ilə görüşən rektor, professor Ədalət Muradov DAAD-ın maliyyələşdirdiyi “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsinin uğurlu təşkilindən söz açıb. 4 illik layihə müddətində UNEC-lə Siegen Universiteti arasında əlaqələrin davamlı inkişaf etdiyini, bakalavr və magistrlər üçün yay və qış məktəblərinin təşkil olunduğunu, hər iki universitetdə gənc tədqiqatçıların elmi araşdırmalar apardığını, professor-müəllim və inzibati heyətinin iştirakı ilə Bakıda və Siegendə seminarların, həmçinin aktiv tələbə-müəllim mübadilələrinin həyata keçirildiyini bildirib. Rektor Ədalət Muradov nümayəndə heyətinə Siegen universitetinin beynəlxalq əməkdaşlıq, tələbə mobilliyinin təmin olunması, tədrisin və imtahan prosesinin keyfiyyətli təşkili, müasir tələbləri ödəyən elmi tədqiqatların aparılması və digər istiqamətlərdə təcrübəsinin öyrənilməsinin faydalı olacağını vurğulayıb.
Rektor magistrlərə Azərbaycanı sərhədlərimizdən kənarda layiqincə təmsil etməyi, bilik və bacarıqlarını daha da artırmağı tövsiyə edib.

UNEC delegation holds international experience at the university of Germany
The masters of structural units, employees and masters of UNEC will exchange experiences at Siegen University in Germany as part of the German Academic Exchange Service (DAAD) project.
Rector, professor Adalat Muradov who met with a delegation sent on an official trip to Siegen University  spoke about the successful organization of the DAAD-funded project “EE-KEY-AZ Entrepreneurship Education: As a Key Factor of  Creation of workplaces and Employment in Azerbaijan”. He said that during the 4-year project, the ties between UNEC and Siegen University has been steadily developing, summer and winter schools have been established for undergraduate and master students, young researchers at both universities have been involved in research, seminars were held in Baku and Siege with the participation of the academic staff and administration and also   active student-teacher exchanges have been held. Rector Adalat Muradov assured the delegation that it would be useful to study the experience of Siegen University in international cooperation, student mobility, quality organization of teaching and examinations, conducting research that meets modern requirements and other areas.
The rector recommended the masters to properly represent Azerbaijan beyond our borders and to increase their knowledge and skills.