Müəllim, tələbə, valideyn və KİV nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüşdə filialın direktoru, professor Orucəli Rzayev bildirib ki, “Açıq qapı” günü tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində mühüm vasitədir. Valideyinlərin, eləcə də ictimaiyyət nümayəndələrinin imtahan prosesini sərbəst izləməsi, rəy, təklif və iradlarını bildirməsi sessiya dövründə obyektivliyin və şəffaflığın təmin edilməsinə zəmin yaradır. Qarşıya çıxan problemlər operativ olaraq həll edilir.
Ümumi fənlər kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova 2016/17-ci tədris ilinin yaz sessiyasının mütəşəkkil şəffaf və obyektiv şəraitdə keçirilməsi üçün görülən hazırlıq işləri barədə ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, yay imtahan sessiyası iyunun 2-dən 22-dək davam edəcək.
Görüşdə çıxış edən valideyinlər Həsən Orucov, Arzu Muradova övladlarının yüksək səviyyədə təhsil aldıqlarını bildirərək, imtahanların ictimaiyyətə açıq keçirilməsindən razı olduqlarını bildiriblər.

«День открытых дверей» в Закатальском филиале UNEC
На встрече с участием преподавателей, студентов, родителей и представителей СМИ директор филиала, профессор Оруджали Рзаев отметил, что «День открытых дверей» важное средство в повышении качества обучения. Свободное наблюдение родителями, а также представителями общественности за процессом экзаменов, выражение отзывов, предложений и пожеланий создает почву для обеспечения объективности и прозрачности в период сессии. Оперативно решаются возникшие проблемы.
Заведующая кафедрой Общих дисциплин, доцент Хагигат Гадимова дала подробную информацию о проведенных работ для обеспечения объективности и прозрачности в проведении летней сессии 2016/17 учебного года. Отметила, что летняя экзаменационная сессия будет продолжаться с 2 до 22 июня.
Выступившие на встрече родители Гасан Оруджов, Арзу Мурадова отметив, что их дети получают обучение на высоком уровне, выразили удовлетворение по поводу проведения экзаменов открытыми для общественности.