Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında “Açıq qapı” günü keçirilib.
Tədbirdə yerli KİV nümayəndələri, müəllim, tələbə və valideynlər iştirak ediblər. Onlar əvvəlcə filialın foyesində bu təhsil müəsisəsinin fəaliyyətini əks etdirən foto-stentlərlə tanış olub, imtahan cədvəlləri, məsləhət günlərinin qrafikləri və digər sənədləri əyani izləmək imkanı əldə ediblər. Sonra isə imtahan otaqlarını, auditoriyaları gəzərək, universitetdə yaradilan şəraitlə tanış olublar.
UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev tədbir iştirakçılarına bildirib ki, ilk dəfə keçirilən “Açıq qapı” günü tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində mühüm vasitədir. Valideyinlər, eləcə də ictimaiyyət nümayəndələri sərbəst olaraq imtahanların  gedişini izləmək, rəy,  təklif və iradlarını söyləmək imkanına malikdirlər. Bunun üçün müvafiq cədvəl-qrafiklər hazırlanıb və “Rəy və təkliflər” kitabı ayrılıb. Direktor iştirakçılara filialın əldə etdiyi təlim nailiyyətləri barədə söz açıb, tələbə-tədqiqat işlərinin nəticələrindən danışıb.
“Ümumi fənlər” kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova 2016/2017-ci tədris ilinin payız sesiyasının mütəşəkkil, şəffaf və obyektiv şəraitdə keçirilməsi üçün görülən hazırlıq işləri barədə ətraflı məlumat verib. Valideyinlər övladlarının UNEC tələbəsi olduğundan qürur duyduqlarını bildiriblər.
Sonda filialın Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Rəvan Hüseynov, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Royal Bədirov onlara yaradılan şəraitə görə tələbələr adından UNEC rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

“Open Door” Day held in Zagatala Branch of UNEC
Representatives of the local media, teaching and student staffs and parents attended the event. Firstly they viewed a photo-stand demonstrating the performance of the educational institution and had a chance to acquaint with the schedules of exams and consultations and other documents visually. Then they walked through the exam rooms, lecture rooms and familiarized with the conditions created in the university.
Director of UNEC’s Zagatala Branch, Professor Orujali Rzayev informed the participants that the “Open Door” day organized for the first time is an important tool to increase the quality of teaching. Parents, as well as public representatives have the opportunity to follow the course of exams and noting their opinions, claims and proposals. The schedules were prepared to this ground and a record book of “Comments and Proposals” has been made. The Director spoke about the Branch’s training achievements and the results of students’ research works.
Head of the Department of General Sciences, Associate Professor Hagigat Gadimova delivered detailed information about the preparatory works for the organized, transparent and objective exam session. The parents expressed their proud for their children who are UNEC students.
Chairman of the Student Youth Organization of the Branch Revan Huseynov and Chairman of the Student Scientific Society Royal Badirov expressed their gratitude to UNEC administration for the conditions created for them.