Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında “Açıq qapı” günü keçirilib.
Tədbirdə yerli KİV nümayəndələri, müəllim, tələbə və valideynlər iştirak ediblər. Onlar əvvəlcə filialın foyesində bu təhsil müəsisəsinin fəaliyyətini əks etdirən foto-stentlərlə tanış olub, imtahan cədvəlləri, məsləhət günlərinin qrafikləri və digər sənədləri əyani izləmək imkanı əldə ediblər. Sonra isə imtahan otaqlarını, auditoriyaları gəzərək, universitetdə yaradilan şəraitlə tanış olublar.
UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev tədbir iştirakçılarına bildirib ki, ilk dəfə keçirilən “Açıq qapı” günü tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsində mühüm vasitədir. Valideyinlər, eləcə də ictimaiyyət nümayəndələri sərbəst olaraq imtahanların  gedişini izləmək, rəy,  təklif və iradlarını söyləmək imkanına malikdirlər. Bunun üçün müvafiq cədvəl-qrafiklər hazırlanıb və “Rəy və təkliflər” kitabı ayrılıb. Direktor iştirakçılara filialın əldə etdiyi təlim nailiyyətləri barədə söz açıb, tələbə-tədqiqat işlərinin nəticələrindən danışıb.
“Ümumi fənlər” kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova 2016/2017-ci tədris ilinin payız sesiyasının mütəşəkkil, şəffaf və obyektiv şəraitdə keçirilməsi üçün görülən hazırlıq işləri barədə ətraflı məlumat verib. Valideyinlər övladlarının UNEC tələbəsi olduğundan qürur duyduqlarını bildiriblər.
Sonda filialın Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Rəvan Hüseynov, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Royal Bədirov onlara yaradılan şəraitə görə tələbələr adından UNEC rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

В Закатальском филиале UNEC проведен «День открытых дверей»
В Закатальском филиале Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведен «День открытых дверей».
В мероприятии приняли участие представители СМИ, преподаватели, студенты и родители.  Вначале они ознакомились в фото-стендом в фойе филиала, отражающим деятельность учреждения образования, получили возможность увидеть графики экзаменов, дни консультаций и другие документы. Затем, обойдя экзаменационные комнаты, ознакомились с созданными в университете условиями.
Директор Закатальского филиала UNEC, профессор Оруджали Рзаев отметил, что «День открытых дверей», проведенный впервые, является важным средством в повышении качества обучения. Родители, а также представители общественности имеют возможность следить за процессом экзаменов, высказать свои отзывы, предложения и замечания. В этих целях разработаны соответствующие графики и отведена книга «Отзывы и предложения». Директор рассказал участникам о достижениях в учебе и результатах исследовательских работ студентов.
Заведующий кафедрой «Общие дисциплины», доцент Хагигат Гадимова дала подробную информацию о подготовительных работах, осуществляемых с целью  проведения осенней сессии 2016/2017 учебного года в прозрачных и объективных условиях. Родители выразили испытываемое им чувство гордости  тем, что их дети являются студентами UNEC.
В завершении председатель Студенческой молодежной организации филиала Раван Гусейнов, председатель Студенческого научного общества Роял Бадиров от имени студентов выразили руководству UNEC благодарность за созданные им условия.