UNEC məktəblilərin ən sevimli layihəsini davam etdirir – “Bir günlük tələbə”
UNEC_bir_günUNEC yuxarı sinif şagirdləri arasında çox populyar olan “UNEC-də bir gün” layihəsini davam etdirir.
Məktəblilərə “bir günlük tələbə” olmaq şansı yaradan “UNEC-də bir gün” layihəsinin məqsədi 10-11-ci sinif şagirdlərini universitetlə daha yaxından tanış etməkdir. Eyni zamanda, ixtisas seçimində şagirdlərə məsləhət vermək, onların ixtisas fənlərində dinləyici qismində iştirakına şərait yaratmaqdır.
Qeyd edək ki, payız semestri ərzində 32 məktəbdən 500-dən çox şagird “UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak edib. Şagirdlərə şərti tələbə bileti təqdim edilib və onlar seçdikləri ixtisas üzrə dərslərdə iştirak ediblər. Eyni zamanda bir günlük tələbələr UNEC-də infoturda olublar.

UNEC продолжает реализацию любимого проекта учащихся – «Студент на один день»
UNEC продолжает реализовывать очень популярный среди учащихся старших классов проект «Один день в UNEC».
Целью проекта «Один день в UNEC», представляющий для учащихся возможность стать «студентом на один день», является еще ближе ознакомить учащихся 10-11 классов с университетом.   В то же время дать совет учащимся в выборе специальности, создать возможность для участия их в дисциплинах по специальности в качестве слушателя.
В течение осеннего семестра более 500 учащихся из 32 школ приняли участие в проекте «Один день в UNEC». Учащимся были представлены условные студенческие билеты и возможность участия в занятиях по избранной специальности. В то же время студенты на один день побывали в инфотуре UNEC.