UNEC məzunu şəhid olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) məzunu Elşən Məmmədov cəbhənin Tərtər rayonu ərazisində hərbi xidmətini yerinə yetirərkən şəhid olub.
Elşən Məmmədov 640 balla UNEC-in Kommersiya fakültəsinə daxil olub. 2014-cü ildə UNEC-i bitirərək, hərbi xidmətə yollanan Elşən Məmmədov 5 gündən sonra xidmətini başa vurub ordudan təxris olunmalı idi. Sentyabrın 25-də döyüş növbətçiliyinə çıxan E.Məmmədov posta çıxdıqdan bir neçə dəqiqə sonra düşmən gülləsinə tuş gəlib.
Şəhid Elşən Məmmədov Gürcüstanın Bolnisi rayonunun Zol Göyəc kəndində dəfn olunub.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin kollektivi şəhidin ailəsinə dərin hüznlə başsağlığı verir. Allah rəhmət eləsin!

Выпускник UNEC стал шехидом
Выпускник Азербайджанского Государственного Экономического Университета (UNEC) Эльшан Мамедов стал шехидом при исполнении воинского долга на территории Тартарского района.
Эльшан Мамедов поступил на факультет «Коммерция» UNEC с 640 баллами.  Завершив образование в 2014 году, был направлен служить в армии… До окончания службы и демобилизации оставалось пять дней. 25 сентября Эльшан Мамедов был на военном дежурстве. Через несколько минут после того, как он вступил на дежурство, его сразила вражеская пуля.
Шехид Эльшан Мамедов похоронен в селе Зол Геядж района Болниси Грузии.
Коллектив Азербайджанского Государственного Экономического Университета приносит свои глубокие соболезнования семье шехида. Да благословит его Аллах!