UNEC məzunu şəhid olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) məzunu Elşən Məmmədov cəbhənin Tərtər rayonu ərazisində hərbi xidmətini yerinə yetirərkən şəhid olub.
Elşən Məmmədov 640 balla UNEC-in Kommersiya fakültəsinə daxil olub. 2014-cü ildə UNEC-i bitirərək, hərbi xidmətə yollanan Elşən Məmmədov 5 gündən sonra xidmətini başa vurub ordudan təxris olunmalı idi. Sentyabrın 25-də döyüş növbətçiliyinə çıxan E.Məmmədov posta çıxdıqdan bir neçə dəqiqə sonra düşmən gülləsinə tuş gəlib.
Şəhid Elşən Məmmədov Gürcüstanın Bolnisi rayonunun Zol Göyəc kəndində dəfn olunub.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin kollektivi şəhidin ailəsinə dərin hüznlə başsağlığı verir. Allah rəhmət eləsin!

UNEC’s graduate became a Martyr
Graduate of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Elshen Mammadov was killed performing his military service in the territory of Tartar.
Elshen Mammadov entered the Faculty of Commerce of UNEC with 640 points. After the graduation from UNEC Elshen Mammadov went to the military service in 2014; he should have been released after 5 days. On September 25 E. Mammadov was on combat duty and was killed some minutes after he had left for the position.
Martyr Elshen Mammadov was buried in Zol Goyej village of Bolnisi region, Georgia.
Azerbaijan State University of Economics’ staff expresses deep condolences to the martyr’s family. Let him rest in peace!