UNEC müəllimi “Beynəlxalq Könüllülər Günü” münasibətilə Xankəndi məktəbində dərs keçib
5 dekabr Beynəlxalq Könüllülər Günüdür. Bu münasibətlə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aynur Mirzəyeva Nizami Gəncəvi adına Xankəndi şəhər 4 saylı tam orta məktəbində açıq dərs keçib. İnteraktiv metodla keçirilən dərs VII-IX sinif şagirdlərinin böyük marağına səbəb olub. Açıq dərsdə məktəbin ingilis dili müəllimləri də iştirak ediblər.
Nizami Gəncəvi adına 4 saylı orta məktəb 1988-ci ilə qədər Xankəndində fəaliyyət göstərib. 2012-ci ildə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə yenidən Bakının Ramana qəsəbəsində tikilib və fəaliyyətini bərpa edib. Məktəbdə 750 şagird təhsil alır.

Преподаватель UNEC по случаю «Международного дня добровольцев» провела урок в школе Ханкенди
5 декабря Международный день  добровольцев. По этому случаю преподаватель кафедры Иностранных языков Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Айнур Мирзоева провела открытый урок в полной средней школе № 4 имени Низами Гянджеви города Ханкенди. Урок, проведенный в  VII-IX классах интерактивным методом, вызвал большой интерес у учащихся. На открытом уроке присутствовали преподаватели английского языка школы.
Средняя школа № 4 имени Низами Гянджеви до 1988 года действовала в Ханкенди. В 2012 году по распоряжению Президента Ильхама Алиева школа вновь была построена в поселке Рамана Баку и восстановила свою деятельность.  В школе обучаются 750 учащихся.