Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) gənc müəllimi, Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin marketinq üzrə mütəxəssisi Ramil Cabbarov Kanadanın Vankuver şəhərindəki Britaniya Kolumbiya Universitetinin (UBC) sertifikatını qazanıb. Dünyanın ən nüfuzlu universitetlərinin online kurslarının cəmləndiyi edx.org saytında təşkil edilən proqramda marketinq ixtisası üzrə spesifik mövzular tədris edilib.
Dünya QS reytinqində 50-ci yerdə olan universitetinin tədris proqramı 6 həftə davam edib.  Tədris marketinq sahəsində xüsusi nüfuza malik ekspertlər, UBC Sauder Biznes Məktəbinin professorları Darren Dahl və Paul Cubbon tərəfindən aparılıb.
Marketinq mühiti, rəqabətqabiliyyətlilik, marketinq tədqiqatları, seqmentasiya və mövqelənmə, dəyər təklifi, məhsul və qiymət siyasəti, brendləşmə, marketinq kommunikasiya, sosial media, trendlər kimi mövzuların əhatə olunduğu proqramda iştirakçıların mənimsəmə dərəcəsi həm test, həm də araşdırma yazısı ilə aparılıb. 12 test mərhələsinin və araşdırma yazısının nəticəsinə əsasən, R.Cabbarov 97%-lik nəticə ilə universitetin sertifikatına layiq görülüb.

UNEC’s Teaching Staff has gained the Certificate of Canadian University
Young teaching staff and the marketing expert of the Marketing and Communication Department of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Ramil Jabbarov has got the certificate of the University of British Columbia (UBC) situated in Vancouver, Canada. Specific topics on Marketing have been taught within the program organized on the site edx.org aggregated the world’s most prestigious universities’ online courses.
Curriculum of the university occupying the 50th place in the World QS ranking lasted for 6 weeks. Training has been conducted by the prominent experts on marketing, Professors of the UBC Business School of Sauder Darren Dahl and Paul Cubbon.
The degree of the participants’ comprehension on marketing environment, competitiveness, marketing research, segmentation and orientation, cost proposal, product and price policy, branding, marketing communication, social media and trends has been checked both by testing and writing a research. According to the 12 testing stages and research paper Ramil Jabbarov has got the certificate by the university with 97% result.