UNEC müəllimindən ADU tələbələrinə ustad dərsi
Aprelin 27-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Marketinq kafedrasının gənc müəllimi, Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin marketinq üzrə mütəxəssisi Ramil Cabbarov Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) tələbələrinə ustad dərsi keçib.
R.Cabbarov “Regionşünaslıq” fakültəsinin tələbələri qarşısında “Sosial media və marketinq” mövzusunda çıxış edib. Tələbələri sosial medianın müasir vəziyyəti, yeni trendlər, istehlakçı davranışları və reklam sənayesi barədə məlumatlandırıb. Sosial medianın istifadəsi ilə bağlı Azərbaycanla dünya təcrübəsini qarşılaşdırıb, müqayisəli təhlillər aparıb.
Marketinqin əsas alətlərindən hesab olunan sosial mediada həyata keçirilən innovasiyalar və strateji taktikalar dinləyicilərin marağına səbəb olub. Qarşılıqlı diskussiya formasında keçən dərsdə mövzu üzrə tələbələri maraqlandıran suallar nümunələr göstərilməklə cavablandırılıb.

A Master Class by UNEC Teaching Staff for the Students of AUL
Young teaching staff of the Department of Marketing, Marketing expert of the Department of Marketing and Communication Ramil Jabbarov has conducted a Master Class to the undergraduate students of Azerbaijan University of Languages (AUL).
R.Jabbarov has lectured to the students of the School of Regional Studies on “Social Media and Marketing”. He has provided the students with the practical information about the modern situation in social media, new trends, consumer behavior and advertising industry; has compared the world experience with Azerbaijan in relation with the usage of social media and made the analysis.
The innovations realized and strategic tactics of the social media considered one of the main tools of Marketing have been of great interest by the audience. Students’ questions on the topic have been answered demonstrating practical examples within the workshop held in the form of mutual discussion.