UNEC müəllimindən ADU tələbələrinə ustad dərsi
Aprelin 27-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Marketinq kafedrasının gənc müəllimi, Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin marketinq üzrə mütəxəssisi Ramil Cabbarov Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) tələbələrinə ustad dərsi keçib.
R.Cabbarov “Regionşünaslıq” fakültəsinin tələbələri qarşısında “Sosial media və marketinq” mövzusunda çıxış edib. Tələbələri sosial medianın müasir vəziyyəti, yeni trendlər, istehlakçı davranışları və reklam sənayesi barədə məlumatlandırıb. Sosial medianın istifadəsi ilə bağlı Azərbaycanla dünya təcrübəsini qarşılaşdırıb, müqayisəli təhlillər aparıb.
Marketinqin əsas alətlərindən hesab olunan sosial mediada həyata keçirilən innovasiyalar və strateji taktikalar dinləyicilərin marağına səbəb olub. Qarşılıqlı diskussiya formasında keçən dərsdə mövzu üzrə tələbələri maraqlandıran suallar nümunələr göstərilməklə cavablandırılıb.

Урок мастер-класс преподавателя UNEC студентам АУЯ
27 апреля молодой преподаватель кафедры Маркетинга Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), специалист по маркетингу Департамента маркетинга и коммуникации Рамиль Джаббаров провел урок мастер-класс студентам Азербайджанского университета языков (АУЯ).
Р.Даббаров перед студентами факультета «Регионоведение» выступил на тему «Социальные медиа и маркетинг». Он информировал студентов о современном состоянии социальных медиа, новых трендах, поведениях потребителей и рекламной промышленности. В связи с использованием социальных медиа противопоставил опыт Азербайджана с мировым, провел сравнительный анализ.
Большое внимание слушателей привлекли вопросы инноваций и стратегической тактики, считающиеся основным инструментом маркетинга. На проходившем в форме взаимной дискуссии уроке интересующие студентов вопросы по теме были освещены показом практических образцов.