UNEC müəllimlərinin məqaləsi ABŞ-nın Stenford Universitetinin jurnalında
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əməkdaşlarının məqaləsi ABŞ-nın Stenford Universitetinin “Elm və təhsil sferasında tədqiqat” (Science and Education Studies) adlı beynəlxalq elmi dövri jurnalında dərc edilib.
UNEC-in İqtisadiyyat və sənaye  fakültəsinin dekanı, dosent Asiman Quliyev ilə İqtisadiyyatın tənzimlənməsi kafedrasının dosenti Qalib Hacıyevin birlikdə hazırladığı “Aqrar sahədə məhsulların istehsal və satış biznesinin tənzimlənməsi” mövzusunda məqalədə nüfuzlu nəşrin 2016-cı ildə çap edilən 1-ci sayında dərc olunub. Məqalədə müasir iqtisadi şəraitdə qloballaşan dünyada əhalinin ərzaq məhsulları ilə etibarlı təminatı və ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması məsələsinin həlli və tədqiqinə dair fikirlər yer alıb. Azərbaycanın aqrar sahədə məhsulların istehsal və satışı biznesinin tənzimlənməsinin mövcud vəziyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.
Dünyada tanınmış alimlərin iştirak etdikləri “Elm və təhsil sferasında tədqiqat” jurnalının materialları SCOPUS-da yerləşdirilib. (SNİP-4,986 və SJK-5,038).

Статьи преподавателей UNEC в журнале Стэнфордского университета США
Статьи сотрудников Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) опубликованы в международном научно-периодическом журнале Стэнфордского университета США «Исследование в сфере науки и образования» (Science and Education Studies).
Совместно разработанная статья декана факультета Экономики промышленности UNEC, доцента Асимана Гулиева и доцента кафедры Регулирования экономики Галиба Гаджиева на тему «Регулирование бизнеса производства и продажи продукции в аграрной сфере» опубликована в 1-ом номере авторитетного журнала 2016 года. В статье нашли место вопросы обеспечения населения продовольственными продуктами в современных экономических условиях глобализации мира и идеи по решению и исследованию вопросов обеспечения продовольственной безопасности. Дана подробная информация о регулировании в современных условиях бизнеса производства и продажи продукции в аграрной сфере Азербайджана.
Материалы журнала «Исследование в сфере науки и образования» при участии известных ученых мира размещены в SCOPUS. (SNİP-4,986 və SJK-5,038).