UNEC professorlarının yeni platforması: “Elm və ictimaiyyət”
Radio UNEC-də professorların yeni platforması olan “Elm və ictimaiyyət” verilişinin növbəti sayı efirə gedib.
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədovun bu dəfəki qonağı “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının müdiri, professor Sifariz Səbzəliyev olub.
Professor S.Səbzəliyev ölkə iqtisadiyyatının davamlı tərəqqisini təmin edən amillərdən biri kimi dövlət və özəl sektorda şəffaflığın, hesabatlılığın, uçotun təminində mühasibat uçotunun müasir tələblərə uyğun təşkil olunmasından söz açıb. O, Azərbaycan mühasiblərinin problemlərinin öyrənilməsi, mühasibat uçotu və vergi qanunvericiliyi sahəsində baş verən yeniliklər, bu sferada islahatların dərinləşməsinə yönəlik təkliflərin hazırlanmasından və beynəlxalq təcrübədən danışıb.

Новая платформа профессоров UNEC: «Наука и общество»
На Radio UNEC  пошел в эфир очередной номер передачи «Наука и общество», новой платформы профессоров.
Очередным гостем заведующего Научным отделом UNEC, профессора Захида Мамедова был заведующий кафедрой «Бухгалтерский учет и аудит», профессор Сифариз Сабзалиев.
Профессор С.Сабзалиев затронул вопрос об организации бухгалтерского учета соответственно современным требованиям в обеспечении прозрачности, отчета, учета в государственном и частном секторе, как один из факторов, обеспечивающий устойчивое развитие экономики страны. Он рассказал об изучении проблем бухгалтеров Азербайджана, новшествах в сфере бухгалтерского учета и налогового законодательства, разработке предложений по расширению реформ в этой сфере и международном опыте.