UNEC professoru Belarus universitetində mühazirə oxuyub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqov noyabrın 7-dən 14-dək Belarusun Polosk Dövlət Universitetində olub.
UNEC professoru Polosk Dövlət Universitetinin Maliyyə-iqtisad fakültəsində beynəlxalq magistratura proqramı üzrə “Beynəlxalq valyuta və kredit münasibətləri” fənnini tədris edib. O, müasir dövrdə beynəlxalq valyuta münasibətlərində baş verən dəyişikliklər, həmçinin milli valyutaların qeyri-sabitliyi, beynəlxalq banklar arasındakı əməliyyatlar barədə magistrlərə ətraflı məlumat verib.
Mühazirələr barədə Belarusun televiziya kanalı ictimaiyyətə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq magistratura proqramı Belarusun və Latviya Respublikasının ikili diplomunu qazanmaq imkanı verir.

Профессор UNEC прочитал лекцию в Белорусском университете
Профессор кафедры Финансов и финансовых институтов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), доктор экономических наук Российской Федерации Эльнур Садыгов   с 7 по 14 ноября посетил Полоцкий государственный университет Беларуси.
Профессор UNEC провел занятие по дисциплине «Международные валютные, и кредитные отношения» на Финансово-экономическом факультете по программе международной магистратуры. Он дал подробную информацию об изменениях, произошедших в международных валютных отношениях, а также о нестабильности национальной валюты, операциях международных банков.
Информацию о лекциях представили общественности телевизионные каналы Беларуси.
Следует отметить, что международная магистерская программа дает возможность получения двойного диплома Беларуси и Республики Латвия.