UNEC professoru Belarus universitetində mühazirə oxuyub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqov noyabrın 7-dən 14-dək Belarusun Polosk Dövlət Universitetində olub.
UNEC professoru Polosk Dövlət Universitetinin Maliyyə-iqtisad fakültəsində beynəlxalq magistratura proqramı üzrə “Beynəlxalq valyuta və kredit münasibətləri” fənnini tədris edib. O, müasir dövrdə beynəlxalq valyuta münasibətlərində baş verən dəyişikliklər, həmçinin milli valyutaların qeyri-sabitliyi, beynəlxalq banklar arasındakı əməliyyatlar barədə magistrlərə ətraflı məlumat verib.
Mühazirələr barədə Belarusun televiziya kanalı ictimaiyyətə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, beynəlxalq magistratura proqramı Belarusun və Latviya Respublikasının ikili diplomunu qazanmaq imkanı verir.

UNEC Professor lectured at the University of Belorussia
The Professor of the Department of Finance and Financial Institutions of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Dr. of Economics Sciences of Russia Elnur Sadigov visited the State University of Podolsk, Belorussia within November 7 to 14.
UNEC Professor conducted classes on “International Currency and Credit Relations” to the graduate students on international program in the faculty of Finance and Economy of the State University of Podolsk. He provided the graduate students with the information about the changes happened in international currency relations of modern times, as well as instability of national currency and transactions performed among the international banks.
The Belorussian TV channel informed the public about the lectures.
Note that the International Graduate Program allows to receive a Dual Diploma of Belorussia and Latvian Republic.