UNEC rektoru I Beynəlxalq Humanitar Elmlər Forumunda çıxış edib
Mayın 23-də Qazaxıstanın paytaxtı Astana şəhərində Beynəlxalq Türk Akademiyası, Qazaxıstan Respublikası Prezident Kitabxanası və Türkiyə Respublikası Baş Nazirliyi Atatürk Kültür, Dil və Tarix Ali Qurumunun təşkilatçılığı ilə “Böyük Çöl” I Beynəlxalq Humanitar Elmlər Forumu keçirilib.
Forumun “Avrasiyada elmi əməkdaşlıq və inteqrasiya: Çağdaş yanaşmaları axtarmaq” adlı birinci panelində Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin (TÜRKİB) sədri, professor Ədalət Muradov “Avrasiyada elmi əməkdaşlığın yeni müstəvisi: Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyi” mövzusunda elmi məruzə ilə çıxış edib. Rektor öz məruzəsində Avrasiyada elmi əməkdaşlıq və inteqrasiyanın dərinləşdirilməsinin zəruriliyi və əhəmiyyətini vurğulayıb, bu istiqamətdə TDİB-nin görəcəyi işlərdən danışıb.
Forumda dünyanın 20-ə yaxın ölkəsinin dövlət adamları, beynəlxalq təşkilat rəhbərləri, diplomatlar və elm adamları iştirak edib.

Ректор UNEC выступил на I Международном форуме гуманитарных наук
23 мая в столице Казахстана в городе Астане при организационной поддержке Международной Тюркской академии, Библиотеки Первого Президента Республики Казахстана  и Института культуры, языка и истории им. Ататюрка состоялся I Международный форум гуманитарных наук “Великая степь.
На первой панели форума «Научное сотрудничество и интеграция в Евразию: Искать подходы чахдаша» выступил с научным докладом ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), председатель Объединения экономистов тюркского мира (ОЭТМ), профессор Адалат Мурадов на тему «Новая плоскость научного сотрудничества в Евразии: Объединение экономистов тюркского мира» В своем выступлении ректор подчеркнул о необходимости углубления научного сотрудничества и интеграции в Евразию, и о предстоящих в этом направлении работах ОЭТМ.
В форуме участвовали государственные деятели, интеллектуалы, руководители международных организаций, дипломаты и ученые из 20 стран.