UNEC rektoru I Beynəlxalq Humanitar Elmlər Forumunda çıxış edib
Mayın 23-də Qazaxıstanın paytaxtı Astana şəhərində Beynəlxalq Türk Akademiyası, Qazaxıstan Respublikası Prezident Kitabxanası və Türkiyə Respublikası Baş Nazirliyi Atatürk Kültür, Dil və Tarix Ali Qurumunun təşkilatçılığı ilə “Böyük Çöl” I Beynəlxalq Humanitar Elmlər Forumu keçirilib.
Forumun “Avrasiyada elmi əməkdaşlıq və inteqrasiya: Çağdaş yanaşmaları axtarmaq” adlı birinci panelində Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin (TÜRKİB) sədri, professor Ədalət Muradov “Avrasiyada elmi əməkdaşlığın yeni müstəvisi: Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyi” mövzusunda elmi məruzə ilə çıxış edib. Rektor öz məruzəsində Avrasiyada elmi əməkdaşlıq və inteqrasiyanın dərinləşdirilməsinin zəruriliyi və əhəmiyyətini vurğulayıb, bu istiqamətdə TDİB-nin görəcəyi işlərdən danışıb.
Forumda dünyanın 20-ə yaxın ölkəsinin dövlət adamları, beynəlxalq təşkilat rəhbərləri, diplomatlar və elm adamları iştirak edib.

UNEC Rector makes speech in the I International Forum of Human Sciences
I International Forum of Human Sciences “Great Steppe” organized by International Turkish Academy, Founding Presidential Library of Kazakhstan Republic and the Ataturk Culture of the Turkish Republic Prime Ministry, Higher Organization of Language and History has been held in Astana of Kazakhstan on May 23.
Rector of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Chairman of the Turkish World Union of Economists, Professor Adalat Muradov made a report on “A new Field of Scientific Cooperation in Eurasia: the Turkish World Union of Economists” in the I panel on “Scientific Cooperation and Integration in the Eurasian Space: Research for Modern Approaches”. Rector stressed in his speech the importance of necessity for closer scientific cooperation and integration in Eurasia and talked about the works to be done by the TWUE in this direction.
About 20 countries’ state leaders, heads of international organizations, diplomats and scientists attended the event.