UNEC rektorunun yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciəti
Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov şəxsi facebook səhifəsində 2015/2016-cı tədris ilinin yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciət ünvanlayıb:
Əziz tələbələr!
Qarşıdan gələn yay imtahan sessiyasında hər birinizə uğurlar arzulayıram.
Bu sessiyada da tələbə biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi əsas prinsipimiz olaraq qalır. İnanıram ki, tədris müddətində əldə etdiyiniz biliklərlə imtahanlarda yüksək nəticə qazanacaq, ümidlərimizi layiqincə doğruldacaqsınız.
Dəyərli valideynlər!
Bu dövrdə övladlarınızdan daha çox həyəcan keçirdiyinizi, hər an xoş xəbər eşitmək arzusunda olduğunuzu bilirəm. Bu məqamlarda övladınıza dəstək olmaq, imtahanların təşkili prosesini görmək Sizin haqqınızdır. Məhz bu məqsədlə, imtahan sessiyası boyunca istənilən vaxt universitetimizə təşrif buyuraraq imtahanların gedişatını izləyə bilərsiniz. Şəraitlə tanış olduqdan sonra hər birinizin dəyərli təklif və iradlarınızı dinləməyə hər zaman hazıram. Qeyd edim ki, ənənəmizə sadiq olaraq imtahan sessiyası müddətində tələbə və valideynlərin müraciətlərini eşitmək üçün hər həftənin şənbə günü saat 10:00-12:00-da universitetdə “Açıq qapı” keçiriləcəkdir.
KİV və qeyri-hökümət təşkilatlarının nümayəndləri də imtahanlarda iştirak etmək üçün universitetə dəvət olunurlar. Jurnalistlər və nümayəndələr istənilən tədris binasına sərbəst şəkildə daxil olub bütün prosesləri izləyə bilərlər. Peşəkar təhlil yazıları bizim üçün vacib resursdur və universitetdə keyfiyyət göstəricilərinin yüksəldilməsinə əvəzsiz töhfə verəcəkdir. Bu səbəbdən, KİV nümayəndələrinin təklif və tövsiyyələri arzusundayıq.
Hər hansı sual və təklifə görə universitetin 146-1-3 Qaynar xətti, imtahan nəticələri ilə bağlı isə Apellyasiya Komissiyası yenə də xidmətinizdə olacaq. Müraciətlərinizi facebook səhifəmə də ünvanlaya bilərsiniz.

Обращение ректора UNEC в связи с летней экзаменационной сессией
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалат Мурадов на  личной странице фейсбука адресовал обращение в связи летней экзаменационной сессией  2015/2016 учебного года:
Дорогие студенты!
В предстоящей летней экзаменационной сессии желаю всем успехов.
И на этой сессии основным нашим принципом остается объективная оценка знаний студентов. Верю, что полученными в течение обучения знаниями покажите высокие результаты на экзаменах, оправдаете по достоинству наши надежды.
Уважаемые родители!
Знаю, что в это период вы сильно переживаете за своих детей, в каждую минуту желаете получить хорошую новость. В такой момент поддерживать своих детей, видеть процесс проведения экзаменов ваше право. Именно с этой целью в течение экзаменационной сессии в любой момент вы можете пожаловать в университет и проследить за процессом экзаменов. После ознакомления с условиями я всегда готов выслушать  предложения и замечания каждого из вас. Хочу отметить, что согласно традиции в течение экзаменационной сессии для выслушивания обращений студентов и родителей в каждую субботу в университете с 10:00-12:00 часов будет проходить день «Открытых дверей».
Для участия на экзаменах в университет приглашаются  представители СМИ и неправительственных организаций. Журналисты и представители свободно могут  в любом учебном корпусе наблюдать за экзаменами. Профессиональные написания являются для нас важным ресурсом и внесут незаменимый вклад в дело повышения качественных показателей университета. По этой причине мы желаем услышать предложения и рекомендации представителей СМИ.
По любому вопросу можно будет обратиться на Горячую линию 146-1-3, а в связи с процессом экзаменов в Апелляционную комиссию. Свои обращения можете адресовать и мне на страницу фейсбука.