UNEC rektorunun yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciəti
Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov şəxsi facebook səhifəsində 2015/2016-cı tədris ilinin yay imtahan sessiyası ilə bağlı müraciət ünvanlayıb:
Əziz tələbələr!
Qarşıdan gələn yay imtahan sessiyasında hər birinizə uğurlar arzulayıram.
Bu sessiyada da tələbə biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsi əsas prinsipimiz olaraq qalır. İnanıram ki, tədris müddətində əldə etdiyiniz biliklərlə imtahanlarda yüksək nəticə qazanacaq, ümidlərimizi layiqincə doğruldacaqsınız.
Dəyərli valideynlər!
Bu dövrdə övladlarınızdan daha çox həyəcan keçirdiyinizi, hər an xoş xəbər eşitmək arzusunda olduğunuzu bilirəm. Bu məqamlarda övladınıza dəstək olmaq, imtahanların təşkili prosesini görmək Sizin haqqınızdır. Məhz bu məqsədlə, imtahan sessiyası boyunca istənilən vaxt universitetimizə təşrif buyuraraq imtahanların gedişatını izləyə bilərsiniz. Şəraitlə tanış olduqdan sonra hər birinizin dəyərli təklif və iradlarınızı dinləməyə hər zaman hazıram. Qeyd edim ki, ənənəmizə sadiq olaraq imtahan sessiyası müddətində tələbə və valideynlərin müraciətlərini eşitmək üçün hər həftənin şənbə günü saat 10:00-12:00-da universitetdə “Açıq qapı” keçiriləcəkdir.
KİV və qeyri-hökümət təşkilatlarının nümayəndləri də imtahanlarda iştirak etmək üçün universitetə dəvət olunurlar. Jurnalistlər və nümayəndələr istənilən tədris binasına sərbəst şəkildə daxil olub bütün prosesləri izləyə bilərlər. Peşəkar təhlil yazıları bizim üçün vacib resursdur və universitetdə keyfiyyət göstəricilərinin yüksəldilməsinə əvəzsiz töhfə verəcəkdir. Bu səbəbdən, KİV nümayəndələrinin təklif və tövsiyyələri arzusundayıq.
Hər hansı sual və təklifə görə universitetin 146-1-3 Qaynar xətti, imtahan nəticələri ilə bağlı isə Apellyasiya Komissiyası yenə də xidmətinizdə olacaq. Müraciətlərinizi facebook səhifəmə də ünvanlaya bilərsiniz.

UNEC Rector’s Address related with the spring exam session
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat J. Muradov addressed an appeal related with the spring exam session of 2015/2016 on his facebook profile.
Dear students!
I wish each of you success for the upcoming spring exam session.
Our main principal remains the objective assessment of the student’s knowledge in this session, too. I hope you will get high results with the knowledge you acquired within the training and properly justify our expectations.
Dear parents!
I know that you are more excited than your children on this period; you dream to hear only good news. Your right is to support your children, to see the organization of the process. To this ground, you can call at our University within the exam session and follow the progress of exam. I am always ready to hear your proposals and utters after you become familiar with our conditions. Note that, on our tradition during the exam session every Saturday there will be “Open Doors” to hear students’ and parents’ inquiries from 10am to 12am.
The representatives of media and NGO are also invited to follow the exam session. Journalists and representatives are free to follow the session in all academic buildings of the university. Professional analysis recordings are very important for us and will contribute to increase the quality indicators in the university. For this reason, we are seeking to hear suggestions and recommendations from the media.
The Hotline service 146-1-3 of the university will be in progress for suggestions and complaints and Appeal Commission is also in service on the results of exams. You can also address your appeals to me on facebook.