UNEC Rusiya Ali İqtisad Məktəbinin onlayn kurslarına qatılacaq
UNEC-lə Rusiya Ali İqtisad Məktəbi Milli Tədqiqat Universiteti (MTİ) arasında əməkdaşlıq uğurla davam edir.
Rusiya Ali İqtisad Məktəbi əməkdaşlıq çərçivəsində UNEC-in ödənişsiz onlayn kurslara qatılması barədə rektor, professor Ədalət Muradova təşəbbüs məktubu ünvanlayıb. Təklifə əsasən, UNEC tələbələri 72 fənn üzrə rus və ingilis dillərində Rusiya Ali İqtisad Məktəbinin onlayn dərslərini dinləyə biləcəklər.
Qeyd edək ki, UNEC bundan öncə ABŞ-ın Stenford Universitetinin “Coursera of Campus” proqramına qoşularaq, dünyanın aparıcı 18 universitet və şirkətinin 400 ixtisas üzrə onlayn kurslarına ödənişsiz olaraq qatılıb.

UNEC подключится к онлайн курсам Высшей школы экономики России
6264_4f0f9974b273dc27b8a34ae075f87651Между UNEC и Национальным исследовательским университетом (НИУ) «Высшая школа экономики» успешно продолжается сотрудничество.
Высшая школа экономики в рамках сотрудничества направила инициативное письмо ректору, профессору Адалату Мурадову по поводу подключения UNEC к бесплатным онлайн курсам. В соответствии с предложением студенты UNEC могут прослушать онлайн  уроки по 72 дисциплинам Высшей школы экономики на русском и английском языках.
Следует отметить, что до этого UNEC подключившись к программе “Coursera of Campus” Стэнфордского университета США, подключился к бесплатным онлайн курсам по 400 специальностям 18 ведущих университетов и компаний мира.