03 İYUL 2016 | VIEWS:
İyulun 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) məzunu, şəhid Elşən Məmmədovun xatirə günüdür.
Elşən Məmmədov 1992-ci ildə Gürcüstanın Bolinisi rayonunda anadan olub. Bakı şəhər 115 saylı orta məktəbi bitirib. 2010-cu ildə UNEC-in Kommersiya fakültəsinə daxil olub. 2014-cü ildə UNEC-dən məzun olaraq, hərbi xidmətə yollanıb.
Hərbi xidmətini Tərtər rayonunda keçən Elşən ordudan təxris olunmağına 5 gün qalmış şəhidlik zirvəsinə yüksəlib. 2015-ci il, sentyabrın 25-də döyüş növbəsinə çıxan E.Məmmədov posta çıxdıqdan bir neçə dəqiqə sonra düşmən gülləsinə tuş gəlib. Elşən Məmmədov Gürcüstanın Bolinisi rayonunun Zol Göyəc kəndində dəfn edilib.

03 JULY 2016 | VIEWS:
Alumni of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), martyr Elshan Mammadov’s Memorial Day is the 3rd July.
Elshan Mammadov was born in Bolnisi region of Georgia in 1992. He completed the secondary school 115 of Baku city. In 2010 he entered the School of Commerce of UNEC. He left for the Military Service in 2014 as UNEC Graduate.
Elshan was killed 5 days before he was released from the service in Tartar region. E.Mammadov was wounded by the enemy few minutes after leaving the position on September 25, 2015. Elshan Mammadov was buried in Zol Goyec province of Bolnisi region of Georgia.