03 İYUL 2016 | VIEWS:
İyulun 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) məzunu, şəhid Elşən Məmmədovun xatirə günüdür.
Elşən Məmmədov 1992-ci ildə Gürcüstanın Bolinisi rayonunda anadan olub. Bakı şəhər 115 saylı orta məktəbi bitirib. 2010-cu ildə UNEC-in Kommersiya fakültəsinə daxil olub. 2014-cü ildə UNEC-dən məzun olaraq, hərbi xidmətə yollanıb.
Hərbi xidmətini Tərtər rayonunda keçən Elşən ordudan təxris olunmağına 5 gün qalmış şəhidlik zirvəsinə yüksəlib. 2015-ci il, sentyabrın 25-də döyüş növbəsinə çıxan E.Məmmədov posta çıxdıqdan bir neçə dəqiqə sonra düşmən gülləsinə tuş gəlib. Elşən Məmmədov Gürcüstanın Bolinisi rayonunun Zol Göyəc kəndində dəfn edilib.

UNEC чтит память своих шехидов
3 июля памятный день выпускника Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), шехида Эльшана Мамедова.
Эльшан Мамедов родился в Болниском районе Грузии. Окончил  среднюю школу № 115 города Баку. В 2010 году поступил на Коммерческий факультет UNEC. В 2014 году став выпускником UNEC, был призван на военную службу.
Эльшан Мамедов прошел военную службу в Тертерском районе, за 5 дней до завершения службы возвысился до вершины шехидства. 25 сентября 2015 года.  Эльшан Мамедов через несколько минут после выхода на пост был ранен вражеской пулей. Эльшан Мамедов похоронен в селе Зол Гёядж  Болниского района Грузии.