UNEC tələbələri bankda karyera imkanları ilə tanış olublar
Noyabrın 19-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri üçün “Kapital Bank”-a infotur təşkil edilib.
İnfoturun əsas məqsədi tələbələri bankın iş prinsipi ilə tanış etmək, onlara gələcək karyera seçimində istiqamət vermək və bank sektorunda çalışmağın üstünlüklərini açıqlamaqdır.
Məlumatlandırıcı sessiyada Kapital Bankın İnsan Resurslarının idarə edilməsi departamentinin əməkdaşları Elçin Nəsibov, Sabir Mustafayev, Pərakəndə Bankçılıq departamentinin Satışlara dəstək şöbəsinin rəisi Fərid Həsənov müxtəlif təqdimatlarla çıxış edərək, tələbələrə Bankın fəaliyyəti, risklərin idarə olunması, kredit və depozit əməliyyatları, həmçinin, ümumi bankçılıq haqqında müfəssəl məlumat veriblər.
Daha  sonra kompüter qarşısında əyləşən tələbələrə “FLEX CUBE” bank əməliyyat sistemində müştərilərə cari hesabların açılması prosesi və qaydaları əyani şəkildə nümayiş olunub.
Sonda çay süfrəsi ətrafında Kapital Bankın İnsan Resurslarının idarə edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova Banka işə qəbul prosedurları, təcrübə proqramları, karyera seçimi, və digər məsələlərlə bağlı tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırıb. F.Məmmədova bildirib ki, gələcəkdə bankın korporativ sosial məsuliyyətlilayihələri çərçivəsindəmüxtəlif təhsil yönümlü proqramların təşkili nəzərdə tutulub. Həmin proqramlarali iqtisadi təhsil alan tələbələr üçünKapital Bankda təcrübə keçmək imkanı qazandıracaq.

Студенты UNEC ознакомились с возможностями карьеры в банке
19 ноября для студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) органи­зован инфотур в «Капитал банк».
Основной целью инфотура является ознакомление студентов с принципами работы банка, дать им направление в выборе карьеры и раскрыть преимущества работы в банке.
В информативной секции  сотрудники департамента по управлению человеческими ресурсами Капитал банка Эльчин Насибов, Сабир Мустафаев, директор отдела поддержки продажи департамента оптового банко­вс­­кого дела Фарид Гасанов, выступая в различных направлениях, дали студентам подробную информацию о деятельности банка, об управлении  рисками, о кредитных и депозитных операциях, в  целом о банковском деле.
Позже находящимся за компьютером студентам были наглядно продемонстрированы процессы и правила от­крытия текущего счета клиентам в системе банковской операции “FLEX CUBE”.
В конце было организовано чаепитие, где  директор департамента по управлению человеческими ресурсами Капитал банка Фергана Мамедова ответила на многочисленные вопросы студентов, связанные с процедура­ми ­принятия в банк, практическими программами, выбором карьеры и другими вопросами. Ф.Мамедова отме­тила, что в будущем в рамках корпоративных социально-ответственных проектов банков  предусматри­ва­­­­ет­­­ся разработка различных программ учебного характера.