UNEC tələbələri bankda karyera imkanları ilə tanış olublar
Noyabrın 19-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri üçün “Kapital Bank”-a infotur təşkil edilib.
İnfoturun əsas məqsədi tələbələri bankın iş prinsipi ilə tanış etmək, onlara gələcək karyera seçimində istiqamət vermək və bank sektorunda çalışmağın üstünlüklərini açıqlamaqdır.
Məlumatlandırıcı sessiyada Kapital Bankın İnsan Resurslarının idarə edilməsi departamentinin əməkdaşları Elçin Nəsibov, Sabir Mustafayev, Pərakəndə Bankçılıq departamentinin Satışlara dəstək şöbəsinin rəisi Fərid Həsənov müxtəlif təqdimatlarla çıxış edərək, tələbələrə Bankın fəaliyyəti, risklərin idarə olunması, kredit və depozit əməliyyatları, həmçinin, ümumi bankçılıq haqqında müfəssəl məlumat veriblər.
Daha  sonra kompüter qarşısında əyləşən tələbələrə “FLEX CUBE” bank əməliyyat sistemində müştərilərə cari hesabların açılması prosesi və qaydaları əyani şəkildə nümayiş olunub.
Sonda çay süfrəsi ətrafında Kapital Bankın İnsan Resurslarının idarə edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova Banka işə qəbul prosedurları, təcrübə proqramları, karyera seçimi, və digər məsələlərlə bağlı tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırıb. F.Məmmədova bildirib ki, gələcəkdə bankın korporativ sosial məsuliyyətlilayihələri çərçivəsindəmüxtəlif təhsil yönümlü proqramların təşkili nəzərdə tutulub. Həmin proqramlarali iqtisadi təhsil alan tələbələr üçünKapital Bankda təcrübə keçmək imkanı qazandıracaq.

UNEC Students became familiar with the Career Opportunities in Bank
On November 19 the info tour to Capital Bank was organized for the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The info tour aims to make students acquaint with the work principle of the bank, to direct them in future career selection and spoke to them about the advantages of working in the bank sector.
During the information session the employees of the Human Resources Department of the Capital Bank Elchin Nasibov and Sabir Mustafayev, Head of the Department on Sales Support of Retail Banking Farid Hasanov delivered detailed information about the banking speaking about the activities of the Bank, risks management, credit and deposit operations and made presentations.
Afterwards students were visually demonstrated the process of opening expenses for the customers in the “FLEX CUBE” banking operation system and its rules.
At the end of the info tour Head of the Human Resources of the Capital Bank Fergana Mammadov responded the students’ questions on recruitment process to the bank, internship programs, career selection and other issues within the tea break. F.Mammadova said different education-oriented programs are planned to be implemented within the projects of corporate social responsibility in future. The programs will give the students of economic- oriented universities a chance of getting internship in the Capital Bank.
At the end of the info tour the employees of the Bank presented gifts to the students and took memory photos with the students.