UNEC tələbələri Böyük Britaniyada təhsil alacaq
1-DSC_6426Yanvarın 15-də UNEC-in Belnəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov  “Erasmus+” mübadilə proqramında iştirak edən tələbələrlə görüşüb. Görüşə Fransanın Leon şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-da bir semestrlik təhsil alan və Böyük Britaniyanın Leicester Universitetində təhsil imkanı qazanan tələbələr qatılıb.
CEFAM-da mübadilə proqramında iştirak edən tələbələr öz təəssüratlıarını bölüşüblər. Onlar hər iki universitetin təhsil prosesindəki oxşar və fərqli cəhətlərdən danışıblar. Mübadilə proqramının onlara verdiyi üstünlükləri diqqətə çatdırıblar.
Sonra Böyük Britaniyanın Leicester Universitetinə “Erasmus+” mübadilə proqramı ilə gedəcək tələbələr proqramdan gözləntiləri barədə fikirlərini bölüşüblər. Bildiriblər ki, onlar ixtisaslarını daha da təkmilləşdirmək,  beynəlxalq təcrübədən yararlanmaq üçün mübadilə proqramına müraciət ediblər.
Tələbələrlə mübadilə proqramı barədə fikir mübadiləsi aparan A.Kazımov bildirib ki, UNEC-in QS və Webometrics  kimi  beynəlxalq reytinqlərdə yer almasının nəticəsidir ki, bu gün İqtisad Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə ikili diplom proqramları, tələbə-müəllim mübadiləsi həyata keçirir. Departament direktoru Böyük Britaniyanın Leicester Universitetində təhsil alacaq tələbələrə öz tövsiyələrini verib. Bildirib ki, mübadilə proqramı tələbələrin mobilliyini təmin etməklə yanaşı, onların gələcək karyeralarında mühüm rol oynayır. Belə ki, gənclərin CV-də UNEC-lə yanaşı, Avropa universitetlərinin də adı yer alacaq. A.Kazımov tələbələrə təhsillərində uğurlar arzulayaraq, onları öz ölkələrini layiqincə təmsil etməyə, sosial tədbirlərdə aktiv olmağa, təhsil aldıqları ölkənin tarixi, mədəniyyətini dərindən öyrənməyə çağırıb.

Студенты UNEC получат образование в Великобритании
15 января директор Департамента международных отношений  UNEC Анар Казымов встретился со студентами, участвующими в программе обмена “Erasmus+”. Встреча состоялась со студентами, получившими образование в течение семестра во франко-американском учебном заведении CEFAM, расположенном во французском городе Лион, и завоевавшими возможность обучения в университете Лестера Великобритании.
Студенты, принявшие участие в программе обмена CEFAM, поделились своими впечатлениями. Они рассказали о схожести и различиях в учебном процессе обоих университетов, а также обратили внимание на  преимущества программы обмена.
Затем студенты, которые по программе обмена “Erasmus+” поедут в университет Лестера Великобритании, поделились мнениями о программе.  Они отметили, что обратились в программу обмена для того, чтобы совершенствовать свою специальность и воспользоваться  международным опытом.
А.Казымов, который провел обмен мнениями со студентами отметил, что сегодня Экономический университет осуществляет программу двойного диплома, обмена преподавателями и студентами с престижными университетами мира, что является результатом завоевания UNEC места  в международных рейтингах QS и Webometrics.   Директор департамента дал советы студентам, которые будут обучаться в университете Лестера Великобритании.  Он отметил, что программы обмена наряду с обеспечением мобильности студентов, играют важную роль в их будущей карьере. Так,  молодежь  при составлении CV наряду с UNEC сможет указать названия европейских университетов.  А.Казымов пожелав студентам успехов в учебе, призвал  их достойному  представлению своей страны, активному участию в социальных мероприятиях, глубокому изучению истории и культуры страны, в котором будут получать образование.