UNEC tələbələri Böyük Britaniyada təhsil alacaq
1-DSC_6426Yanvarın 15-də UNEC-in Belnəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Anar Kazımov  “Erasmus+” mübadilə proqramında iştirak edən tələbələrlə görüşüb. Görüşə Fransanın Leon şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-da bir semestrlik təhsil alan və Böyük Britaniyanın Leicester Universitetində təhsil imkanı qazanan tələbələr qatılıb.
CEFAM-da mübadilə proqramında iştirak edən tələbələr öz təəssüratlıarını bölüşüblər. Onlar hər iki universitetin təhsil prosesindəki oxşar və fərqli cəhətlərdən danışıblar. Mübadilə proqramının onlara verdiyi üstünlükləri diqqətə çatdırıblar.
Sonra Böyük Britaniyanın Leicester Universitetinə “Erasmus+” mübadilə proqramı ilə gedəcək tələbələr proqramdan gözləntiləri barədə fikirlərini bölüşüblər. Bildiriblər ki, onlar ixtisaslarını daha da təkmilləşdirmək,  beynəlxalq təcrübədən yararlanmaq üçün mübadilə proqramına müraciət ediblər.
Tələbələrlə mübadilə proqramı barədə fikir mübadiləsi aparan A.Kazımov bildirib ki, UNEC-in QS və Webometrics  kimi  beynəlxalq reytinqlərdə yer almasının nəticəsidir ki, bu gün İqtisad Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə ikili diplom proqramları, tələbə-müəllim mübadiləsi həyata keçirir. Departament direktoru Böyük Britaniyanın Leicester Universitetində təhsil alacaq tələbələrə öz tövsiyələrini verib. Bildirib ki, mübadilə proqramı tələbələrin mobilliyini təmin etməklə yanaşı, onların gələcək karyeralarında mühüm rol oynayır. Belə ki, gənclərin CV-də UNEC-lə yanaşı, Avropa universitetlərinin də adı yer alacaq. A.Kazımov tələbələrə təhsillərində uğurlar arzulayaraq, onları öz ölkələrini layiqincə təmsil etməyə, sosial tədbirlərdə aktiv olmağa, təhsil aldıqları ölkənin tarixi, mədəniyyətini dərindən öyrənməyə çağırıb.

UNEC Students will study in Great Britain
Director of UNEC Department of International Relations Anar Kazimov has met with the students taken part in the “Erasmus+” Exchange Program. Students studied for one semester in the joint education institution of France and the US CEFAM situated in Leon, France and got a chance of studying in the University of Leicester of Great Britain.
Students participated in the CEFAM Exchange Program shared their impressions. They spoke about the similarities and differences in the teaching processes of the both universities. They also brought to attention the advantages of the Exchange Program for them.
Students to go the University of Leicester of Great Britain within the “Erasmus+” Exchange Program shared their views about the expectations of the program. As the reason of submitting for the Exchange Program, they stated the improvement of their qualification and benefitting of the international experience.
Sharing his views about the Exchange Program with the students, A.Kazimov said that UNEC’s ranking in international ratings such as QS and Webometrics is the reason of the dual diploma programs with the prestigious world universities and implementation of the student- teacher exchange programs to day. Director of the Department gave his advice to the students to study at the University of Leicester of Great Britain. He said along with ensuring the students’ mobility, Exchange Programs also play important role in the future careers of them. Thus, the name of the European Universities will be stated on their CV’s beside UNEC. Expressing success in their studies, A.Kazimov urged the students to represent the country decently, be active in social events and study in depth the history and culture of the country they will study.