UNEC tələbələri ilə Şuşa məktəbliləri dünyaya Qarabağdan danışacaqlar
Mayın 4-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tələbələr Şuşa şəhərinin işğal edilməsinin 24 illiyini qeyd ediblər. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində ingilis dili dərsində Bakıda yerləşən Şuşa şəhəri 1 saylı Malibəyli kənd orta məktəbi ilə online görüş təşkil edilib.
İngilis dilində keçirilən görüşdə məktəblilər Şuşa, oxuduqları məktəb, şəhərin Ermənistan hərbi birləşmələri tərəfindən işğal edilməsi və döyüşlərdə həlak olan şəhidlər barədə danışıblar. Məktəbli və tələbələr sosial şəbəkə vasitəsi ilə Qarabağ həqiqətlərinin dünyaya yayılmasında necə iştirak edə biləcəklərini müzakirə ediblər. Şuşa şəhəri 1 saylı Malibəyli kənd orta məktəbinin direktoru Gunəş Hüseynova ilə UNEC müəllimi Aynur Mirzəyeva Azərbaycan xalqının başına gətirilən fəlakətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasının gənclərin əsas vəzifələrinin olduğunu bildirib.
Sonda G.Hüseynova rəhbərlik etdiyi məktəbin məzunlarını bu gün UNEC auditoriyasında görməkdən məmnun olduğunu bildirib. UNEC tələbələri Namiq Hüseynov ilə Xəyalə Gözəlova Şuşa məktəbində oxuyarkən əldə etdikləri biliklərə görə müəllimlərinə təşəkkür ediblər.

UNEC Students will talk to the World with schoolchildren born in Shusha
The 24th anniversary of the occupation of Shusha city has been marked by the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on May 4. Online meeting with the pupils of Malibeyli province secondary school 1of Shusha city situated in Baku was arranged during the English language training held at the School of International Economics.
The schoolchildren spoke about Shusha, the school they studied, occupation of the city by the Armenian military forces and the alumni killed in the fights within the meeting organized in English. The schoolchildren discussed the ways of spreading Garabagh realities to the world over the social networking with the students. The Director of Malibeyli province secondary school 1 Gunesh Huseynova and UNEC’s teaching staff Aynur Mirzayeva highlighted that the promotion of disasters brought upon the Azerbaijani nation to the world community as the main duty of youth.
Afterwards G. Huseynova expressed satisfaction to see the graduates of the school she run studying at UNEC. UNEC students Namig Huseynov and Khayala Gozalova thanked their teachers for the knowledge their acquired within their education in Shusha school.