UNEC tələbələri təhsillərini Slovakiyanın Pan Avropa Universitetində davam etdirə biləcək
Oktyabrın 28-də Slovakiyanın Pan Avropa Universitetinin Beynəlxalq Əlaqələr Departamentinin direktoru Slavomir Rudenko və universitetin əməkdaşı Martin Manina Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) işgüzar səfərdə olub.
Görüş zamanı qonaqlara UNEC haqqında geniş məlumat verilib. UNEC-lə Pan Avropa Universiteti arasında əməkdaşlığın istiqamətləri, xüsusilə Erasmus + proqramının birinci fəaliyyət növü (Key Action 1) çərçivəsində mübadilə məsələləri müzakirə olnuub.
Bildirilib ki, UNEC tələbələri 2015/2016-cı tədris ildən etibarən 1-ci fəaliyyət növünə aid layihə çərçivəsində təhsillərini Pan Avropa Universitetində bakalavr, magistratura və doktorantura səviyyələrində davam etdirə biləcəklər. Bununla əlaqədar bütün xərclər Avropa Komissiyasının proqram üçün ayırdığı büdcə hesabına reallaşdırılacaq.

Студенты UNEC смогут продолжить свое образование в Университете Пан Европа в Словакии
28-го октября директор Департамента международных связей Университета Пан Европа в Словакии Славомир Руденко и сотрудник университета Мартин Манина побывали с деловым визитом в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).
Во время встречи гостям предоставили обширную информацию об университете. Были обсуждены направления сотрудничества между UNEC и Университетом Пан Европа, особенно вопросы обмена в рамках первого вида деятельности программы Erasmus + (Key Action 1).
Было заявлено о том, что начиная с 2015/2016-го учебного года студенты UNEC смогут продолжить свое образование в Университете Пан Европа, на образовательных уровнях бакалавра, магистратуры и докторантуры, в рамках проекта, относящегося к первому виду деятельности. В связи с этим все расходы будут осуществляться за счет бюджета, выделенного Европейской комиссией для этой программы.