UNEC tələbələri üçün Gənclər Fondunun X qrant müsabiqəsinin təqdimatı
UNEC-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun X qrant müsabiqəsinin təqdimatı keçirilib.
UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova bildirib ki, Gənclər Fondunun elan etdiyi qrant müsabiqələri gənc nəslin sosial, fiziki, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsində, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasında, ictimai fəallığının artırılmasında, innovativ ideyalarının və yaradıcı təşəbbüslərinin reallaşdırılmasında xüsusi rol oynayır.
Gənclər Fondunun Layihələr və regionlarla iş sektorunun müdiri Orxan Ərəbov bildirib ki, Fond gənclər təşkilatlarını və 16-29 yaş həddində olan fiziki şəxsləri X qrant müsabiqəsində iştirak etmək üçün “A”, “B” və “C” kateqoriyaları üzrə layihə təkliflərini təqdim etməyə dəvət edir. Müsabiqənin prioritet istiqamətlərini açıqlayan O.Ərəbov bildirib ki, layihələr tələbələrin sosial vəziyyətinin, məişət şəraitinin, onların elmi və bədii yaradıcılığının inkişafını dəstəkləmək məqsədi daşımalıdır. Layihələrin məbləğini açıqlayan sektor müdiri bildirib ki, məbləğ “A” kateqoriyası üzrə 10 000, “B” kateqoriyası üzrə 13 000, “C” kateqoriyası üzrə 3 000 AZN-dən çox olmamalıdır. Fonda ilk dəfə müraciət edən gənclər təşkilatları 5 000 manatdan artıq olmayan məbləğdə layihə təklifləri verə bilər. Müsabiqədə yalnız 2016-cı ilin sonunadək dövlət qeydiyyatına alınmış gənclər təşkilatları və 1988-ci il aprelin 24-dən 2001-ci il mayın 15-dək anadan olmuş fiziki şəxslər iştirak edə bilərlər. Müsabiqənin nəticələri Fondun rəsmi internet səhifəsində yerləşdiriləcəkdir.

Presentation of X Granting Competition of the Youth Foundation for UNEC Students
A presentation of X Granting Competition offered by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan has been made at UNEC.
Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs, Assistant Professor Saadat Gandilova said the granting competitions offered by the Youth Foundation play special role in ensuring social, physical, intellectual and moral development of young generation, upbringing in patriotism spirit, increasing their social activity and realization of innovative ideas and creative initiatives.
Director of the Sector for Projects and Work in Regions of the Youth Foundation Orkhan Arabov said the Foundation invites individuals under 16-29 to introduce their “A”, “B” and “C” category projects for the X Granting competition. Revealing the priority directions of the contest, O.Arabov noted the projects should be targeted in supporting development of students’ social welfare, household condition and scientific and creative performances. Announcing the amount of the project, Head of the Sector pointed that the amount should not exceed 10000 AZN on “A” category is, 13000 AZN on “B” category and 3000 AZN on “C” category. The youth organizations can submit projects not more than 5000 AZN for the first time. The youth organizations registered until the end of 2016 and the individuals born from April 24 1988 to May 15 2001 are eligible for the rivalry. The results of the contest will be placed on the official webpage of the foundation.