UNEC tələbələri üçün Gənclər Fondunun X qrant müsabiqəsinin təqdimatı
UNEC-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun X qrant müsabiqəsinin təqdimatı keçirilib.
UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova bildirib ki, Gənclər Fondunun elan etdiyi qrant müsabiqələri gənc nəslin sosial, fiziki, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsində, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasında, ictimai fəallığının artırılmasında, innovativ ideyalarının və yaradıcı təşəbbüslərinin reallaşdırılmasında xüsusi rol oynayır.
Gənclər Fondunun Layihələr və regionlarla iş sektorunun müdiri Orxan Ərəbov bildirib ki, Fond gənclər təşkilatlarını və 16-29 yaş həddində olan fiziki şəxsləri X qrant müsabiqəsində iştirak etmək üçün “A”, “B” və “C” kateqoriyaları üzrə layihə təkliflərini təqdim etməyə dəvət edir. Müsabiqənin prioritet istiqamətlərini açıqlayan O.Ərəbov bildirib ki, layihələr tələbələrin sosial vəziyyətinin, məişət şəraitinin, onların elmi və bədii yaradıcılığının inkişafını dəstəkləmək məqsədi daşımalıdır. Layihələrin məbləğini açıqlayan sektor müdiri bildirib ki, məbləğ “A” kateqoriyası üzrə 10 000, “B” kateqoriyası üzrə 13 000, “C” kateqoriyası üzrə 3 000 AZN-dən çox olmamalıdır. Fonda ilk dəfə müraciət edən gənclər təşkilatları 5 000 manatdan artıq olmayan məbləğdə layihə təklifləri verə bilər. Müsabiqədə yalnız 2016-cı ilin sonunadək dövlət qeydiyyatına alınmış gənclər təşkilatları və 1988-ci il aprelin 24-dən 2001-ci il mayın 15-dək anadan olmuş fiziki şəxslər iştirak edə bilərlər. Müsabiqənin nəticələri Fondun rəsmi internet səhifəsində yerləşdiriləcəkdir.

Презентация X конкурса грантов Фонда молодежи для студентов UNEC
В UNEC состоялась презентация X конкурса грантов Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики.
Проректор по работе со студентами UNEC, доцент Саадат Гандилова отметила, что конкурсы грантов, объявленные Фондом молодежи играют особую роль в социальном, физическом, интеллектуальном и духовном развитии, в воспитании в духе патриотизма, в повышении общественной активности, в реализации инновационных идей и творческой инициативы молодого поколения.
Заведующий сектором по работе с проектами и регионами Фонда молодежи Орхан Арабов отметил, что Фонд для участия в X гранте конкурсов приглашает молодежные организации и физические лица в возрасте 16-29 лет на презентацию предложенного проекта по категориям “A”, “B” и “C”. Раскрыв приоритетные направления проекта, О.Арабов отметил, что проекты должны носить цель поддержки социального положения студентов, бытовых условий, развитие их научного и художественного творчества. Заведующий сектором раскрыв сумму проектов, отметил, сто сумма по категории “A” составляет 10 000, категории “B” 13 000, категории “C” 3 000 AZN. Молодежь, обратившаяся в Фонд впервые, может предложить проекты на сумму не больше 5 000 манат. В конкурсе может участвовать молодежь, получившая государственную регистрацию до конца 2016 года и физические лица, с датой рождения с 24 апреля 1988 года по 15 мая 2001 года. Результаты конкурса будут размещены на официальной странице Фонда.