Sadet-xTələbələrlə iş üzrə prorektor i.e.n.,dos. Qəndilova Səadət Tağı qızı
1957-ci ildə Bakı şəhər 190 saylı orta  məktəbə daxil olmuş və 1967-ci ildə həmin məktəbi bitirmişdir.
1967-1971-ci illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və planlaşdırılması fakültəsində  təhsil almışdır.
1971-ci ildə həmin institutu bitirdikdən sonra aspiranturanın əyani şöbəsinə (istehsalatdan ayrılmaqla) qəbul olunmuşdur.
1975-ci ildən əmək fəaliyyətinə başlamış və 1988-ci ilədək «Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili» kafedrasında, müxtəlif illərdə baş laborant, aspirant, saathesabı müəllim və müəllim vəzifələrində, işləmişdir. 1988-ci ildən «İqtisadiyyatın idarə edilməsi» kafedrası təşkil edildiyi gündən, müəllim, 1991-ci ildən etibarən, artıq «Menecment və sahibkarlıq fəaliyyəti» adlanan həmin  kafedrada baş müəllim vəzifələrində işləmişdir.
1995-ci ildən «Menecment» kafedrasının dosentidir.
1985-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi  alimlik dərəcəsinə nail olmuşdur. İqtisadiyyatın müasir problemlərinə həsr  olunmuş 50-dən artıq elmi məqalənin (o cümlədən xarici ölkələrdə nəşr edilmiş məqalələrin), 1 monoqrafiyanın, 1 dərs  vəsaitinin,  6 tədris üzrə kurs proqramının, eyni zamanda 2 dərsliyin  müş­tərək müəllifidir.
1990-cu ildə Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti nəzdində Azərbaycan  Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun ixtisasartırma kursunu bitirmiş, 1999-cu ildə Azərbaycan Baş Pedaqoji kadrların ixtisaslarının artırılması və yenidən  hazırlanması İnstitutunda kurs keçmişdir. Qərb Universiteti Gender Araş­dırmaları Mərkəzinin təşkil etdiyi Humanitar və sosial fənlərin  tədrisində gender əsaslarının tətbiqi metodologiyası Proyektinin qısa müddətli  trenin­qində iştirak edərək «İqtisadi nəzəriyyədə gender aspekti» kursu üzrə sertifikat almışdır.
seadet_fotoDSC_6818sadet88DSC_6826IMG_2290sadet1ca30cbfe45a99554d3a9
Müxtəlif illərdə institutun Elmi İqtisadi Cəmiyyətinin (EİC) elmi katibi, «Plan-iqtisad» fakültəsinin Ekspert Komissiyasının məsul katibi, «İnformatika və idarəetmə» fakültəsinin Elmi Şurasının elmi katibi və sonralar həmin  fakültənin  Tərbiyə işləri üzrə dekan müavini vəzifəsində çalışmışdır. 2005-2014-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Hazırlıq»  fa­kül­təsinin dekanı vəzifəsində çalışmışdır. Universitetdə kafedra müdiri və dekan vəzifəsini tutmaq üçün yaradılmış müsabiqə komissiyasının katibidir.  Eyni zamanda Universitetin Həm­kar­lar İttifaqı Komitəsinin sədr müavinidir. Azərbaycan Respublikası Təhsil Na­zirliyinin Elmi-Metodiki Şurasının «İdarəetmə» bölməsinin, «İçərişəhər» Dövlət Tarix-Memarlıq Qoru­ğu İdarəsinin Ağsaqqallar Şurasının və Beynəlxalq Qa­dınlar Klubunun  üzvüdür. XX əsr «Azərbaycan  qadını» xatirə medalı, Azərbaycan Dövlət İqti­sad Uni­versitetinin «Fəxri fərmanı», Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazir­liyinin «Azər­baycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi» döş nişanı və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamına əsasən «Tərəqqi» medalı ilə təltif olunmuşdur.
2017-ci ildə “Əməkdar müəllim” adına layiq görülmüşdür.
Eyni zamanda Azərbaycan müəllimlərinin XII qurultayının və Azərbaycan qadınlarının II qurultayının mandatlı nümayəndəsi olmuşdur.

Seadet Tagi Gandilova, associate professorShe was born on October 22, 1949 in Baku city.
Mrs.Gandilova entered to the secondary school N:190 in 1957 in Baku city and finished the same school in 1967.
In 1967-1971 years, she got education at the department of “National economy and planning” of the Azerbaijani Institute of National Economics named after D.Bunyadzadeh.
After graduating institute in 1971, she entered to the full-time department of post-graduate degree (separate from production).
She began to labor activity in 1975 and till 1988 she had been working as senior research assistant, graduate assistant, staff lector and lector at the chair of “Economy and organization of labor”. Mrs.Gandilova had been working as lector since the establishment of “The management of economy” chair since 1988, and after the changing the name of the chair “Management and entrepreneurial activity” since 1991, served as a senior lector of the chair. From 1995 till nowadays she has been the associate professor of “Management” chair. She has been the member of New Azerbaijan Party since 2002.
In 1985, defending her dissertation she get the title of candidate on economic sciences. She is the author of more than 50 scientific article dedicated to the modern problems of the economy (including articles published abroad), 1monographs, 1 textbook, 6 course program and co-author of 2 books.
She completed the qualification course of the Azerbaijan Institute of Management of National Economy under the Azerbaijan SSR Council in 1990, and get the course of re-training on increasing qualification of Azerbaijan Pedagogical Institute in 1999.
She had been working as the scientific secretary of Institute for Scientific Economic Society, the executive secretary of Expert Commission of “Plan-economy” department, scientific secretary of Scientific Council of “Information and management” department and then in the position of deputy dean in charge of educational affairs of the same department. From 2005 till 2014 she had been the dean of the “Training” department of Azerbaijan State Economics University. Mrs.Gandilova is the secretary of competition committee established for Head of the chair and dean positions of the University. At the same time, she is the deputy chairman of the Trade Union Committee of the University. She is the member of “Management” sector of the Scientific-Methodological Council of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, as well of the Council of Elders of “Icherisheher” State Historical-Architectural Reserve Office and International Women’s Club. Mrs.Gandilova was awarded with the commemorative medal of “Azerbaijani women” of the XXth century, medal of “Advanced education employee of the Republic of Azerbaijan and with the “Taraggi” reward,by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan.
At the same time, she was the mandatory representative of XII Congress of Azerbaijani teachers and II Congress of Azerbaijani Women.
Since April 2014, she was appointed to the position of vice-rector in charge of Student affairs of the ASEU.