Sadet-xTələbələrlə iş üzrə prorektor i.e.n.,dos. Qəndilova Səadət Tağı qızı
1957-ci ildə Bakı şəhər 190 saylı orta  məktəbə daxil olmuş və 1967-ci ildə həmin məktəbi bitirmişdir.
1967-1971-ci illərdə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və planlaşdırılması fakültəsində  təhsil almışdır.
1971-ci ildə həmin institutu bitirdikdən sonra aspiranturanın əyani şöbəsinə (istehsalatdan ayrılmaqla) qəbul olunmuşdur.
1975-ci ildən əmək fəaliyyətinə başlamış və 1988-ci ilədək «Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili» kafedrasında, müxtəlif illərdə baş laborant, aspirant, saathesabı müəllim və müəllim vəzifələrində, işləmişdir. 1988-ci ildən «İqtisadiyyatın idarə edilməsi» kafedrası təşkil edildiyi gündən, müəllim, 1991-ci ildən etibarən, artıq «Menecment və sahibkarlıq fəaliyyəti» adlanan həmin  kafedrada baş müəllim vəzifələrində işləmişdir.
1995-ci ildən «Menecment» kafedrasının dosentidir.
1985-ci ildə dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi  alimlik dərəcəsinə nail olmuşdur. İqtisadiyyatın müasir problemlərinə həsr  olunmuş 50-dən artıq elmi məqalənin (o cümlədən xarici ölkələrdə nəşr edilmiş məqalələrin), 1 monoqrafiyanın, 1 dərs  vəsaitinin,  6 tədris üzrə kurs proqramının, eyni zamanda 2 dərsliyin  müş­tərək müəllifidir.
1990-cu ildə Azərbaycan SSR Nazirlər Soveti nəzdində Azərbaycan  Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunun ixtisasartırma kursunu bitirmiş, 1999-cu ildə Azərbaycan Baş Pedaqoji kadrların ixtisaslarının artırılması və yenidən  hazırlanması İnstitutunda kurs keçmişdir. Qərb Universiteti Gender Araş­dırmaları Mərkəzinin təşkil etdiyi Humanitar və sosial fənlərin  tədrisində gender əsaslarının tətbiqi metodologiyası Proyektinin qısa müddətli  trenin­qində iştirak edərək «İqtisadi nəzəriyyədə gender aspekti» kursu üzrə sertifikat almışdır.
seadet_fotoDSC_6818sadet88DSC_6826IMG_2290sadet1ca30cbfe45a99554d3a9
Müxtəlif illərdə institutun Elmi İqtisadi Cəmiyyətinin (EİC) elmi katibi, «Plan-iqtisad» fakültəsinin Ekspert Komissiyasının məsul katibi, «İnformatika və idarəetmə» fakültəsinin Elmi Şurasının elmi katibi və sonralar həmin  fakültənin  Tərbiyə işləri üzrə dekan müavini vəzifəsində çalışmışdır. 2005-2014-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Hazırlıq»  fa­kül­təsinin dekanı vəzifəsində çalışmışdır. Universitetdə kafedra müdiri və dekan vəzifəsini tutmaq üçün yaradılmış müsabiqə komissiyasının katibidir.  Eyni zamanda Universitetin Həm­kar­lar İttifaqı Komitəsinin sədr müavinidir. Azərbaycan Respublikası Təhsil Na­zirliyinin Elmi-Metodiki Şurasının «İdarəetmə» bölməsinin, «İçərişəhər» Dövlət Tarix-Memarlıq Qoru­ğu İdarəsinin Ağsaqqallar Şurasının və Beynəlxalq Qa­dınlar Klubunun  üzvüdür. XX əsr «Azərbaycan  qadını» xatirə medalı, Azərbaycan Dövlət İqti­sad Uni­versitetinin «Fəxri fərmanı», Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazir­liyinin «Azər­baycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi» döş nişanı və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamına əsasən «Tərəqqi» medalı ilə təltif olunmuşdur.
2017-ci ildə “Əməkdar müəllim” adına layiq görülmüşdür.
Eyni zamanda Azərbaycan müəllimlərinin XII qurultayının və Azərbaycan qadınlarının II qurultayının mandatlı nümayəndəsi olmuşdur.

Родилась 22 октября 1949 года в городе Баку, в семье служащего.
В 1967-1971 г.г. училась в Азербайджанском институте народного хозяйства им.Д.Буниатзаде, на факультете «Экономика и планирование народного хозяйства».
После окончания этого института в 1971 году была зачислена в очную аспирантуру (с отрывом от производства).
С 1975 года начала свою трудовую деятельность и до 1988 года работала на кафедре «Экономика и организация труда» старшим лаборантом, аспирантом, преподавателем с почасовой оплатой и преподавателем. С 1988 года, со дня организации кафедры «Управление экономикой» работала преподавателем, а с 1991 года, на уже называемой «Менеджмент и предпринимательская деятельность» кафедре — старшим преподавателем. С 1995 года по настоящее время является доцентом кафедры «Менеджмент». С 2002 года – член партии «Новый Азербайджан».
В 1985 году защитив диссертационную работу, получила ученое звание — кандидата экономических наук. Является автором посвященных современным проблемам науки более 50 научных статей (в том числе статей, опубликованных за рубежом), 1 монографии, 1 учебного пособия, 6 учебных программ по курсу, а также 2 учебников, написанных в соавторстве.
В 1990 году окончила курсы повышения квалификации в Азербайджанском институте управления народным хозяйством при Совете Министров Азербайджанской ССР, прошла курс в Азербайджанском институте повышения квалификации и переподготовки старших педагогических кадров. Принимала участие на кратковременном тренинге по проекту «Методологии применения гендерных основ в преподавании гуманитарных и социальных наук», организованном Центром гендерных изысканий Западного Университета и получила сертификат «Гендерный аспект в экономической теории».
В разные годы была ученым секретарем Научного экономического общества (НЭО) института, ответственным секретарем Экспертной комиссии планово-экономического факультета, ученым секретарем Ученого совета факультета «Информатика и управление», а затем и заместителем декана по воспитательной работе этого факультета. В 2005-2014 годы работала на должности декана подготовительного факультета Азербайджанского государственного экономического университета. Является секретарем конкурсной комиссии, созданной в университете для занятия должностей — заведующего кафедрой и декана. Одновременно является заместителем председателя Комитета профсоюза университета. Она член подразделения «Управление» Научно-методического совета Министерства образования АР, Совета старейшин Управления государственного историко-архитектурного заповедника «Ичери шехер» и Международного женского клуба.
Награждена памятной медалью «Азербайджанская женщина XX века», «Почетной грамотой» UNEC, нагрудным значком «Передовой работник образования Азербайджанской Республики» Министерства образования АР и медалью «Прогресс», на основании распоряжения Президента Азербайджанской Республики.