UNEC tələbələrindən qeyri-adi Novruz sovqatı
UNEC-in ölkədə mütaliə mədəniyyətini inkişaf etdirmək, eyni zamanda qədim ənənələrə söykənən Novruzda kitab oxumaq vərdişini gündəmə gətirmək məqsədi daşıyan “Kitab at!” layihəsi davam edir.
Layihə çərçivəsində Gəncə şəhər YAP Gənclər Təşkilatının aktiv gənclərindən ibarət könüllülərin iştirakı ilə Nizami Gəncəvinin “Xəmsə”sindən ibarət 5000 kitab şəhər sakinlərinə hədiyyə edilib.
UNEC-in dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihə çərçivəsində ötən il tələbə könüllülər uşaq ədəbiyyatı, şeir və romandan ibarət on min kitabı Bakı, Gəncə və Abşeron sakinlərinə hədiyyə olaraq paylayıblar.

An extraordinary Novruz Gift from UNEC Students
UNEC’s project targeted in development of reading culture, at the same time bringing up the habit of reading books based on ancient traditions of Novruz is in progress.
Within the project, 5000 books consisting of Nizami Ganjavi’s “Khamsa” were distributed to citizens by the active volunteers of Ganja city NAP Youth Organization.
UNEC’s support was the distribution of ten thousand books consisting of novels, poetry and child literature as a gift to the residents of Baku, Ganja and Absheron within the project organized by the Public Association “Support to Economist Students.