UNEC tələbələrindən ümummilli liderin 97-ci ildönümünə töhfələr: konsert, yarışma, videoçarx
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri ümummilli lider in anadan olmasının 97-ci ildönümünü silsilə tədbirlərlə qeyd edirlər.
Mayın 10-da UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə universitetin istedadlı tələbələrinin ifasında “Ümummilli liderin sevdiyi şeir və mahnılar çələngi” adlı canlı konsert proqramı olacaq. Konsert proqramı saat 17:00-da UNEC-in rəsmi Facebook sosial şəbəkəsində canlı yayımlanacaq. Tələbələr ulu öndərin sevdiyi musiqiləri ifa edəcəklər, şeirləri səsləndirəcəklər.
Ulu öndərin doğum günü münasibətilə tələbələr arasında onlayn şahmat turniri də keçiriləcək. Yarışmanın nəticələri və qaliblər haqqında məlumat UNEC News-da və universitetin sosial şəbəkələrində paylaşılacaq.
UNEC tələbələri ümummilli liderin əziz xatirəsinə həsr olunan videoçarx da hazırlayıblar. UNEC THİK-in ümummilli lider Heydər Əliyevin 97-ci ildönümünə həsr etdiyi videoçarxda tələbələr dahi şəxsiyyətin ölkəmiz və xalqımız qarşısındakı əvəzsiz xidmətlərindən söz açıblar, ulu öndərin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.

Вклад студентов UNEC по случаю 97-летия со дня рождения общенационального лидера: концерт, соревнование, видеоролик
10 МАЯ 2020 | VIEWS:
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) отмечают 97-летие со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, проводя цикл мероприятий.
10  мая при организационной поддержке Творческого центра  UNEC состоится прямой эфир программного концерта одаренных студентов университета под названием «Любимые стихи и песни общенационального лидера». Концертная программа состоится в 17:00 часов в прямом эфире социальной сети официальной страницы Facebook UNEC. Студенты исполнят любимую музыку великого вождя и прочитают его любимые стихи.
По случаю дня рождения великого вождя среди студентов будет проведен шахматный турнир в онлайн-режиме.  Результаты соревнования и информация о победителях будет размещена в UNEC News и в социальных сетях университета.
Студенты UNEC также подготовили видеоролик, посвященный светлой памяти общенационального лидера. В видеоролике СПК UNEC, посвященном  97-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, студенты показали неоценимую заслугу великого гения перед страной и народом, с глубоким уважением почтили память великого вождя.