UNEC tələbəsi dünya çempionu olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC)  İqtisadiyyat və Sənaye fakültəsinin üçüncü kurs tələbəsi Ümid Məmmədzadə Ukraynanın Odessa şəhərində təşkil olunan qaydasız döyüşün MMA versiyası üzrə “World MMA Network Maxmıx” turnirində ölkəmizi uğurla təmsil edib.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, reytinq xarakterli turnirdə Ü.Məmmədzadə bütün rəqiblərinə qalib gələrək birinci yeri qazanıb.
İdman ustası Ü.Məmmədzadə qaydasız döyüş ilə uzun illərdir peşəkar səviyyədə məşğul olur. İdmançı qaydasız döyüş üzrə ikiqat dünya, habelə Avropa, üçqat respublika, Qafqaz çempionudur və bir sıra beynəlxalq turnirlərin mükafatçısıdır.

Студент UNEC стал чемпионом мира
Студент третьего курса факультета Экономики и промышленности Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  Умид Мамедзаде успешно представил нашу страну на турнире “World MMA Network Maxmıx” версии MMA боя без правил, который проходил в украинском городе Одессе.
По сведениям «Кавказинфо» на турнире рейтингового характера У.Мамедзаде, победив всех соперников, занял первое место.
Мастер спорта У.Мамедзаде на протяжении долгих лет занимается боем без правил. Спортсмен является двукратным чемпионом мира, а также Европы, трехкратным чемпионом республики, Кавказа и  призером ряда международных турниров.