UNEC tələbəsi nüfuzlu şirkətin brend səfiri seçilib
Gənclər Günü münasibətilə Deloitte Azerbaijan şirkətinin start verdiyi “Deloitte Brand Ambassador” layihəsinin məqsədi universitetlərdə brend təmsilçiləri vasitəsilə şirkət və tələbələr arasında körpü qurmaqdır. UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat məktəbinin 3-cü kursunda mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan Lalə Əlizadə UNEC tələbələri ilə şirkət arasında səfir rolunu oynayacaq. O, tələbələri vakansiya yerləri, təcrübə proqramları barədə məlumatlandıracaq.
L.Əlizadə  bir neçə mübadilə proqramının iştirakçısı olub. Orta məktəbdə təhsil aldığı dövrdə “Gənc liderlik” proqramı çərçivəsində ABŞ-ın Arizona State University-də liderlik təlimlərində iştirak edib. Polşada könüllü qismində mübadilə proqramına qatılıb.
L.Əlizadə UNEC-də “Erasmus+” mübadilə proqramının qalibi olub. O,  proqram çərçivəsində Böyük Britaniyanın Leicester Universitetində bir semestrlik təhsil alıb. Dərslərinə məsulliyyətlə yanaşan Lalə imtahanlarda yüksək nəticə göstərərək iki dəfə UNEC-in TOP 15 xüsusi təqaüd proqramını qazanıb.

Студентка UNEC избрана бренд-послом авторитетной компании
Целью проекта “Deloitte Brand Ambassador”, которому дала старт компания Deloitteпо случаю Дня молодежи, является создание моста между компаниями и студентами посредством бренд представителей в университете. Лала Ализаде, обучающаяся на 3 курсе Международной школы экономики UNEC по специальности бухгалтерского учета и аудита, будет играть роль посла между компанией и студентами UNEC. Она будет информировать студентов о вакантных местах, программах обмена.
Л.Ализаде была участницей нескольких программ обмена.   В период учебы в средней школе в рамках программы «Молодое лидерство» приняла участие в тренингах лидерства в  университете штата Аризона в США. Участвовала добровольно в программе обмена в Польше.
Л.Ализаде была победительницей программы “Erasmus+” в UNEC.  В рамках программы получила семестровое образование в университете Лестера в Великобритании. Лала ответственно относилась к своим занятиям, показала высокие результаты на экзаменах и два раза завоевала специальную стипендиальную программу UNEC TOP 15.