UNEC tələbəsi Qafqaz çempionu oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin V kurs tələbəsi Solmaz Zeynallı karatenin kyokuşin növü üzrə  Qafqaz çempionu olub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Dünya kubokunun sahibi, dəfələrlə respublika çempionatının qalibi olan Solmaz Zeynallı ilə görüşüb. Rektor Ədalət Muradov Solmaz Zeynallını ölkəmizi uğurla təmsil edərək qızıl medala layiq görülməsi münasibətilə təbrik edib. Prezident İlham Əliyevin gənclərə və idmana olan diqqət və qayğısından söz açan rektor, Azərbaycanın dünyada idman ölkəsi kimi tanındığını vurğulayıb. Rektor UNEC-də tələbələrin yüksək səviyyədə təhsil almaları ilə yanaşı, onların idmanla, sosial fəaliyyətlərlə də məşğul olmaları üçün universitetdə hər cür şərait yaradıldığını qeyd edib. Tələbələrin uğurlarından qürur quyduğunu ifadə edən professor Ədalət Muradov UNEC tələbəsinə  təhsilində və idman yarışlarında uğular arzulayıb.
Görüşdə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova S.Zeynallının idmanla birlikdə dərslərinə də məsuliyyətlə yanaşdığını bildirib.
Solmaz Zeynallı UNEC-də tələbələrə yaradılan şəraitə görə rektora təşəkkürünü bildirib. UNEC tələbəsi Azərbaycanın bayrağını daim zirvələrə qaldıracağını  vurğulayıb.

UNEC student became Caucasus champion
Solmaz Zeynalli, a fifth-year student of   Azerbaijan State University of Economics (UNEC), has become the Caucasus Champion of  karate style of kyokushin.
Professor Adalat Muradov, rector of UNEC, met Solmaz Zeynalli, the owner of the World Cup and the winner of the national championship for many times. Rector Adalat Muradov congratulated Solmaz Zeynalli on the occasion of awarding a gold medal successfully representing our country. Speaking about President Ilham Aliyev’s attention to youth and sports, the rector said that Azerbaijan is known as a sports country in the world.  The rector noted that at UNEC, the university has all the necessary conditions for students to get a high level of education and to engage in sports and social activities. Expressing his pride in the success of the students, professor  Adalat Muradov wished the UNEC student success in education and sporting events.
At the meeting, vice-rector for student affairs, associate professor Saadat Gandilova said that S.Zeynalli treated both sport and his lessons   responsibly.
Solmaz Zeynalli expressed his gratitude to the rector for the conditions creatded for the students at UNEC. The UNEC student stressed that he would always raise the flag of Azerbaijan to the peaks.