UNEC tələbəsi Qafqaz çempionu oldu
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin V kurs tələbəsi Solmaz Zeynallı karatenin kyokuşin növü üzrə  Qafqaz çempionu olub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Dünya kubokunun sahibi, dəfələrlə respublika çempionatının qalibi olan Solmaz Zeynallı ilə görüşüb. Rektor Ədalət Muradov Solmaz Zeynallını ölkəmizi uğurla təmsil edərək qızıl medala layiq görülməsi münasibətilə təbrik edib. Prezident İlham Əliyevin gənclərə və idmana olan diqqət və qayğısından söz açan rektor, Azərbaycanın dünyada idman ölkəsi kimi tanındığını vurğulayıb. Rektor UNEC-də tələbələrin yüksək səviyyədə təhsil almaları ilə yanaşı, onların idmanla, sosial fəaliyyətlərlə də məşğul olmaları üçün universitetdə hər cür şərait yaradıldığını qeyd edib. Tələbələrin uğurlarından qürur quyduğunu ifadə edən professor Ədalət Muradov UNEC tələbəsinə  təhsilində və idman yarışlarında uğular arzulayıb.
Görüşdə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova S.Zeynallının idmanla birlikdə dərslərinə də məsuliyyətlə yanaşdığını bildirib.
Solmaz Zeynallı UNEC-də tələbələrə yaradılan şəraitə görə rektora təşəkkürünü bildirib. UNEC tələbəsi Azərbaycanın bayrağını daim zirvələrə qaldıracağını  vurğulayıb.

Студентка UNEC стала чемпионкой Кавказа
Студентка V курса  Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  Солмаз Зейналы стала чемпионкой Кавказа по киокушин карате.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился с обладательницей Кубка мира, неоднократной чемпионкой республики Солмаз Зейналы. Ректор Адалат Мурадов поздравил Солмаз Зейналы  с завоеванием золотой медали, успешно представившей нашу страну. Говоря о внимании Президента Ильхама  Алиева к молодежи и спорту, ректор подчеркнул, что Азербайджан признается в мире как спортивная страна. Ректор отметил, что в UNEC созданы все условия  для получения студентами образования на высоком уровне, а также  для их спортивной и социальной деятельности. Выразив чувство гордости за успехи студентов, профессор Адалат Мурадов  пожелал студентке успехов в учебе и на спортивных соревнованиях.
На встрече проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова отметила, что С.Зейналы наряду со спортом ответственно относится и к учебе.
Солмаз Зейналы поблагодарила ректора за созданные в UNEC условия для студентов. Студентка UNEC подчеркнула, что постоянно будет поднимать на вершины флаг Азербайджана.