UNEC tələbəsi qalib olub
IMG-20170629-WA0005UNEC tələbəsi universitetlər arasında keçirilən “Azərbaycan-Rusiya əlaqələri: Dünən, bu gün, sabah” adlı inşa yazı müsabiqəsində qalib olub.
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqəyə ölkənin 20-yə yaxın ali təhsil ocağından Azərbaycan, rus və ya ingilis dillərində Azərbaycan-Rusiya əlaqələrinin siyasi, iqtisadi, mədəni və sosial aspektlərinə həsr olunan yazılar daxil olub. İnşaları 5 nəfərlik münsiflər heyəti anonimlik gözlənilməklə qiymətləndirib. Yazılara 10 ballıq cədvəl üzrə dörd meyar üzrə qiymət verilib. İnşaların forma və məzmuna dair tələblərə cavab verməsi, mövzunun adının onun məzmununu əks etdirməsi, irəli sürülən fikir və ideyaların aydınlığı və məzmunluluğu, dil qaydalarına riayət olunması prinsiplərinə əsasən aparılan qiymətləndirmə nəticəsində hər dil üzrə 3 nəfər qalib gəlib.
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbinin III kurs tələbəsi İsa Qurbanov rus dilində ən yaxşı inşa yazısına görə birinci yerə layiq görülüb.

Студент UNEC стал победителем
Студент UNEC стал победителем проходящего среди университетов конкурса письменного сочинения на тему «Азербайджано-российские отношения: Вчера, сегодня, завтра»
На конкурс, состоявшийся при организационной поддержке Азербайджанского Технологического университета, поступили на азербайджанском, русском и английском языках сочинения из более 20 высших учебных заведений, посвященных политическим, экономическим, культурным и социальным аспектам Азербайджано-российских отношений. Сочинения оценивал жюри в составе 5 человек с соблюдением анонимности. Сочинения оценивались по 10-балльной системе по четырем критериям. В результате оценки, осуществляемой с соблюдением требований, отвечающих форме и содержанию сочинения, отражению названия сочинения его содержанию, ясности и содержательности выдвинутых мыслей и идей, в соответствии с принципами соблюдения правил языка победили 3 человека по каждому языку.
Студент III курса Русской экономической школы UNEC Иса Гурбанов за лучшее сочинение, написанное на русском языке, удостоен первого места.