UNEC tələbəsi qalib olub
IMG-20170629-WA0005UNEC tələbəsi universitetlər arasında keçirilən “Azərbaycan-Rusiya əlaqələri: Dünən, bu gün, sabah” adlı inşa yazı müsabiqəsində qalib olub.
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqəyə ölkənin 20-yə yaxın ali təhsil ocağından Azərbaycan, rus və ya ingilis dillərində Azərbaycan-Rusiya əlaqələrinin siyasi, iqtisadi, mədəni və sosial aspektlərinə həsr olunan yazılar daxil olub. İnşaları 5 nəfərlik münsiflər heyəti anonimlik gözlənilməklə qiymətləndirib. Yazılara 10 ballıq cədvəl üzrə dörd meyar üzrə qiymət verilib. İnşaların forma və məzmuna dair tələblərə cavab verməsi, mövzunun adının onun məzmununu əks etdirməsi, irəli sürülən fikir və ideyaların aydınlığı və məzmunluluğu, dil qaydalarına riayət olunması prinsiplərinə əsasən aparılan qiymətləndirmə nəticəsində hər dil üzrə 3 nəfər qalib gəlib.
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbinin III kurs tələbəsi İsa Qurbanov rus dilində ən yaxşı inşa yazısına görə birinci yerə layiq görülüb.

UNEC Student became the Winner
UNEC student became the winner of an essay competition on “Azerbaijan-Russia Relations: yesterday, today and tomorrow” held among the universities.
Essays dedicated to the political, economic, cultural and social aspects of Azerbaijan-Russia relations in Azerbaijani, Russian and English were admitted from about 20 higher education institutions of the country for the competition organized by the Azerbaijan Technological University. The essays were anonymously assessed by a jury consisting of 5 members. The works were evaluated in 4 criteria on 10- point scale. 3 participants on every language became the winners as a result of the assessment conducted in accordance with the principles of meeting the requirements of the form and content, reflection of the title in the content, clearance of the ideas and the compliance of the language rules.
The third-year student of UNEC’s Russian School of Economics Isa Gurbanov’s essay was honored the first place as the best essay in Russian.