UNEC XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir
Oktyabrın 1-də Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Ekspo Mərkəzində XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin açılışı olub.
UNEC-in də təmsil olunduğu “Texno-insan: dünənin əfsanəsi, bu günün hadisəsi” mövzusuna həsr edilən builki sərgidə 23 dövlətdən 68 xarici təşkilat, 123 yerli nəşriyyat, kitabxanalar, eləcə də ali təhsil müəssisələri iştirak edir.
UNEC-in Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin hazırladığı stenddə universitetin Rəqəmsal Nəşriyyatı tərəfindən nəfis tərtibatla çap edilmiş kitablar, jurnallar, eləcə də UNEC müəllimlərinin müəllifi olduqları əsərlər və tərcümələr təqdim olunur. Sərgidə, həmçinin UNEC Dizayn Məktəbinin tələbələrinin rəsm əsərləri nümayiş etdirilir.
Sərgi çərçivəsində oktyabrın 1, 3 və 6-sı tarixlərində UNEC-in elmi jurnallarının, eləcə də kitablarının təqdimatları keçiriləcək.
Oktyabrın 7-dək davam edən sərgi hər gün səhər saat 10:00-dan axşam saat 20:00-dək ziyarət üçün açıq olacaq. Sərgiyə giriş ödənişsizdir.

This year’s fair, dedicated to the theme “Techno-human: yesterday’s legend, today’s phenomenon”, brings together 68 international organizations from 23 countries, 123 local publishing houses, libraries, as well as higher education institutions, among them UNEC.
At the stand prepared by UNEC’s Library and Information Center, visitors are presented with elegantly designed publications of the university’s Digital Publishing House, including books and journals, as well as works and translations authored by UNEC faculty members. The exhibition also features artworks created by students of UNEC’s Design School.
Within the framework of the fair, presentations of UNEC’s academic journals and publications will be held on October 1, 3, and 6.
The fair will run until October 7 and will be open to visitors daily from 10:00 to 20:00. Admission is free of charge.