UNEC XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir
Oktyabrın 1-də Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Ekspo Mərkəzində XI Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisinin açılışı olub.
UNEC-in də təmsil olunduğu “Texno-insan: dünənin əfsanəsi, bu günün hadisəsi” mövzusuna həsr edilən builki sərgidə 23 dövlətdən 68 xarici təşkilat, 123 yerli nəşriyyat, kitabxanalar, eləcə də ali təhsil müəssisələri iştirak edir.
UNEC-in Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin hazırladığı stenddə universitetin Rəqəmsal Nəşriyyatı tərəfindən nəfis tərtibatla çap edilmiş kitablar, jurnallar, eləcə də UNEC müəllimlərinin müəllifi olduqları əsərlər və tərcümələr təqdim olunur. Sərgidə, həmçinin UNEC Dizayn Məktəbinin tələbələrinin rəsm əsərləri nümayiş etdirilir.
Sərgi çərçivəsində oktyabrın 1, 3 və 6-sı tarixlərində UNEC-in elmi jurnallarının, eləcə də kitablarının təqdimatları keçiriləcək.
Oktyabrın 7-dək davam edən sərgi hər gün səhər saat 10:00-dan axşam saat 20:00-dək ziyarət üçün açıq olacaq. Sərgiyə giriş ödənişsizdir.

UNEC участвует в XI Бакинской международной книжной выставке
1 октября при организационной поддержке Министерства культуры в Баку Экспо Центре состоялось открытие XI Бакинской международной книжной выставки.
В выставке, посвященной теме «Техно-человек: вчерашняя легенда, сегодняшнее событие», где представлен и UNEC, принимают участие 68 иностранных организаций из 23 стран, 123 местных издательства, библиотеки, а также высшие учебные заведения.
На стенде, подготовленном Библиотечно-информационным центром UNEC, представлены книги, журналы, а также работы и переводы, авторами которых являются преподаватели UNEC, напечатанные в элегантном дизайне Цифровым издательством университета. На выставке также представлены картины студентов Школы дизайна UNEC.
В рамках выставки 1, 3 и 6 октября пройдут презентации научных журналов, а также книг UNEC.
Выставка, которая продлится до 7 октября, будет открыта для посетителей ежедневно с 10:00 до 20:00. Вход на выставку свободный.