UNEC XIII Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisində təmsil olunub
Açılış mərasimində Prezident Administrasiyasının humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, Təhsil naziri Ceyhun Bayramov, Türkiyənin Milli Təhsil naziri Ziya Selçuk, təhsil müəssisələrinin rəhbərləri, müxtəlif təhsil xidmətləri göstərən qurumların nümayəndələri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Dünyanın 22 ölkəsini təmsil edən və 150-dən çox təhsil strukturunun iştirak etdiyi sərgidə UNEC-də təmsil olunub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universitetin stendini ziyarət edən Prezident Administrasiyasının humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyevaya, Təhsil naziri Ceyhun Bayramova və Türkiyənin Milli Təhsil naziri Ziya Selçuka UNEC-dəki yeniliklər barədə məlumat verib.
Stenddə ziyarətçilərin UNEC-dəki bakalavr və magistr təhsili üzrə ixtisaslar, ABŞ-ın və Avropanın aparıcı universitetləri ilə ikili diplom, mübadilə, eləcə də xüsusi təqaüd proqramları barədə sualları cavablandırılıb. UNEC-də dizayn ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin əl işlərindən ibarət rəsmlər, həmçinin tələbə dizaynerlərin rəsmdə çəkdikləri libasları canlı olaraq nümayiş etdirmələri ziyarətçilərin xüsusi marağına səbəb olub.

UNEC представлен на XIII Азербайджанской международной выставке образования
В Баку Экспо центре состоялось открытие 13-й Азербайджанской международной выставки образования  «EduExpo».
В церемонии открытия приняли участие заведующая отделом по вопросам гуманитарной политики Администрации Президента Фарах Алиева, министр образования Джейхун Байрамов, министр национального образования Турции Зия Сельджук, руководители образовательных учреждений, представители структур, оказывающих различные образовательные услуги и другие гости.
В выставке, в которой были представлены 22 страны мира и приняли участие свыше 150 образовательных структур, был представлен также UNEC.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов дал информацию о новшествах UNEC посетившим стенд университета заведующей отделом по вопросам гуманитарной политики Администрации Президента Фарах Алиевой, министру образования Джейхуну Байрамову, министру национального образования Турции Зие Сельджуку.
На стенде были даны ответы на вопросы посетителей о специальностях бакалавра и магистра UNEC, программах двойного диплома с ведущими университетами США и Европы, а также специальной стипендиальной программе.  Картины ручных работ студентов, обучающихся в UNEC по специальности дизайна, а также  открытая демонстрация одежд, нарисованных студентами-дизайнерами, вызвали особый интерес у посетителей.