UNEC XIII Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisində təmsil olunub
Açılış mərasimində Prezident Administrasiyasının humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva, Təhsil naziri Ceyhun Bayramov, Türkiyənin Milli Təhsil naziri Ziya Selçuk, təhsil müəssisələrinin rəhbərləri, müxtəlif təhsil xidmətləri göstərən qurumların nümayəndələri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Dünyanın 22 ölkəsini təmsil edən və 150-dən çox təhsil strukturunun iştirak etdiyi sərgidə UNEC-də təmsil olunub.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universitetin stendini ziyarət edən Prezident Administrasiyasının humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyevaya, Təhsil naziri Ceyhun Bayramova və Türkiyənin Milli Təhsil naziri Ziya Selçuka UNEC-dəki yeniliklər barədə məlumat verib.
Stenddə ziyarətçilərin UNEC-dəki bakalavr və magistr təhsili üzrə ixtisaslar, ABŞ-ın və Avropanın aparıcı universitetləri ilə ikili diplom, mübadilə, eləcə də xüsusi təqaüd proqramları barədə sualları cavablandırılıb. UNEC-də dizayn ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin əl işlərindən ibarət rəsmlər, həmçinin tələbə dizaynerlərin rəsmdə çəkdikləri libasları canlı olaraq nümayiş etdirmələri ziyarətçilərin xüsusi marağına səbəb olub.

UNEC has been represented at the 13th Azerbaijan International Education Fair
The opening ceremony was attended by Farah Aliyeva, head of the department of the presidential administration for humanitarian issues, minister of Education Jeyhun Bayramov, Minister of Education of Turkey Ziya Seljuk, representatives of various educational organizations and other guests.
UNEC was also represented at the exhibition, which is attended by more than 150 educational institutions from 22 countries.
UNEC rector, Professor Adalat Muradov informed the head of the department of the presidential administration for humanitarian issues, Farah Aliyeva,  minister of Education Jeyhun Bayramov, minister of National  Education of Turkey  Ziya Seljuk about the innovations at  UNEC.
At the stand the visitors′ questions were answered about the specialities on bachelor and masters education, dual diplomas with leading US and European universities, exchange programs, and special scholarship programs. Visitors were particularly interested in drawings by UNEC students studying in design; and lively demonstration of the clothes   of   student designers that they had drown.