UNEC yeni təşəbbüsə start verdi: “Elm gözəldir: Məktəbdən elmə”
Layihənin əsas məqsədi şagirdlərə elmin əhəmiyyətini və həyatdakı rolunu aşılamaq, onlarda elmdə maraq və sevgi oyadaraq, gənc nəsli elmi tədqiqatlara, yeniliklərə və gələcəkdə elmi sahələrdə uğurlu karyera qurmağa təşviq etməkdir.
Layihə çərçivəsində UNEC-in müəllimləri ölkə üzrə məktəblərə və liseylərə səfər edərək, gənc nəslə elm və təhsil sahəsindəki ən son yenilikləri, elmi kəşfləri və uğurları tanıdacaqlar.
Bu məqsədlə UNEC-in Mühəndislik fakültəsinin dosenti Ramil Sadıqov və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dosenti Afaq Hacıyeva Bakı şəhəri, 291 saylı Ekologiya liseyində şagirdlərlə görüşüblər.
Görüşdə məktəblilərə 2024-cü ildə Bakıda keçirilən COP29-un Azərbaycan və dünya üçün qazandırdığı əhəmiyyətli ekoloji və elmi töhfələrdən danışıblar. Eyni zamanda onlara müasir dövrdə baş verən ekoloji problemlər, onların fəsadları və çıxış yolları ilə bağlı önəmli məqamları çatdırıblar.
UNEC müəllimləri məktəblilərlə keçirdikləri görüşdə universitetin təhsil imkanları barədə ətraflı təqdimatla çıxış edərək, şagirdlərə gələcək təhsil seçimləri ilə bağlı geniş məlumat verdilər, həmçinin şagirdlərin suallarını cavablandırıblar.
Məktəblilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanan bu görüşün sonunda UNEC-in təhsil imkanlarını tanıdan məlumatlandırıcı bukletlər onlara təqdim olunub.

UNEC Launches a New Initiative: “Science is Beautiful: From School to Science”
The primary objective of this initiative is to emphasize the significance and role of science in students’ lives, inspire an interest and appreciation for science, and encourage the younger generation to engage in scientific research, innovation, and the pursuit of successful careers in scientific disciplines.
Within the framework of the project, UNEC faculty members will visit schools and lyceums across the country to familiarize students with the latest advancements, scientific discoveries, and achievements in the fields of science and education.
In this regard, Associate Professor Ramil Sadigov from the Faculty of Engineering and Associate Professor Afag Hajiyeva from the Faculty of Economics and Management conducted an engagement session with students at the Ecology Lyceum No. 291 in Baku.
During the session, they elaborated on the significant ecological and scientific contributions of the COP29 Conference, held in Baku in 2024, for both Azerbaijan and the global community. Additionally, they addressed pressing contemporary environmental challenges, their ramifications, and potential solutions.
The UNEC representatives also delivered a comprehensive presentation on the university’s educational opportunities, providing students with valuable insights to guide their future academic choices and addressing their questions.
The meeting, which garnered considerable interest from the students, concluded with the distribution of informational brochures outlining UNEC’s educational programs and opportunities.