UNEC yeni təşəbbüsə start verdi: “Elm gözəldir: Məktəbdən elmə”
Layihənin əsas məqsədi şagirdlərə elmin əhəmiyyətini və həyatdakı rolunu aşılamaq, onlarda elmdə maraq və sevgi oyadaraq, gənc nəsli elmi tədqiqatlara, yeniliklərə və gələcəkdə elmi sahələrdə uğurlu karyera qurmağa təşviq etməkdir.
Layihə çərçivəsində UNEC-in müəllimləri ölkə üzrə məktəblərə və liseylərə səfər edərək, gənc nəslə elm və təhsil sahəsindəki ən son yenilikləri, elmi kəşfləri və uğurları tanıdacaqlar.
Bu məqsədlə UNEC-in Mühəndislik fakültəsinin dosenti Ramil Sadıqov və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dosenti Afaq Hacıyeva Bakı şəhəri, 291 saylı Ekologiya liseyində şagirdlərlə görüşüblər.
Görüşdə məktəblilərə 2024-cü ildə Bakıda keçirilən COP29-un Azərbaycan və dünya üçün qazandırdığı əhəmiyyətli ekoloji və elmi töhfələrdən danışıblar. Eyni zamanda onlara müasir dövrdə baş verən ekoloji problemlər, onların fəsadları və çıxış yolları ilə bağlı önəmli məqamları çatdırıblar.
UNEC müəllimləri məktəblilərlə keçirdikləri görüşdə universitetin təhsil imkanları barədə ətraflı təqdimatla çıxış edərək, şagirdlərə gələcək təhsil seçimləri ilə bağlı geniş məlumat verdilər, həmçinin şagirdlərin suallarını cavablandırıblar.
Məktəblilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanan bu görüşün sonunda UNEC-in təhsil imkanlarını tanıdan məlumatlandırıcı bukletlər onlara təqdim olunub.

UNEC дал старт новой инициативе: «Наука прекрасна: От школы к науке»
Основная цель проекта привить школьникам важность науки и ее роли в жизни, вызвать интерес и любовь к науке, побудить молодое поколение к научным исследованиям, инновациям и построении успешной карьеры в научных областях в будущем.
В рамках проекта преподаватели UNEC посетят школы и лицеи по всей стране и познакомят молодое поколение с новейшими инновациями, научными открытиями и успехами в области науки и образования.
С этой целью доцент факультета Инженерии UNEC Рамиль Садыгов и доцент факультета Экономики и управления Афаг Гаджиева встретились со студентами Экологического лицея №291 города Баку.
На встрече школьникам рассказали о значительном экологическом и научном вкладе для Азербайджана и мира COP29, проведённого в Баку в 2024 году. В то же время они затронули важные моменты, связанные с экологическими проблемами, возникающими в современную эпоху, их последствиями и путями решения.
На встрече со школьниками преподаватели UNEC подробно рассказали об образовательных возможностях университета, предоставили студентам обширную информацию в связи с выбором обучения в будущем, а также ответили на вопросы школьников.
В конце встречи, которая была встречена с большим интересом школьниками, им были вручены информационные буклеты, знакомящие с образовательными возможностями UNEC.