International Librarians Network – Beynəlxalq Kitabxanaçılar Şəbəkəsinin üzvüdür.
“Səsli Kitabxana” layihəsinin, “Həftənin kitabı” layihəsinin, “Balacalara kitab oxuyaq” layihəsinin, “Biz Sizinlə fəxr edirik” layihəsinin, “UNEC Clubrary” layihəsinin, “UNEC Gənc şairlər” beynəlxalq layihəsinin rəhbəridir.
Müəllifi olduğu kitablar:
1. Azərbaycan Dövlət iqtisad Universiteti nəşriyyatının nəşrləri: Biblioqrafik göstərici (2000-2010-cu illər): ADİU-nun 80 illik yubileyinə həsr olunmuşdur /Tərtibçilər: M.Məmmədova, N.N.Kazımova.- Bakı: “İqtisad Universiteti” nəşriyyatı, 2010.- 172 s.
2. Azərbaycan Dövlət iqtisad Universitetinin professor və müəllimlərinin müdafiə olunmuş dissertasiyaları: Biblioqrafik göstərici /Tərtibçi: M.Məmmədova.- Bakı: “İqtisad Universiteti” nəşriyyatı, 2014.- 118 s.
Məqalələri:
1.”Cümhuriyyət dövründə kitabxana işi” // “Azərbaycan müəllimi” qəzeti.-2018.- 25 may.- s.7
2.“İnkluziv təhsil və kitabxanalar” //“Azərbaycan müəllimi” qəzeti.-2018.- 2 fevral.- s.6
3.“Möhtəşəm Yaxşı Məkan” və müasir informasiya texnologiyaları şəraitində kitabxanaların rolu //“Kitabxanaşünaslıq və biblioqrafiya” jurnalı.- Bakı: “Mütərcim”, 2017.- №1.- s.149-160
4.“Möhtəşəm yaxşı məkan…Kitabxana” //“Azərbaycan müəllimi” qəzeti.-2017.- 11 mart.- s.14
5.Multikulturalizmin təbliğində elektron kitabxanaların rolu //“Respublik” qəzeti.-2016.- 13 iyul.- -s.6
6.Alim ömrünün salnaməsi / “Arif Şəfaət oğlu Mehdiyev. Biblioqrafiya” kitabı haqqıında //“Respublika” qəzeti.-2015.- 24 iyul.- s.7
7.Həyat və yaradıcılıq salnaməsi /Teymur Əhmədov. Biblioqrafik məlumat toplusu haqda //“Ədalət” qəzeti.- 2014.- 26 sentyabr.- s.3
8.Ümummilli lider Heydər Əliyevin kitabxana siyasətinin fəlsəfəsi //“Kitabxanaşünaslıq və biblioqrafiya” jurnalı.- Bakı: “Mütərcim”, 2013.- №1.- s.129-134
9.Biz Sizinlə fəxr edirik //“İqtisadçı” qəzeti.- 2013.- №69-70 (849) mart.- s.2
10.Kitablar aləmində //ADİU Əsaslı Kitabxanasının qocaman əməkdaşı Qubaxanım Həsənovanın 75 illik yubileyi münasibəti ilə //“Kaspi” qəzeti.- 2012.- 21 avqust.-s.6
Diplom: Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondu tərəfindən “Fiziki məhdud gənclərin cəmiyyətə adaptasiya olunması” layihəsində fəal iştirakına görə-  2017
Təşəkkürnamə: “Möhtəşəm Yaxşı Məkan – Kitabxana” mövzusunda keçirtdiyi təlimə görə Təşəkkürnamə – 2017
“Görmə məhdudiyyətli gənclərin təhsilə və mütaliəyə cəlb edilməsində kitabxanaların rolu” mövzusunda keçirtdiyi təlimə görə Təşəkkürnamə – 2016
“Kitabxanaların innovativ idarəolunması” və “ALİSA Kitabxana Sistemi” üzrə keçirilmiş 3 saatlıq təlimin təşkilinə görə – 2015
İştirak etdiyi, məruzəçi olduğu konfranslar:
“Kitabxanalar-ənənələr və innovasiyalar” adlı C.Cabbarlı ad.Respublika Gənclər Kitabxanasının fəaliyyətinin 90 illiyi münasibətilə beynəlxalq elmi-praktik konfransda “Sosial və mədəni məkan – Kitabxana” adlı məruzəsi, 5 dekabr 2018
Azərbaycan Milli Kitabxanasının 95 illik yubileyinə həsr olunmuş “Milli Kitabxanalarda innovasiyalar – dəyişikliklərin əsası və inkişafın istiqaməti kimi” Beynəlxalq Elmi-Praktik Konfransda “İnklüziv təhsil və kitabxana xidmətləri: problemlər və perspektivlər” adlı məruzəsi, 27-28 sentyabr 2018
UNEC-də “İnklüziv ali təhsil: beynəlxalq trendlər və UNEC təcrübəsi” mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfrans çərçivəsində “İnkluziv təhsil və Kitabxanalar: Problemlər və rerspektivlər” bölməsində təlimçi, 12-14 fevral 2018
“Təhsil hamı üçün” mövzusunda Beynəlxalq Əlillər Günü münasibətilə UNEC-də keçirilən konfransda “Görməməhdudiyyətli gənclərin ali təhsilə inteqrasiyasında kitabxanaların rolu” adlı məruzəsi, 2 dekabr 2016-cı il
“Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan Milli Kitabxanasına hədiyyə etdiyi şəxsi kitabları” mövzusunda sərgi-konfransda “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Kitabxana fəlsəfəsinin təntənəsi” məruzəsi, 4 may 2016
“Kitabxana-informasiya elmi: tədris və təcrübədə yeni çağırışlar” mövzusunda Beynəlxalq Elmi konfrans, 5 may 2016
“Kitabxanalar, arxivlər və təhsil müəssisələri üçün istisnalar və məhdudiyyətlər” mövzusunda Azərbaycan Respublikası Müəllif Hüquqları Agentliyi tərəfindən təşkil edilmiş II Beynəlxalq seminar, 30 noyabr – 1 dekabr 2015
“Ali məktəblərdə elektron kitabxanaların təşkili və onlardan səmərəli istifadə olunması istiqamətləri” mövzusunda Respublika Elmi-praktiki konfrans, Bakı Biznes Universiteti, 27 fevral 2015
“Kitabxana-informasiya sahəsində əldə edilmiş nəzəri və təcrübi nailiyyətlərin tətbiqi” mövzusunda I Beynəlxalq Elmi Konfrans, 1-2 aprel 2014

International Librarians Network – a member of the International Librarian Network.
She is the head of the project “Voice Library”, “Book of the Week”, ” Lets read a book for children”, “We are proud of you” project, “UNEC Clubrary” project, “UNEC Young Poets” international project
Books she is the author of
Publications of the Azerbaijan State University of Economics: Bibliographic Index (2000-2010): dedicated to the 80th anniversary of ASEU / Compilers: M.Mammadova, NNKazimova.- Baku: Publishing House ” Azerbaijan State University of Economics “, 2010.- 172s. .
Defended dissertations by professors and teachers of the Azerbaijan State University of Economics: Bibliographic index / Compiler: M.Mammadova.- Baku: Publishing House “Azerbaijan State University of Economics “”, 2014.- 118 p.
Articles:
5.The Role of Electronic Libraries in Promoting Multiculturalism // “Respublika” Newspaper.-2016.-13th of July–s.6
Diploma: For active participation in the project “Adjustment of the physically challenged youth to society” by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan – 2017
Thanks: Thanks diploma: on “Spectacular Good Spaces – Library” in 2017
Thanks for the training on “The role of libraries in attracting visually impaired young people to education and reading” Thanks to 2016
Organization of 3-hours training on “Innovative Management of Libraries” and “ALISA Library System” – 2015
Participation in the conference:
Report titled “Social and Cultural Space – Library” at the International Scientific-Practical Conference on the 90th Anniversary of the activity of J. Jabarly’s Youth Library named “Libraries-Traditions and Innovations”, December 5, 2018
“Report on Inclusive Education and Library Services: Challenges and Perspectives” at the International Scientific-Practical Conference “Innovations in National Libraries as the Basis of Change and Origins of Development”, dedicated to the 95th anniversary of the National Library of Azerbaijan, 27-28 September 2018
Trainer in the section “Inclusive Education and Libraries: Challenges and Perspectives” within the international conference on “Inclusive Higher Education: International Trends and UNEC Experience” at UNEC, February 12-14, 2018
Report on “The Role of Libraries in Integrating of blind young people into higher education” at the conference held in UNEC on the occasion of International Day of Disabled Persons on the topic “Education for All”, 2 December, 2016
Report titled “National Leader Heydar Aliyev and the Library Philosophy’s Triumph” at the exhibition-conference on “Personal Books Presented by the National Leader Heydar Aliyev to the Azerbaijan National Library” May 4, 2016
International Scientific Conference on Library-Information Science: New Challenges in Teaching and Practice “, May 5, 2016
Second International Seminar organized by the Copyright Agency of the Republic of Azerbaijan on “Exceptions and Limitations for Libraries, Archives and Educational Institutions”, 30 November – 1 December 2015
Republican Scientific-Practical Conference on “Organization of Electronic Libraries in higher education Institutions and their effective use”, Baku Business University, February 27, 2015
I International Scientific Conference on the Application of Theoretical and Practical Achievements in the Library-Information Area, April 1-2, 2014