i.e.n., dos. Hacıyev Qalib Bəhram oğlu
Qalib Bəhram oğlu Hacıyev 24.05.1976-cı ildə Gürcüstan Respub­likasının Marneuli rayonunun Qaçağan kəndində anadan olmuş və orta təhsilini həmin kənddəki məktəbdə almışdır. 1994-1998-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitu­tunun uçot-iqtisad fakultəsində mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə bakalavr və 1998-2000-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin həmin ixtisas üzrə magistr ali təhsil mərhələsində təhsil almışdır. 2000-ci ildən 2018-ci ilədək Azərbaycan Elmi Tədqiqat Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı və Təşkili İnstitutunda (AzETKTİ və Tİ-da) işləmişdir. 2000-2001-ci illərdə AzETKTİ və Tİ-da «İstehsalın və əməyin stimullaşdırılması» şöbəsində baş iqtisadçı, 2001-2002-ci illərdə «Dağ rayonlarında istehsalın stimullaşdırılması» şöbə­sində baş elmi işçi, 2002-2003-cü ilədək «Aqrar sahənin dövlət tənzimlənməsi» şöbəsində böyük elmi işçi, 2003-2004-cü ilədək aparıcı elmi işçi, 2004-2005-ci ilədək böyük elmi işçi, 2006-cı ildən 02.05.2016-cı il tarixinədək şöbə müdiri vəzifəsində işləmişdir. 01.12.2011-ci il tarixindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Aqrar-sənaye müəssisələrinin iqtisadiyyatı və idarə edil­məsi» kafedrasında müəllim kimi pedaqoji fəaliyyətə keçdiyi üçün 0,5 ştat vahidi ilə şöbə müdiri vəzifəsi ona həvalə olunmuşdur. 2015-2019-cu illərdə «Müəssisənin iqtisadiyyatı» kafedrasında tam ştat dosent vəzifəsində işləyib. 2019-cu ildən indiyədək SOCAR-ın Baş Ofisində «İqtisadiyyat və Uçot» İdarəsində işləyir və eyni zamanda UNEC-də «Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat» kafedrasının 0,5 ştat vahidi ilə dosentidir.
Nüfuzlu platformalarda indeksləşdirilmiş jurnallarda (Web of Scince və Scopus bazasında) əsərləri dərc olunub, beynəlxalq və respublika əhəmiyyətli elmi-nəzəri və praktik konfranslarda məruzələrlə çıxışları olub, o cümlədən 66 əsəri elmi-nəzəri jurnallarda, institutun elmi toplularında, konfransların materiallarında dərc edilib və 2 kitabın həmmüəllifidir. Gürcüstan Aqrar Elmlər Akademiyasının «Xəbərlər» jurnalının, o cümlədən Gürcüstanda «Aqrar iqtisadiyyat elmi və texnoloqiyaları» adlı beynəlxalq elmi-praktik jurnalın, eyni zamanda Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı Elmi-Tədqiqat İnstitutunun «Elmi əsərlər» (2019-cu ilədək) adlı məcmuəsinin redaksiya heyətinin üzvüdür.
Elmi hesabatların və digər elmi işlərin yerinə yetirilməsində, o cümlədən yüksək ixtisaslı kadrların, xüsusən də aspirant və dissertantların yetişdirilməsində iştirak edir (2 nəfərin elmi rəhbəri və 4 nəfərin rəsmi opponenti olub). Aqrar sahəyə dair bir çox beynəlxalq və yerli təşkilatların respublikada həyata keçirdikləri layihələr üzrə tövsiyə və təkliflər hazırlayıb.
27.12.2001-ci ildə AzETKTİ və Tİ-nun elmi şurasının qərarı nəiticəsində 08.00.05- «Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi (kənd təsərrüfatı)» ixtisası üzrə dissertant kimi elmi-tədqiqat işim təsdiq edilmişdir. 29. 06. 2006-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində yaradılmış B/N dissertasiya şurasında iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almaq üçün «Azərbaycan Respublikasında aqromarke­tinqin təşkili problemləri» mövzusunda dissertasiya işini müdafiə edib. 30.01.2007-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən mənə iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi və 2013-cü ildə isə dosent elmi adı verilmişdir.
UNEC-də (D.02.051 Dissertasiya Şurasında) və Kənd Təsərrüfatının İqtisadiyyatı Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (FD.04.014 Dissertasiya Şurasında) iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru və iqtisad üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim olunan dissertasiyaların müdafiəsini keçirən Dissertasiya Şuralarının nəzdində fəaliyyət göstərən elmi seminarın üzvü olub.
31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü və Yeni il bayramı münasibətilə səmərəli elmi-pedoqoji və əmək fəaliyyətinə görə 28.12.2016-cı ildə UNEC rektorunun əmrinə əsasən «Fəxri Fərman»la təltif edilmişdir. Eyni zamanda 4.10.2017-ci ildə UNEC rektorunun əmri ilə uzun müddətli səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyətlərini nəzərə alaraq, «Müəllimlər günü» münasibətilə bir qrup müəllim mükafatlandırılaraq Q.B.Hacıyevə də «Təşəkkür» elan edilib.

к.э.н., доц. Гаджиев Галиб Бахрам оглы
Галиб Бахрам оглы Гаджиев родился 24.05.1976 в селе Гачаган Марнеульского района Грузинской Республики. Среднее образование получил в сельской школе.
В 1994-1998 годах получил образование на ступени бакалавра по специальности бухгалтерского учета и аудита Учетно-экономического факультета, в 1998-2000 годах на ступени магистратуры указанного факультета Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2000 года по 2018 год работал в Азербайджанском научно-исследовательском институте экономики и организации сельского хозяйства (АНИСХ и ОС). В 2000-2001 годах работал главным экономистом в отделе «Стимулирование производства и труда» в АНИСХ и ОС, в 2001-2002 годах старшим научным сотрудником в отделе «Стимулирование производства в горных районах», в 2002-2003 годах старшим научным сотрудником в отделе «Государственное регулирование аграрной сферы», в 2003-2004 годах ведущим научным сотрудником, в 2004-2005 годах  старшим научным сотрудником, с 2006 года по  02.05.2016 год заведующим отделом. С 01.12.2011 года перешел к педагогической деятельности, работал на должности преподавателя кафедры «Экономика и управление аграрно-промышленными предприятиями» Азербайджанского государственного экономического университета и на должности заведующего отделом на 0,5 штатных единиц. В 2015-2019 годах работал на должности доцента кафедры «Экономика предприятия». С 2019 года по настоящее время работает в управлении «Экономика и учет» Головного офиса SOCAR, в то же время на должности доцента 0,5 штатных единиц кафедры «Теоретическая и практическая экономика» UNEC.
Опубликованы научные труды в журналах, индексированных на престижных платформах, (Web of Scince и Scopus bazasında), выступал с докладами на международных и республиканских научно-практических и практических конференциях, в том числе 66 научных трудов опубликованы в научно-практических журналах, в научном сборнике университета, в материалах конференций, автор 2 книг.   Является членом редколлегии журнала «Новости»  Академии сельскохозяйственных наук Грузии, в том числе международного научно-практического журнала в Грузии под названием «Аграрно-экономическая наука и технологии», а также сборника «Научных статей» Научно-исследовательского института экономики сельского хозяйства  (до 2019 года).
Принимает участие в выполнении научных отчетов и других научных работ, в том числе в подготовке высококвалифицированных кадров, в частности аспирантов и диссертантов (был научным руководителем 2 человек и официальным оппонентом 4 человек). Подготовил рекомендации и предложения, которые осуществлены в республике многими международными и местными организациями в аграрной сфере.
27.12.2001 года по решению заседания Ученого совета АНИИЭ и ОС утвердил научно-исследовательскую работу как диссертант по специальности 08.00.05 — «Экономика и управление народным хозяйством (сельское хозяйство)». 29. 06. 2006 года для получения ученой степени кандидата экономических наук на диссертационном совете  B/N, созданном в Азербайджанском государственном экономическом университете, защитил диссертационную работу на тему «Проблемы организации агромаркетинга в Азербайджанской Республике».  30.01.2007 года Высшей Аттестационной Комиссией при Президенте Азербайджанской Республики была присвоена ученая степень кандидата экономических наук, 2013 году ученое звание доцента.
Был членом научного семинара, действующего при Диссертационном совете, проводящего защиту диссертационных работ для получения ученой степени доктора философии по экономике и доктора наук по экономике в UNEC (на Диссертационном совете D.02.051) и Научно-исследовательском институте экономики сельского хозяйства (на Диссертационном совете FD.04.014).
28.12.2016 года по случаю 31 декабря Дня солидарности азербайджанцев мира и праздника Нового года за плодотворную научно-педагогическую и трудовую деятельность на основе приказа ректора  UNEC был награжден Почетной грамотой. В то же время 4.10.2017 года по случаю «Дня учителя» по приказу ректора UNEC за продолжительную научно-педагогическую деятельность была объявлена «Благодарность» группе преподавателей, в том числе и Г.Б.Гаджиеву.