UNEC rektorunun “Novruz mühazirəsi”
Martın 1-də Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) növbəti Novruz mühazirəsi keçiriləcək. Tədbirdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov “Azərbaycan iqtisadiyyatı: oxşar çağırışlar, fərqli baxışlar” mövzusunda mühazirə söyləyəcək.
“Novruz mühazirələri”ndə iştirak etmək istəyən şəxslər martın 1-dək [email protected] elektron poçt vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər (Qeydiyyat forması).Təhsil Nazirliyi yerlərin sayının məhdud olduğunu nəzərə alaraq, iştirakçıların seçim hüququnu özündə saxlayır.
Tədbir saat 16:30-da UNEC-in əsas tədris binasında keçiriləcək (Bakı şəhəri, İstiqlaliyyət küçəsi, 6).
Mühazirədə iştirak üçün geyim sərbəstdir.
Mühazirənin “Təhsil” TV tərəfindən çəkilişi və Təhsil  Nazirliyinin internet resurslarında yayımlanması nəzərdə tutulur. Tədbirin informasiya dəstəyi “Azad Azərbaycan” televiziyası və Qafqazinfo.az saytına məxsusdur.

UNEC Rector’s “Novruz Lecture”
The next “Novruz Lecture” take place with the organization of the Ministry of Education and Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on March 1. UNEC Rector, Professor Adalat Muradov will lecture “Azerbaijan Economy: Similar Challenges and Different Views” during the event.
Those who want to attend “Novruz Lectures” can get registered via [email protected] email (application form) until March 1. Considering the limited number of seats the Ministry of Education reserve the right to choose the participants. The event will be held in the ground floor at “White Hall” of the main academic building of UNEC at 04:30pm.  (Baku, Istiglaliyyat str. 6). There is no dress code for the lecture.
The lecture is planned to be shot by “Education” TV and broadcast in the Internet resources of the Ministry of Education. Media support for the event belongs to “Azad Azerbaijan” TV and the site Qafqazinfo.az.