UNEC rektorunun “Novruz mühazirəsi”
Martın 1-də Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) növbəti Novruz mühazirəsi keçiriləcək. Tədbirdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov “Azərbaycan iqtisadiyyatı: oxşar çağırışlar, fərqli baxışlar” mövzusunda mühazirə söyləyəcək.
“Novruz mühazirələri”ndə iştirak etmək istəyən şəxslər martın 1-dək [email protected] elektron poçt vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər (Qeydiyyat forması).Təhsil Nazirliyi yerlərin sayının məhdud olduğunu nəzərə alaraq, iştirakçıların seçim hüququnu özündə saxlayır.
Tədbir saat 16:30-da UNEC-in əsas tədris binasında keçiriləcək (Bakı şəhəri, İstiqlaliyyət küçəsi, 6).
Mühazirədə iştirak üçün geyim sərbəstdir.
Mühazirənin “Təhsil” TV tərəfindən çəkilişi və Təhsil  Nazirliyinin internet resurslarında yayımlanması nəzərdə tutulur. Tədbirin informasiya dəstəyi “Azad Azərbaycan” televiziyası və Qafqazinfo.az saytına məxsusdur.

«Новрузовская лекция» ректора UNEC
1-го марта при организации Министерства образования в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоится очередная «Новрузовская лекция». На мероприятии ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов прочитает лекцию на тему «Экономика Азербайджана: похожие призывы, разные взгляды»..
Желающие участвовать на «Новрузовских лекциях» могут зарегистрироваться до 1 марта по электронной почте [email protected]. (Форма регистрации). Министерство образования учитывая ограниченность мест, право выбора оставляет за участниками.
Мероприятие состоится в «Белом зале», на I этаже  основного корпуса UNEC (Город Баку, улица Истиглалият, 6).
Для участия на лекции форма одежды свободная.
Предусматриваются съемки лекции телевидением “Təhsil” TV и оповещение в интернет- ресурсах Министерства образования. Информационная поддержка мероприятия принадлежит телевидению “Azad Azərbaycan” и сайту Qafqazinfo.az .