600-dən yüksək bal toplayan abituriyentlər UNEC-də
Dövlət İmtahan Mərkəzinin II ixtisas qrupu üzrə keçirdiyi qəbul imtahanlarından 600-dən yüksək bal toplayan Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk liseyinin və akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin şagirdləri UNEC-də olublar. Onları 700 bal toplayan Cavad Əliyev müşayiət edib.
C.Əliyev Avropa və Mərkəzi Asiya Universitetlərinin reytinqində regionun ən yaxşı 200, iqtisadyönümlü 4-cü universiteti haqda abituriyentlərə məlumat verib. Əsasən ingilis dilində təhsil almaq istədiklərini bildirən abituriyentlərə bildirilib ki, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində interaktiv metodlarla təşkil olunan dərsləri dünyanın aparıcı universitetlərinin məzunları tədris edir. Burada dünya iqtisadiyyatı, maliyyə, mühasibat uçotu, iqtisadiyyat və biznes inzibatçılığı ixtisasları üzrə bakalavr təhsili həyata keçirilir. Tələbələr UNEC-in  beynəlxalq mübadilə proqramlarında da iştirak edə bilir.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev abituriyentləri maraqlandıran suallara cavab verib. UNEC-in dünyanın qabaqcıl univeristetləri olan London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbi və Fransanın Monpelye Universiteti ilə əməkdaşlıq etdiyini diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, UNEC tələbələrə Avropanın hər iki nüfuzlu universitetinin bakalavr diplomunu əldə etmək şansı yaradır. 600-dən yuxarı bal toplayaraq UNEC-ə qəbul olunan hər bir tələbəyə universitet hesabına 100 manat məbləğində əlavə təqaüdün verilməsi abituriyentlərin xüsusi marağına səbəb olub. Onlara məlumat verilib ki, UNEC-də imtahan sessiyasında fakültə fərqi olmadan hər kurs üzrə ən yüksək nəticə göstərən 15 tələbəyə də ikinci əlaçı təqaüdü verilir.
UNEC-in tələbə rektoru Şahin Həsənov abituriyentlərə UNEC-in tarixi, beynəlxalq əlaqələri, İnnovativ Biznes İnkubator, kitabxana və Yaradıcılıq Mərkəzi barədə ətraflı məlumat verib. UNEC tələbəsi olmağın üstünlüklərindən danışıb.
Elektron Universitet Modeli ilə tanış olan gənclər ilk dəfə auditoriyada əyləşmək sevincini də yaşayıblar. Onlara bildirilib ki, UNEC-də dərslər və imtahanlar ictimaiyyətə açıq keçirilir. İxtisas seçməzdən öncə istədikləri dərsdə dinləyici kimi əyləşə bilərlər. Abituriyentlər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin dərs cədvəli ilə tanış olaraq, ixtisas seçimindən öncə dərslərdə iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.

22 MAY 2017 | VIEWS:
Schoolchildren of the Turkish Lyceum of Dayanat Foundation in Baku and the lyceum named after Zarifa Aliyeva who gathered more than 600 points within the exams held by the State Exam Center on the II major group visited UNEC. They were accompanied by Javad Aliyev who got 700 points.
J.Aliyev provided the entrants with the information about the best 200th university of the region and 4th economy-oriented university listed among the European and Central Asian Universities of the world. Students who expressed their desire to receive education in English were said that the classes in the International School of Economics of UNEC are conducted by the graduates from the world’s prestigious universities. Undergraduate Programs in World Economy, Finance, Accounting, Economics and Business Administration are available here. Students also get a chance of participating in the international exchange programs of UNEC.
Director of UNEC’s International School of Economics Anar Rzayev responded the applicants’ questions. He stressed that UNEC provides a chance of receiving Bachelor’s Degree from both of the influential European Universities. The fact that every students enrolled to UNEC with 600 points will be granted additional scholarship of 100 AZN at the expense of the University was of special interest by the entrants. They were informed that 15 students with the highest results on each course without the faculty exception are granted an excellent student’s scholarship.
Student Rector of UNEC Shahin Hasanov delivered broad information about UNEC’s history, international relations, Innovative Business Incubator, library and the Creativity Center. He spoke about the advantages of becoming UNEC student.
Young people who got acquainted with the Electronic University Model had a chance of sitting in the lecture room for the first time. They were informed that the classes and exams are open to public at UNEC. They will be able to attend any lesson before the major choice. Becoming familiar with the schedule of the International School of Economics, applicants expressed their desire of attending classes before the major choice.