700 bal toplayan abituriyentlər UNEC-də
Dövlət İmtahan Mərkəzinin II ixtisas qrupu üzrə keçirdiyi qəbul imtahanlarından 700 bal toplayan Ağcabədi şəhəri, 3 saylı məktəb-liseyin şagirdi Arzu Məmmədzadə və Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk liseyinin şagirdi Cavad Əliyev UNEC-də olublar.
İngilis dilində təhsil almaq istədiklərini bildirən abituriyentlər UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayevlə görüşüblər. İmtahanda ən yüksək nəticə əldə etdiklərinə görə gəncləri təbrik edən A.Rzayev bildirib ki, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində interaktiv metodlarla təşkil olunan dərsləri dünyanın aparıcı universitetlərindən məzunları tədris edir. Burada dünya iqtisadiyyatı, maliyyə, mühasibat uçotu, iqtisadiyyat və biznes inzibatçılığı ixtisasları üzrə bakalavr təhsili həyata keçirilir. Tələbələr UNEC-in  beynəlxalq mübadilə proqramlarında da iştirak edə bilir.
UNEC-də bir semestrlik pedaqoji fəaliyyət göstərən amerikalı professor Bülent Aybarla görüş abituriyentlər üçün yaddaqalan olub. B.Aybar abituriyentlərə ixtisas seçimi ilə bağlı tövsiyələr verib, dünya əmək bazarının tələblərini açıqlayıb. Amerikalı professor bildirib ki, UNEC bu gün dünya əmək bazarının tələblərinə cavab verən peşəkar kadrlar hazırlayır.
UNEC-in savadlı və bacarıqlı tələbələrə yaratdığı imkanları yüksək qiymətləndirən abituriyentlər İnnovativ Biznes İnkubatorunda fəaliyyət göstərən uğurlu startapçılarla da görüşüblər. Startapçılar onların ideyanın yaranması, həyata keçirilməsi və inkubasiya dövrü barədə suallarına ətraflı cavab veriblər.
Elektron Universitet Modeli ilk dəfə auditoriyaya daxil olan gənclərin marağına səbəb olub. Onlara Elektron Universitet Modelininin üstünlükləri barədə məlumat verilib. UNEC-in kitabxanasında olan abituriyentlər seçəcəkləri ixtisaslarla bağlı kitablarla maraqlanıblar. UNEC tələbələri onlara istifadə etdikləri dünyanın qabaqcıl universitetlərinin dərsliklərini təqdim ediblər.
UNEC-də dərslərin ictimaiyyətə açıq keçirildiyini öyrənən abituriyentlər bu halı müsbət qarşılayıblar. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin dərs cədvəli ilə tanış olaraq, ixtisas seçimindən öncə dərslərdə iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.

Applicants with 700 points visit UNEC
Applicants who collected 700 points from the exam held by the State Exam Center on II major group a student of the school-lyceum 3 of Aghjabadi region Arzu Mammadzade and Baku Turkish lyceum of Turkish Dayanat Foundation Javad Aliyev have visited UNEC.
Expresing their desire to study in English, the applicants met with the Director of UNEC’s International School of Economics Anar Rzayev. A.Rzayev congratulated the young people with the highest results they achieved and said the interactive classes taught in the International School of Economics of UNEC are conducted by the alumni of the leading world universities. Undergraduate Programs in World Economy, Finance, Accounting, Economics and Business are implemented here. Students also attend international Exchange Programs of UNEC.
Meeting with American Professor Bulent Aybar who perform at UNEC for one term was very memorable for the applicants. B.Aybar provided the students with recommendations about the major choice and revealed the requirements of the world labor market. American Professor highlighted that UNEC is developing professional cadres to meet the requirements of the global labor market.
They were informed that UNEC creates the opportunity to receive a Bachelor’s Degree from both prestigious universities of the Europe. Every student who enters UNEC with more than 600 scores is granted 100 AZN of scholarship at the university’s expense. In addition, UNEC grants excellent student’s scholarship to 15 students on each course who get the highest result from the exams.
The applicants appreciated the opportunities created by UNEC for educated and talented students. They also met with successful start-ups of the Innovative Business Incubator. The start- ups answered their questions about the establishment of an idea, its implementation and incubation period in detail.
The Electronic University Model was of great interest by the young people. They were provided with the advantages of the Electronic University Model. Visiting UNEC’s library, the applicants were interested in the books on the majors they would choose. UNEC students introduced them textbooks of the leading world universities they use.
Applicants also evaluated highly the fact that the classes are held open to public at UNEC. Getting acquainted with the schedule of the International School of Economics, they expressed their desire to attend classes before the major choice.