700 bal toplayan abituriyentlər UNEC-də
Dövlət İmtahan Mərkəzinin II ixtisas qrupu üzrə keçirdiyi qəbul imtahanlarından 700 bal toplayan Ağcabədi şəhəri, 3 saylı məktəb-liseyin şagirdi Arzu Məmmədzadə və Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk liseyinin şagirdi Cavad Əliyev UNEC-də olublar.
İngilis dilində təhsil almaq istədiklərini bildirən abituriyentlər UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayevlə görüşüblər. İmtahanda ən yüksək nəticə əldə etdiklərinə görə gəncləri təbrik edən A.Rzayev bildirib ki, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində interaktiv metodlarla təşkil olunan dərsləri dünyanın aparıcı universitetlərindən məzunları tədris edir. Burada dünya iqtisadiyyatı, maliyyə, mühasibat uçotu, iqtisadiyyat və biznes inzibatçılığı ixtisasları üzrə bakalavr təhsili həyata keçirilir. Tələbələr UNEC-in  beynəlxalq mübadilə proqramlarında da iştirak edə bilir.
UNEC-də bir semestrlik pedaqoji fəaliyyət göstərən amerikalı professor Bülent Aybarla görüş abituriyentlər üçün yaddaqalan olub. B.Aybar abituriyentlərə ixtisas seçimi ilə bağlı tövsiyələr verib, dünya əmək bazarının tələblərini açıqlayıb. Amerikalı professor bildirib ki, UNEC bu gün dünya əmək bazarının tələblərinə cavab verən peşəkar kadrlar hazırlayır.
UNEC-in savadlı və bacarıqlı tələbələrə yaratdığı imkanları yüksək qiymətləndirən abituriyentlər İnnovativ Biznes İnkubatorunda fəaliyyət göstərən uğurlu startapçılarla da görüşüblər. Startapçılar onların ideyanın yaranması, həyata keçirilməsi və inkubasiya dövrü barədə suallarına ətraflı cavab veriblər.
Elektron Universitet Modeli ilk dəfə auditoriyaya daxil olan gənclərin marağına səbəb olub. Onlara Elektron Universitet Modelininin üstünlükləri barədə məlumat verilib. UNEC-in kitabxanasında olan abituriyentlər seçəcəkləri ixtisaslarla bağlı kitablarla maraqlanıblar. UNEC tələbələri onlara istifadə etdikləri dünyanın qabaqcıl universitetlərinin dərsliklərini təqdim ediblər.
UNEC-də dərslərin ictimaiyyətə açıq keçirildiyini öyrənən abituriyentlər bu halı müsbət qarşılayıblar. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin dərs cədvəli ilə tanış olaraq, ixtisas seçimindən öncə dərslərdə iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.

Абитуриенты, набравшие 700 баллов, посетили UNEC
Учащийся № 3 школы-лицея города Агджабеди Арзу Мамедзаде и учащийся Бакинского лицея Турецкого фонда Даянат Джавад Алиев, набравшие 700 баллов на экзаменах по II группе, проведенных Государственным экзаменационным центром, побывали в UNEC.
Абитуриенты, выразив желание о получении образования на английском языке, встретились с директором Международной школы экономики UNEC Анаром Рзаевым. А.Рзаев поздравив молодых с высокими результатами, которые показали на экзаменах, отметил, что в Международной школе экономики UNEC уроки, организованные интерактивными методами, ведут выпускники ведущих университетов мира. Здесь осуществляется образование бакалавра по специальностям – мировая экономика, финансы, бухгалтерский учет, экономика и администрирование бизнеса. Студенты могут участвовать в международных программах обмена UNEC.
Встреча абитуриентов с американским профессором Булентом Айбар, занимающимся педагогической деятельностью в UNEC, оставила у них хорошие впечатления. Б. Айбар дал абитуриентам советы в выборе специальности, раскрыл требования мирового рынка труда. Американский профессор отметил, что сегодня UNEC готовит профессиональных кадров, отвечающих требованиям мирового рынка труда.
Абитуриенты, высоко оценив возможности, представленные UNEC грамотным и способным студентам, встретились со стартаповцами, занимающимися деятельностью в Инновационном бизнес-инкубаторе. Стартаовцы подробно ответили на вопросы абитуриентов в связи с созданием, реализаций идей, инкубационным периодом.
Модель Электронного университета вызвала интерес у молодых людей, которые впервые вошли в аудиторию. Им была представлена информация о преимуществах модели Электронного университета. Побывав в библиотеке UNEC, абитуриенты поинтересовались книгами по специальности, которую выберут. Студенты UNEC представили им учебники ведущих университетов мира, которыми пользуются.
Абитуриенты узнав об уроках, которые проводятся в UNEC открыто для общественности, восприняли этот факт положительно. Ознакомившись с графиком занятий Международной школы экономики, они пожелали присутствовать на уроках прежде чем выбрать специальность.