ADNSU və UNEC tələbələri Azərbaycan gənclərinin müasir problemlərini müzakirə ediblər
Noyabrın 18-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) “Azərbaycan gənclərinin müasir problemləri (dil, etika, estetika)” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Dəyirmi masada ADNSU-nun Tərbiyə işləri üzrə prorektoru, dosent Ata Babayev, Azərbaycan dili kafedrasının müdiri, dosent Ədalət Abbasov, ADNSU və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) müəllim-tələbə heyəti iştirak edib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan dosent Ata Babayev dəyirmi masanın tələbələr üçün əhəmiyyətini qeyd edib, bu mövzuların müzakirəsinin gənclərin şəxsi keyfiyyətlərinin inkişaf etdirilməsinə töhfə verdiyini vurğulayıb.
Dil quruculuğunda son 25 ildə həyata keçirilən islahatlardan danışan “Azərbaycan dili” kafedrasının müdiri Ədalət Abbasov Azərbaycan dilinin dünyanın ən zəngin dillərindən biri olduğunu qeyd edib.
Azərbaycan gənclərinin müasir problemləri haqqında çıxış edən UNEC-in Əmtəəşünaslıq fakültəsinin “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının müəllimi, t.ü.f.d. Yeganə Cəfərova universitetlərdə Estetika dərslərinin keçirilməsinin vacib olduğunu bildirib.
Sonra ADNSU və UNEC tələbələri “Azərbaycan gənclərinin müasir problemləri (dil, etika, estetika)” mövzusunda çıxışlar edib, müzakirələr aparıblar.

Студенты АГУНП и UNEC обсудили современные проблемы азербайджанской молодежи
18 ноября в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) состоялся круглый стол на тему «Современные проблемы азербайджанской молодежи (язык, этика, эстетика)».
В работе круглого стола приняли участие проректор по воспитательной работе (АГУНП), доцент Ата Бабаев, заведующий кафедрой Азербайджанского языка, доцент Адалат Аббасов, преподавательский состав и студенты АГУНП и Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Ата Бабаев, открыв мероприятие вступительным словом, отметил о значении круглого стола для студентов, подчеркнул, что обсуждение тем внесет вклад в личное развитие молодежи.
Говоря о реформах, осуществляемых в структуре языка за последние 25 лет, заведующий кафедрой Азербайджанского языка Адалат Аббасов отметил, что азербайджанский язык является одним из богатых языков мира.
Выступившая по проблемам азербайджанской молодежи преподаватель кафедры Экспертизы потребительских товаров  Товароведного факультета д.ф.т. Егиана Джафарова, отметила о важности проведения в университете занятий по Эстетике.
В конце студенты АГУНП и UNEC выступили по теме «Современные проблемы азербайджанской молодежи (язык, этика, эстетика)», провели обсуждения.