Alıyev Babək Rasim oğlu
2008-2014-cü illərdə Türkiyə Respublikası Süleyman Demirel Universiteti İqtisadiyyat və idari elmlər fakültəsinin, “Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi” ixtisası üzrə bakalavr təhsili almışdır.
2014-2015- ci illərdə həqiqi hərbi xidmətdə olmuşdur.
2015-2017-ci illərdə Türkiyə Respublikası Süleyman Demirel Universiteti Sosyal elmlər institunuda “Dövlət qulluğunun təşkili və idarəedilməsi” ixtisası üzrə magistr təhsili almışdır.
2017-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC)  Zaqatala flialında müəllim kimi fəaliyyətə başlamışdır.
2017-2018-ci illərdə Filial üzrə imtahan komissiyasının üzvü, 2019-2020-ci illərdə imtahanların aparılması üzrə məsul şəxs vəzifələrini icra etmişdir.
21.01.2020-ci il tarixində UNEC Zaqatala Filialı, Zaqatala İqtisad Məktəbinin rəhbəri vəzifəsinə təyin edilmişdir.
ZİM, İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının 0,5 ştat müəllimidir.
Tədris etdiyi fənlər: İdarəetmə təhlili, Dövlətin iqtisadi siyasəti, Firmanın iqtisadiyyatı, Azərbaycan iqtisadiyyatı,
Elmi fəaliyyət: İnsan kapitalı, Rəqəmsal iqtisadiyyat və Azərbaycan iqtisadiyyatı haqda 8 dən çox elmi məqalənin müəllifidir.

aliyev.babak@unec.edu.az
In 2008-2014, he received a bachelor’s degree in “Public and Municipal Administration” from the faculty of Economics and Administrative Sciences, Suleyman Demirel University, Republic of Turkey.
He served in the army in 2014-2015.
In 2015-2017, he received a master’s degree in “Civil Service Organization and Management” at the Institute of Social Sciences, Suleyman Demirel University, Republic of Turkey.
In 2017, he started working as a lecturer at Zaqatala branch of  Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
In 2017-2018, he was a member of the Branch Examination Commission, and in 2019-2020, he was the person responsible for conducting examinations.
On January 21, 2020, he was appointed   as the head of Zaqatala School of Economics of UNEC.
He is   a part-time teacher at the department of “Economics and Management”.
Disciplines he teaches: Management Analysis, State Economic Policy, Firm Economics, Azerbaijani Economy,
Scientific activity: He is the author of more than 8 scientific articles on Human Capital, Digital Economy and Azerbaijan Economy.