Almaniya Universiteti ilə əməkdaşlıq genişlənir
Fevralın 26-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Almaniyanın Siegen Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr ofisinin rəhbəri Ulrix Eberhardt ilə görüş keçirilib.
Görüşdə UNEC və Siegen Universiteti arasındakı tələbə mübadiləsi, ikili diplom proqramları, birgə layihələr və tədqiqatlar kimi bir çox əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda koordinatoru Siegen Universiteti və Azərbaycandan yeganə tərəfdaş qismində çıxış edən UNEC-in birgə iştirak etdiyi “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amilləri” (EE-KEY-AZ Entrepreneurship Education: a Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan) layihəsinin hədəfləri və reallaşması məsələləri müzakirə olunub.
DAAD-ın Almaniyadakı baş ofisi tərəfindən keçirilən müsabiqədən uğurla keçən və qrant gazanan layihənin icrasına 2016-cı ildə başlanacaq və 4 il davam edəcək. Layihə çərçivəsində müntəzəm olaraq həm Almaniyada, həm də Azərbaycanda universitetlərin professor-müəllimlərinin, gənc alimlərin və tələbələrin iştirakı ilə işçi görüşlərin və təlimlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Расширяется сотрудничество с университетом Германии
26 февраля в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась встреча с руководителем офиса международных отношений Зигенского университета Германии Ультрикса Эберхардта.
На встрече были обсуждены направления сотрудничества, такие как  обмен студентами между UNEC и Зигенским университетом, программы двойного диплома, совместные проекты и исследования.
В то же время обсуждались цели и задачи реализации проекта “EE-KEY-AZ Предпринимательское образование: создание рабочих мест в Азербайджане и основные факторы занятости” (EE-KEY-AZ Entrepreneurship Education: a Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan) при совместном участии  Зегенского университета как координатора  и UNEC, выступившего от имени Азербайджана в качестве единственного партнера.
К выполнению проекта успешно прошедшего через проведенную головным офисом DAAD в Германии конкурс и завоевавшего грант начнется  в 2016 году и продолжится  4  года. В рамках проекта предусматривается периодическое проведение в Германии и в Азербайджане встреч и тренингов с участием профессоров и преподавателей, молодых ученых и студентов университетов.
Следует отметить, что данный проект является первым в своем роде среди высших учебных заведений Азербайджана.