Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi
“Azərbaycanın biznes ictimaiyyətində menecerlərin ixtisasının artırılması üzrə Almaniya-Azərbaycan birgə Proqramı” çərçivəsində sahibkarların və menecerlərin 2018-ci ildə Almaniyada “İqtisadi kooperasiya” üzrə 1 ay müddətində ixtisasartırma kursunda iştirakı məqsədi ilə
MÜSABİQƏ ELAN EDİR
Proqramın məqsədi Azərbaycandan olan şirkət nümayəndələrinin Almaniyada ixtisasartırma kursu keçməsinə, onların beynəlxalq təcrübəyə yiyələnməsinə, alman şirkətləri ilə birbaşa iqtisadi əlaqələr qurmasına, peşəkar və mədəni dünyagörüşünün genişlənməsinə şərait yaratmaqdır.
İxtisasartırma kurslarının aşağıdakı mövzularda və müddətlərdə keçirilməsi nəzərdə tutulur:
İqtisadi kooperasiya (bütün sahələr üzrə).
Proqramın müddəti – 2018-ci ilin aprel-may ayları
Proqramın dili – ingilis
Namizədlərə aşağıdakı tələblər irəli sürülür:
– Ali təhsil (bakalavr və ya magistr dərəcəsi);
– Menecment sahəsində azı 1 il iş təcrübəsi;
– Yaşı 45-dən çox olmamalı;
– İngilis dilini bilməli.
Almaniyada keçiriləcək ixtisasartırma kursu aşağıdakı mərhələlərdən ibarətdir:
1. Treninqlər (praktiki idarəetmə vərdişlərinin qazanılması);
2. Şirkətlərdə praktiki təcrübə (qrup və ya fərdi halda təcrübə keçmək, işgüzar əlaqələr yaratmaq).
İxtisasartırma kursları zamanı Almaniyada qalmaq xərclərini və təhsil haqqının ödənilməsini alman tərəfi öz öhdəsinə götürür. Yol xərci iştirakçıların təmsil etdiyi təşkilat və ya namizədlər tərəfindən ödənilir.
2017-ci ilin dekabr ayında Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GİZ) mütəxəssislərinin iştirakı ilə namizədlərin seçilməsi üzrə müsabiqə keçiriləcəkdir.
Namizədlər aşağıdakı formaları tələb olunan qaydada ingilis dilində doldurmalı, elektron və kağız formada qeyd olunan ünvana şəxsən təqdim etməlidirlər: – Namizəd haqqında məlumat (Application form) – 2 nüsxə; – Fərdi məlumatların qorunmasına dair ərizə (Data protection declaration/Privacy statement) – 1 nüsxə;
– Vəzifəsi göstərilməklə iş yerindən təşkilat rəhbəri tərəfindən təsdiq olunmuş arayış – 1 nüsxə;
– 3×4 ölçüdə foto – 2 ədəd.
Formaları Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin saytının Xəbərlər və ya Elanlar bölmələrindən əldə etmək mümkündür: www.bbtc.gov.az.
Sənədlər 2017-ci il dekabr ayının 8-dək aşağıdakı ünvanda qəbul ediləcəkdir:
Bakı şəh., A.M.Şərifzadə küçəsi, 172, 4-cü mərtəbə, İqtisadiyyat Nazirliyinin Bakı Biznes Tədris Mərkəzi, Tədrisin təşkili və metodikası şöbəsi.

*Министерство экономики Азербайджанской Республики
Для участия предпринимателей и менеджеров  в 2018 году  в курсах повышения квалификации «Экономическая кооперация» в Германии сроком на 1 месяц в рамках «Германо–азербайджанской  совместной программы по повышению квалификации менеджеров в общественности бизнеса Азербайджана».
Целью программы является создать возможности для представителей компаний Азербайджана пройти курсы повышения квалификации в Германии, овладеть международным опытом, создать экономические отношения непосредственно с немецкими компаниями, расширить профессиональные и культурные мировоззрения.
Предусматривается проведение курсов повышения квалификации по следующим темам и срокам:
Экономическая кооперация (по всем сферам).
Срок программы – апрель-май 2018 года
Язык программы – английский.
—  иметь высшее образование (степень бакалавра или магистра);
—  иметь не менее 1 года стажа работы в сфере менеджмента;
—  возраст участников не должен превышать 45 лет;
— владеть английским языком.
Курсы в Германии состоят из следующих этапов:
• Тренинги (ориентированные на приобретение практических управленческих навыков);
• Практическая часть на предприятиях (посещение предприятий в группе или индивидуально,   налаживание деловых контактов).
При прохождении курсов повышения квалификации расходы по обучению и проживанию в Германии в ходе курсов берет на себя германская сторона. Транспортные расходы оплачиваются самим претендентом или предприятием, направляющим его на курсы.
С декабря 2017 года с участием специалистов Германской международной  организации сотрудничества GIZ будет проведён конкурс по отбору кандидатов.
Кандидаты должны заполнить следующие формы в требуемом порядке на английском языке, в электронной и письменной форме и представить в указанный адрес лично: – Информация о кандидате (Application form) – 2 экземпляра; – Заявление о защите персональных данных (Data protection declaration/Privacy statement) – 1 экземпляр;
Справка с места работы с указанием занимаемой должности за подписью руководителя организации – 1 экземпляр;