Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin yeni saytı: unec.edu.az
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində innovasiyanın tətbiqi istiqamətində növbəti yeniliklər reallaşdırılıb. Rebrendinq çərçivəsində universitetin müasir tələblərə cavab verən, təkmilləşdirilmiş, yeni imkanlarla zənginləşdirilmiş rəsmi veb saytının təqdimatı keçirilib. UNEC (University of Economy) saytın domain adında da öz əksini tapıb. unec.edu.az saytında istifadəçilərin lazımı informasiyanın tez bir zamanda əldə etməsi üçün müasir veb-dizayn komponentlərindən istifadə olunub. 3 dildə təqdim olunan saytda texniki və proqram təminatı cəhətdən ən müasir yeniliklər tətbiq edilib. HTML5, jQuery, Cross Browser texnologiyalarından və CMS platformasından istifadə olunmaqla təhlükəsizlik amili tam təmin olunub. Universitetin rəsmi veb saytının dünya reytinqində yer alması üçün “Webometrics” tələbləri əsas götürülüb.
Saytda universitetin struktur bölmələri haqqında məlumat bazası ilə yanaşı elektron kitabxana, sınaq imtahanı, elektron apellyasiya haqqında informasiyalar yer alıb. Yaxın zamanda saytın əlavəsi kimi iOS və Android platformaları üçün mobil tətbiq də istifadəçilərə təqdim olunacaq.
Rebrendinq çərçivəsində universitetin yeni korporativ loqotipi də təqdim edilib. Hazırlanan yeni loqoda müasir dizayn konsepsiyası prioritet götürülüb. Minimalizm stili bazasında qurulan loqoda əsas komponentlər kimi qlobus, iqtisadi qrafik və kitab yer alıb. Yeni loqonun fəlsəfəsi “qloballaşan dünyada iqtisadi inkişafın əsası elmdir” kimidir.

The new Site of Azerbaijan State University of Economics: UNEC.EDU.AZ
Innovative steps have been taken at Azerbaijan State University of Economics. Presentation of the official webpage which meet modern requirements, improved and enriched with new facilities was made within the rebranding framework. The new abbreviation of the University of Economy (UNEC) was reflected in the domain address of the site. New web- design components were used to make the site easy to search any information for. The latest innovations in terms of hardware and software were applied on the site presented in three languages. Safety factor was fully ensured by HTML5, jQuery, Cross Browser technologies and CMS platform. “Webometrics” requirements were based on for the University official webpage to be included on the world ranking.
Online- library, online- test, e- appeal are available on the site beside the information about the structural departments of the university. IOS and Android platforms for mobiles will also be presented to users recently.
New corporate logo of the University was presented within the rebranding. The new design concept became a priority in a new logo. Globe, economic graphic and a book was placed in the logo established in the style of minimalism. Philosophy of the new logo is “science is the foundation of economic development in a globalized world”.