Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin yeni saytı: unec.edu.az
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində innovasiyanın tətbiqi istiqamətində növbəti yeniliklər reallaşdırılıb. Rebrendinq çərçivəsində universitetin müasir tələblərə cavab verən, təkmilləşdirilmiş, yeni imkanlarla zənginləşdirilmiş rəsmi veb saytının təqdimatı keçirilib. UNEC (University of Economy) saytın domain adında da öz əksini tapıb. unec.edu.az saytında istifadəçilərin lazımı informasiyanın tez bir zamanda əldə etməsi üçün müasir veb-dizayn komponentlərindən istifadə olunub. 3 dildə təqdim olunan saytda texniki və proqram təminatı cəhətdən ən müasir yeniliklər tətbiq edilib. HTML5, jQuery, Cross Browser texnologiyalarından və CMS platformasından istifadə olunmaqla təhlükəsizlik amili tam təmin olunub. Universitetin rəsmi veb saytının dünya reytinqində yer alması üçün “Webometrics” tələbləri əsas götürülüb.
Saytda universitetin struktur bölmələri haqqında məlumat bazası ilə yanaşı elektron kitabxana, sınaq imtahanı, elektron apellyasiya haqqında informasiyalar yer alıb. Yaxın zamanda saytın əlavəsi kimi iOS və Android platformaları üçün mobil tətbiq də istifadəçilərə təqdim olunacaq.
Rebrendinq çərçivəsində universitetin yeni korporativ loqotipi də təqdim edilib. Hazırlanan yeni loqoda müasir dizayn konsepsiyası prioritet götürülüb. Minimalizm stili bazasında qurulan loqoda əsas komponentlər kimi qlobus, iqtisadi qrafik və kitab yer alıb. Yeni loqonun fəlsəfəsi “qloballaşan dünyada iqtisadi inkişafın əsası elmdir” kimidir.

Новый сайт Азербайджанского государственного экономического университета: unec.edu.az
В АГЭУ реализованы новые нововведения в направлении применения инноваций. В рамках Ребрединга, состоялась презентация официального веб-сайта университета, отвечающего современным требованиям, усовершенствованный, обогащенный новыми возможностями.   UNEC (University of Economy) нашла свое отражение и в доменном имени сайта. Для быстрого нахождения пользователем нужной информации на сайте unec.edu.az, использованы компоненты современного веб-дизайна. в лого, применены самые современное техническое и программное обеспечение.  Используя  технологии HTML5, jQuery, Cross Browser и платформу CMS полностью обеспечена безопасность. Для занятия официальным веб-сайтом места в мировом рейтинге  взяты за основу требования “Webometrics”.
Наряду с информационной базой о структурных подразделениях университета, отведено место и информации об электронной библиотеке, испытательным экзаменам, электронной апелляции. В ближайшее время как приложение к сайту будут предоставлены в распоряжение пользователей и мобильное использование для iOS и андроидных платформ.
В рамках Ребрединга,  был представлен и новый логотип университета. В изготовленном новом лого был взят за приоритет концепция современного дизайна.  В лого, построенном в минималистическом стиле, в качестве основных компонентов выступают изображение глобуса, экономического графика и книги. Философия нового лого – «Основой экономического развития в глобализирующемся мире является наука».