Azərbaycan şəraitinə uyğunlaşdırılmış “Dünya iqtisadiyyatı”dərsliyi
derslik06112015Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Fuad Mirişlinin “Dünya iqtisadiyyatı” dərsliyi Azərbaycan dilinə tərcümə edilib.
Dərsliyi UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru, İctimai Elmlər və İnformasiya İnnovasiyaları Beynəlxalq Akademiyasının müxbir üzvü, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Anar Rzayev tərcümə edib.
“Dünya iqtisadiyyatı” dərsliyinin özəlliyi xüsusi olaraq Azərbaycana aid materiallarla zənginliyidir. Bu, ilk Azərbaycan üçün yazılmış “Dünya İqtisadiyyatı” dərsliyidir. Kitabda Rusiya haqqında heç bir məlumat olmamasına və tamamilə Azərbaycandan bəhs etməsinə baxmayaraq, Rusiya Təhsil Nazirliyi tərəfindən dərslik statusu verilib. Dərslik ilk dəfə Moskvada, sonra isə UNEC-in nəşriyyatında çap edilib.

06 NOVEMBER 2015 | VIEWS:
A tutorial “World Economy” by “Fuad Mirishli was interpreted to Azerbaijani at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The tutorial was interpreted by the Director of UNEC International School of Economics, Associate member of the International Academy of Social Sciences and Information Innovation, PhD in Economy Anar Rzayev.
The peculiarity of the textbook “World Economy” is that it is especially rich with materials related with Azerbaijan. This is the first textbook “World Economy” written for Azerbaijan. Despite the lack of information about Russia in the manual and the fact that it is entirely about Azerbaijan it was awarded the status of tutorial by the Ministry of Education of the Russian Federation. The book was published first in Moscow, then at the publish house of UNEC.