“Azərlotereya” ASC ilə UNEC arasında memorandum imzalandı
Yanvarın 25-də Azərbaycanın qanuni lotereya təşkilatçısı və idman mərc oyunları operatoru “Azərlotereya” ASC ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
UNEC-də təşkil olunan tədbirdə rektor, professor Ədalət Muradov, “Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu, universitetin müvafiq struktur rəhbərləri və “Azərlotereya”nın nümayəndələri iştirak ediblər.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov qeyri-neft sektoru üzrə ölkə iqtisadiyyatı üçün önəmli yer tutan “Azərlotereya” ilə əməkdaşlığın hər iki tərəf üçün uğurlu olacağından, bu əməkdaşlığın ölkəyə, eyni zamanda türk dünyasına mühüm töhfələr qazandıracağından əminliyini ifadə edib. UNEC-in real sektorla əməkdaşlığa xüsusi önəm verdiyini diqqətə çatdıran rektor, tələbələrin real iş dünyası ilə daha yaxından tanış olması, karyera imkanlarının artırılması, eləcə də müəllimlərin praktiki bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi baxımından əməkdaşlığın əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
“Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu çıxışında birgə fəaliyyətin ölkəmizdə biznes mühitinin inkişaf etdirilməsində həlledici rol oynayan ixtisaslı kadrların hazırlanması və uğurlu idarəetmə metodologiyalarının elmi və praktiki əsaslarının araşdırılması üçün əlverişli imkanlar yaratması baxımından böyük əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb: ““Azərlotereya” olaraq korporativ sosial məsuliyyət layihələrimizdə təhsil istiqamətinə xüsusi yer ayırırıq. Bu baxımdan UNEC ilə əməkdaşlığımızın bizim üçün önəmi böyükdür. Biz – “Azərlotereya” olaraq öz “know how” yanaşmamızın və idarəetmə metodologiyamızın elmi-metodiki əsaslarının araşdırılması və “case study”lərin formalaşması üçün bütün qaynaqlarımızı, platformalarımızı İqtisad Universitetinin müəllim və tələbə heyətinə açacağıq. Bu əməkdaşlığın vacib nəticələrindən biri praktiki biznes həlli yollarının elmi yanaşmalarla birləşməsi olacaqdır”.
Z.Reisoğlu “Azərlotereya”nın yüksək ixtisaslı işçi heyəti, eləcə də Avropanın və dünyanın öndə gələn şans oyunları tədarükçüsü olan partnyoru “Scientific Games” şirkətinin ekspertlərinin şans oyunları və rəqəmsal texnologiyalar bazarının qiymətli məlumatları və imkanlarından təcrübə mübadiləsi çərçivəsində UNEC-in müəllim və tələbə heyətinin də yararlana biləcəyini  qeyd edib.
Çıxışlardan sonra “Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu ilə UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov memorandum sənədini imzalayıblar.
Sənədə əsasən, tərəflər arasında birgə layihələrin reallaşdırılması, tələbələrə təcrübə keçmək imkanının yaradılması, “Azərlotoreya”nın əməkdaşları üçün peşə hazırlığı, müəllimlərin praktiki biliklərinin artırılması məqsədilə təlimlərin təşkili və digər sahələrdə əməkdaşlıq edilməsi nəzərdə tutulub.

A memorandum is signed between “Azerlotereya” JSC and UNEC
On January 25, the signing ceremony of the memorandum of cooperation was held between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and “Azerlotereya” JSC, a legal lottery organizer and sports betting operator.
The rector, Professor Adalat Muradov, Chairman of the Board of Directors of “Azerlotereya” JSC Zafer Reisoglu, relevant structural leaders of the university, and representatives of “Azerlotereya” participated in the event organized at UNEC.
The rector of UNEC Professor Adalat Muradov expressed confidence that the cooperation with “Azerlotereya”, which occupies an important place in the country’s economy in the non-oil sector, will be successful for both parties, and that this cooperation will bring important contributions to the country and the Turkish world at the same time. Pointing out that UNEC attaches special importance to cooperation with the real sector, the rector emphasized that cooperation is important in terms of students getting to know the real business world, increasing career opportunities, as well as improving the practical skills of teachers.
Chairman of the Board of Directors of “Azerlotereya” JSC Zafer Reisoglu emphasized in his speech that joint activity is of great importance in terms of training qualified personnel who play a decisive role in the development of the business environment in our country and creating favorable opportunities for researching the scientific and practical foundations of successful management methodologies:  As “Azerlotereya”, we dedicate a special place to education in our corporate social responsibility projects. From this point of view, our cooperation with UNEC is very important for us. From this point of view, our cooperation with UNEC is very important for us. We, as “Azerlotereya”, will open all our resources and platforms to the academic staff and students of the University of Economics for the investigation of the scientific-methodical basis of our “know-how” approach and management methodology and the formation of “case studies”. One of the important results of this cooperation will be the combination of practical business solutions with scientific approaches.
Z.Reisoglu noted that within the framework of exchanging valuable information and opportunities in the market of games of chance and digital technologies, UNEC teachers and students will also be able to benefit from valuable news and opportunities of the highly qualified staff of “Azerlotereya”, as well as the experts of its partner company “Scientific Games”, which is the leading supplier of games of chance in Europe and the world.
After the speeches, the Chairman of the Board of Directors of “Azerlotereya” JSC Zafer Reisoglu, and the rector of UNEC Professor Adalat Muradov signed a memorandum.
According to the document, it is planned to implement joint projects between the parties, to create an opportunity for students to get internships, to provide professional training for “Azerlotoreya” employees, to organize pieces of training to increase the practical knowledge of teachers, and to cooperate in other areas.