“Azərlotereya” ASC ilə UNEC arasında memorandum imzalandı
Yanvarın 25-də Azərbaycanın qanuni lotereya təşkilatçısı və idman mərc oyunları operatoru “Azərlotereya” ASC ilə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) arasında əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
UNEC-də təşkil olunan tədbirdə rektor, professor Ədalət Muradov, “Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu, universitetin müvafiq struktur rəhbərləri və “Azərlotereya”nın nümayəndələri iştirak ediblər.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov qeyri-neft sektoru üzrə ölkə iqtisadiyyatı üçün önəmli yer tutan “Azərlotereya” ilə əməkdaşlığın hər iki tərəf üçün uğurlu olacağından, bu əməkdaşlığın ölkəyə, eyni zamanda türk dünyasına mühüm töhfələr qazandıracağından əminliyini ifadə edib. UNEC-in real sektorla əməkdaşlığa xüsusi önəm verdiyini diqqətə çatdıran rektor, tələbələrin real iş dünyası ilə daha yaxından tanış olması, karyera imkanlarının artırılması, eləcə də müəllimlərin praktiki bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi baxımından əməkdaşlığın əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
“Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu çıxışında birgə fəaliyyətin ölkəmizdə biznes mühitinin inkişaf etdirilməsində həlledici rol oynayan ixtisaslı kadrların hazırlanması və uğurlu idarəetmə metodologiyalarının elmi və praktiki əsaslarının araşdırılması üçün əlverişli imkanlar yaratması baxımından böyük əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb: ““Azərlotereya” olaraq korporativ sosial məsuliyyət layihələrimizdə təhsil istiqamətinə xüsusi yer ayırırıq. Bu baxımdan UNEC ilə əməkdaşlığımızın bizim üçün önəmi böyükdür. Biz – “Azərlotereya” olaraq öz “know how” yanaşmamızın və idarəetmə metodologiyamızın elmi-metodiki əsaslarının araşdırılması və “case study”lərin formalaşması üçün bütün qaynaqlarımızı, platformalarımızı İqtisad Universitetinin müəllim və tələbə heyətinə açacağıq. Bu əməkdaşlığın vacib nəticələrindən biri praktiki biznes həlli yollarının elmi yanaşmalarla birləşməsi olacaqdır”.
Z.Reisoğlu “Azərlotereya”nın yüksək ixtisaslı işçi heyəti, eləcə də Avropanın və dünyanın öndə gələn şans oyunları tədarükçüsü olan partnyoru “Scientific Games” şirkətinin ekspertlərinin şans oyunları və rəqəmsal texnologiyalar bazarının qiymətli məlumatları və imkanlarından təcrübə mübadiləsi çərçivəsində UNEC-in müəllim və tələbə heyətinin də yararlana biləcəyini  qeyd edib.
Çıxışlardan sonra “Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Zafer Reisoğlu ilə UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov memorandum sənədini imzalayıblar.
Sənədə əsasən, tərəflər arasında birgə layihələrin reallaşdırılması, tələbələrə təcrübə keçmək imkanının yaradılması, “Azərlotoreya”nın əməkdaşları üçün peşə hazırlığı, müəllimlərin praktiki biliklərinin artırılması məqsədilə təlimlərin təşkili və digər sahələrdə əməkdaşlıq edilməsi nəzərdə tutulub.

Между ОАО «Азерлотерея» и UNEC подписан меморандум
25 января между официальным организатором лотереи Азербайджана и оператором легальных ставок на спорт ОАО «Азерлотерея» и Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) состоялась церемония подписания меморандума.
В мероприятии, организованном в UNEC, приняли участие ректор, профессор Адалат Мурадов, председатель правления ОАО «Азерлотерея» Зафер Реисоглы, руководители соответствующих структур университета и представители «Азерлотерея».
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов выразил уверенность, что сотрудничество с «Азерлотереей», занимающей важное место в экономике страны в ненефтяном секторе, будет успешным для обеих сторон, и что это сотрудничество принесет важный вклад в развитие страны, а также тюркский мир. Отметив, что UNEC придает особое значение сотрудничеству с реальным сектором, ректор подчеркнул, что сотрудничество важно с точки зрения знакомства студентов с реальным миром бизнеса, расширения карьерных возможностей, а также совершенствования практических навыков преподавателей.
Председатель Совета директоров ОАО «Азерлотерея» Зафер Реисоглы в своем выступлении подчеркнул, что совместная деятельность имеет большое значение с точки зрения подготовки квалифицированных кадров, играющих решающую роль в развитии бизнес-среды в нашей стране и создания благоприятных возможностей для исследования научных и практических основ успешных методологий управления: «Как «Азерлотерея», мы уделяем особое внимание образованию в наших проектах корпоративной социальной ответственности. С этой точки зрения для нас очень важно сотрудничество с UNEC. Мы, как «Азерлотерея» для исследования научно-методических основ нашего «ноу-хау» подхода и методологии управления, формирования «кейс-метода» откроем все наши ресурсы и платформы для преподавателей и студентов Экономического университета. Одним из важных результатов этого сотрудничества станет сочетание практических бизнес решений с научными подходами».
З.Реисоглы отметил, что преподаватели и студенты UNEC в рамках обмена могут воспользоваться ценной информацией и возможностями рынка азартных игр и цифровых технологий высококвалифицированных сотрудников «Азерлотереи», а также специалистов партнерской компании «Scientific Games», которая является ведущим поставщиком азартных игр в Европе и мире.
После выступлений председатель ОАО «Азерлотерея» Зафер Реисоглы и ректор UNEC профессор Адалат Мурадов подписали меморандум.
Согласно документу, предусматривается реализация совместных проектов между сторонами, создание возможности прохождения стажировок для студентов, обеспечение профессиональной подготовки сотрудников «Азерлотерея», организация тренингов для повышения практических знаний преподавателей, сотрудничество в других областях.