şəkil Axundova sivibio.e.n., dos. Axundova Nazilə Abdul qızı
1974-1984-ci illərdə  Bakı şəhər Sabayil rayonu 134 saylı orta məktəbdə təhsil almışdır. Həmin ildə  S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) Biologiya fakültəsinə daxil olmuş, 1989-ci ildə  fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Həmin ildən Azərbaycan Botanika İnstitutunda baş laborant, kiçik elmi işçi və elmi işçi  vəzifələrində çalışmışdır. 1992-ci ildə elmi tədqiqat işləri aparmış,  1997-ci ildə namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək, biologiya elmləri namizədi elmi dərəcəsini almışdır.
2003-cü ilin sentyabr ayından  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin  “Ət, balıq və süd məhsullarının texnologiyası” kafedrasında baş müəllim, dosent əvəzi, dosent vəzifəsində  çalışmışdır.
2020-ci ilə kimi UNEC-in “Qida məhsullarının texnologiyası” kafedrasının dosenti olub.
Bir sıra beynəlxalq və respublika səviyyəli konfranslarda və simpoziumlarda elmi məqalələrlə çıxış etmiş və diplomla təltif olunmuşdur.
90-a qədər elmi və metodiki işləri vardır. 20 fənn proqramının, 2 metodiki göstərişin, 1 dərs vəsaitinin və 4 dərsliyin  müəllifidir.
2010-ci ildə 8 Mart Beynalxalq Qadınlar Günü münasibətilə İqtisad Universitetinin Fəxri Fərmanı ilə təltif edilmişdir.
Bir sıra beynəlxalq və respublika səviyyəli konfranslarda və simpoziumlarda elmi məqalələrlə çıxış etmiş və müxtəlif diplomlarla təltif olunmuşdur.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC)  tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, onun təşkili prosesində mövcud problemlərin müəyyən edilməsi üçün “keyfiyyət elçisi” seçilmişdir.

к.биол.н., доц. Ахундова Назиля Абдул гызы
В 1984 году поступила на Биологический факультет Азербайджанского государственного университета имени С.М.Кирова (ныне Бакинский государственный университет).
В 1989 году окончила университет с дипломом отличия и приступила к трудовой деятельности в качестве лаборанта, младшего научного  сотрудника и научного сотрудника.
В 1992 году вела научно-исследовательские работы, в 1997 году, защитив кандидатскую диссертацию, получила ученую степень кандидата биологических наук.
С сентября 2003 года работала на должности старшего преподавателя, исполняющего обязанности доцента, доцента кафедры «Технология мясных, рыбных и молочных продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время доцент кафедры «Технология пищевых продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
Выступала с докладами в ряде международных и республиканских конференций и была награждена дипломами. Автор 2 учебников, 2 методических указаний, 16 программ по дисциплине и около 60 статей и тезисов.