erzaq_gulnaz_fotob/m. Həsənova Gülnaz Gülağa qızı
1977-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) daxil olmuş, 1982-ci ildə  Ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ticarətinin təşkili ixtisası üzrə bitirimişdir.
1981-1987-ci illərdə İctimai-İaşə Birliyində mühasib işləmişdir.
1994-cü ildən isə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı» kafedrasında laborant, 1995-ci ildən həmin kafedrada müəllim vəzifələrində çalışmışdır.
2001-2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası» kafedrasında baş müəllim işləmişdir.
2010-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının baş müəllimi olub. Hazırda UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının baş müəllimidir.

Senior /lecturer Hasanova Gulnaz Gulaga
In 1977 she entered Azerbaijan Institute of National Economy (now Azerbaijan State University of Economics); in 1982 she graduated with a degree in commodity science and trade organization.
In 1981-1987 she worked as an accountant in the Public Catering Union.
Since 1994, she has worked as a laboratory assistant at the “Food Commodity” department of Baku State Commodity Research Commercial Institute, and since 1995, she has worked as a lecturer at the same department.
In 2001-2009 she worked as a senior lecturer at the department of “Quality examination of consumer goods” of Azerbaijan State University of Economics.
Since 2010 she is a senior lecturer at the “Expertise of consumer goods” department of Azerbaijan State University of Economics.