erzaq_gulnaz_fotob/m. Həsənova Gülnaz Gülağa qızı
1977-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) daxil olmuş, 1982-ci ildə  Ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ticarətinin təşkili ixtisası üzrə bitirimişdir.
1981-1987-ci illərdə İctimai-İaşə Birliyində mühasib işləmişdir.
1994-cü ildən isə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı» kafedrasında laborant, 1995-ci ildən həmin kafedrada müəllim vəzifələrində çalışmışdır.
2001-2009-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası» kafedrasında baş müəllim işləmişdir.
2010-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının baş müəllimi olub. Hazırda UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının baş müəllimidir.

ст. преп. Гасанова Гюльназ Гюлага гызы
В 1977 году поступила в Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), в 1982 году окончила по специальности Товароведения продовольственных товаров и организации торговли.
В 1981-1987 годах работала бухгалтером в Объединении общественного питания.
С 1994 года работала лаборантом, с 1995 года преподавателем на кафедре Товароведения продовольственных товаров Бакинского государственного товароведно-коммерческого института.
В 2001-2009 годах работала старшим преподавателем на кафедре «Качественная экспертиза продовольственных товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.