heyran-20171124-WA0000b/m. Həsənova Heyran Rəhim qızı
1980-1986 illərdə C.İldırım adına Azərbaycan Politexnik İnstitutunun (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti) İnformatika və telemexanika fakültəsində təhsil alaraq mühəndis-sistemotexnik ixtisasına yiyələnmişdir.
2002-2002 ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin maliyyə-kredit fakültəsinin iqtisadcı ixtisasına yiyələnmişdir.
1980-1982-ci illərdə Az.EA-nın “Kaspi” KB-da laborant-texnik vəzifəsində işləmişdir. 1982-2001-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Hesablama Mərkəzində texnik, operator, mühəndis, III dərəcəli proqramlaşdırıcı işləmişdir. 1998-2006-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Plan-İqtisad texnikumunda saathesabı müəllim  işləmişdir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasının baş müəllimidir.

Родилась 12 марта 1963 года в городе Баку.
В 1980-1986 годах училась и окончила факультет Информатики и телемеханики Азербайджанского политехнического института (ныне Азербайджанский технический университет).
В 2002-2002 годах овладела специальностью экономиста финансово-кредитного факультета Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1980-1982 годах работала в Аз. АН на должности лаборанта КО “Kaspi”.
В 1982-2001 годах работала в Информационно-вычислительном центре Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) на должности техника, оператора, инженера, программиста III степени.
В 1998-2006 годах работала в Азербайджанском государственном планово-экономическом техникуме преподавателем почасовой оплате.
С 2001 года работает старшим преподавателем кафедры «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.