heyran-20171124-WA0000b/m. Həsənova Heyran Rəhim qızı
1980-1986 illərdə C.İldırım adına Azərbaycan Politexnik İnstitutunun (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti) İnformatika və telemexanika fakültəsində təhsil alaraq mühəndis-sistemotexnik ixtisasına yiyələnmişdir.
2002-2002 ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin maliyyə-kredit fakültəsinin iqtisadcı ixtisasına yiyələnmişdir.
1980-1982-ci illərdə Az.EA-nın “Kaspi” KB-da laborant-texnik vəzifəsində işləmişdir. 1982-2001-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Hesablama Mərkəzində texnik, operator, mühəndis, III dərəcəli proqramlaşdırıcı işləmişdir. 1998-2006-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Plan-İqtisad texnikumunda saathesabı müəllim  işləmişdir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Rəqəmsal texnologiyalar və tətbiqi informatika” kafedrasının baş müəllimidir.

She was born on March 12, 1963 in the city of Baku.
In 1980-1986 she studied at the Faculty of Informatics and Telemechanics of Azerbaijan Polytechnic Institute named after J. Yildirim (now Azerbaijan Technical University) and became an engineer-system technician.
In 2002-2002 she graduated from the Finance and Credit Faculty of Azerbaijan State University of Economics with a degree in economist.
In 1980-1982 she worked as a laboratory technician in “Kaspi” C.B of ANAS. In 1982-2001 she worked as a technician, operator, engineer, III degree programmer at the Computing Center of Azerbaijan Institute of National Economy (now Azerbaijan State Economic University). In 1998-2006 she worked as a part-time teacher at Azerbaijan State Planning and Economics College.