qeyri_ulkar-fotob/m. Neymətova Ülkər Vaqif qızı
1993-cü ildə  Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun Qeyri-ərzaq  mallarının əmtəəşünaslığı fakültəsinə daxil olmuşdur. 1997-ci ildə institutun bakalavr təhsil pilləsini bitirərək, həmin fakültənin magistratura şöbəsinə  daxil olmuşdur. 1999-cu ildə həmin institutun magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Həmin ildən Bakı-Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun “Qeyri-ərzaq malları əmtəşünaslıgı” kafedrasında  baş laborant kimi işə başlamışdır.
2000-ci ildən saathesabı dərs aparmışdır. 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qeyri-ərzaq malları əmtəəşünaslıgı” kafedrasının assistenti,
2003-cü ildən isə baş müəllim vəzifəsində çalışıb. Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının eksperizası” kafedrasının baş müəllimi vəzifəsində çalışır.
2015-ci ildən  AMEA-nin  dissertantıdır. Dissertasiya işinin mövzusu “Bərk halda olan qeyri-ərzaq tullantılarının təbiətdə biokonvensiyası”na həsr olunmuşdur.
33 (2 dərslik, 1 dərs vəsaiti, 2 metodik göstəriş, 3 proqram, 4 məqalə, 21 tezis) elmi əsərin müəllifidir.

Senior/ lecturer Neymatova Ulker Vagif
In 1993 she entered the faculty of non-food commodity studies of Baku Commodity-Commercial Institute. In 1997, after graduating from the bachelor’s degree of the institute, she entered the masters of the same faculty. In 1999 she graduated with honors from the same institute. In the same year she started working as a senior laboratory assistant at the department of “Commodity Studies of Non-Food Products” of  Baku Commodity-Commercial  Institute.
Since 2000 she has given hourly classes. In 2001, she worked as an assistant at the department of Non-Food Commodity Studies of  Azerbaijan State University of Economics.
Since 2003, she has worked as a senior teacher. At present, she works as a senior lecturer at the “Expertise of consumer products” department of  Azerbaijan State University of Economics.
She has been a candidate for a degree  of ANAS since 2015. The topic of the dissertation is “Bio convention of solid non-food waste in nature.”
She is the author of 33 scientific works (2 textbooks, 1 textbook, 2 methodical instructions, 3 programs, 4 articles, 21 theses).