qeyri_ulkar-fotob/m. Neymətova Ülkər Vaqif qızı
1993-cü ildə  Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun Qeyri-ərzaq  mallarının əmtəəşünaslığı fakültəsinə daxil olmuşdur. 1997-ci ildə institutun bakalavr təhsil pilləsini bitirərək, həmin fakültənin magistratura şöbəsinə  daxil olmuşdur. 1999-cu ildə həmin institutun magistratura pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Həmin ildən Bakı-Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun “Qeyri-ərzaq malları əmtəşünaslıgı” kafedrasında  baş laborant kimi işə başlamışdır.
2000-ci ildən saathesabı dərs aparmışdır. 2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qeyri-ərzaq malları əmtəəşünaslıgı” kafedrasının assistenti,
2003-cü ildən isə baş müəllim vəzifəsində çalışıb. Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının eksperizası” kafedrasının baş müəllimi vəzifəsində çalışır.
2015-ci ildən  AMEA-nin  dissertantıdır. Dissertasiya işinin mövzusu “Bərk halda olan qeyri-ərzaq tullantılarının təbiətdə biokonvensiyası”na həsr olunmuşdur.
33 (2 dərslik, 1 dərs vəsaiti, 2 metodik göstəriş, 3 proqram, 4 məqalə, 21 tezis) elmi əsərin müəllifidir.

ст. преп. Нейматова Улкер Вагиф гызы
В 1993 году поступила в Бакинский товароведно-коммерческий институт на факультет Товароведения.  В  1997 году окончив ступень бакалавра института, поступила в магистратуру указанного факультета. В 1999 году окончила магистратуру с дипломом отличия. С указанного года приступила к трудовой деятельности в качестве старшего лаборанта кафедры «Товароведение непродовольственных товаров»  в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте.*
С 2000 года вела занятия почасовой оплате. В 2001 году работала ассистентом, в 2003 году преподавателем кафедры «Товароведение непродовольственных товаров»  в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте.
С 2015 года является диссертантом НАНА.
Автор 33 научных работ  (2 учебника, 1 учебное пособие,  2 методических указания, 3 программы, 4 статьи, 21 тезис).