basarat_qurbanov_fotob/m. Qurbanov Bəşarət Adil oğlu
1968-1973-cü illərdə D.Bünyadzadə adına Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) təhsil alaraq İqtisadi məlumatların mexaniki üsulla işlənməsinin təşkili ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1973-1991-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun  İnformasiya Hesablama Mərkəzində  mühəndis-riyaziyyatçı-proqramçı, böyük mühəndis-riyaziyyatçı-proqramçı, bölmə rəisi  vəzifələrində işləmişdir.
1991-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin “İnformatika” kafedrasının  metodika-tədris laboratoriyasının müdri vəzifəsində işləyib.
15.09.2020-ci ilə kimi “Rəqəmsal iqtisadiyyat və İKT” kafedrasının baş müəllimi işləmişdir.
6 dərs vəsaitinin, ”Fərdi elektron hesablama maşınlarında tədris təcrübəsi” və “İnformatika ”fənləri üzrə laboratoriya işləri (metodik vəsaitlərin), bir sıra tədris proqramlarının müəllifidir.

basarat_qurbanov_foto
В 1968-1973 годах учился и окончил с дипломом отличия специальность организации разработки экономической информации механическим способом Азербайджанского института народного хозяйства им.Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
В 1973-1991 годах работал в Информационно-вычислительном центре Азербайджанского института народного хозяйства на должности инженера-математика-программиста, старшего инженера—математика-программиста, начальника отдела.
С 1991 года работала на должности заведующего методико-учебной лаборатории кафедры «Информатика» Азербайджанского государственного экономического университета.
До 15.09.2020 года работал старшим преподавателем кафедры Цифровая экономика и ИКТ.
Автор 6 учебных пособий, лабораторных работ «Учебная практика в индивидуальных электронно-вычислительных машинах» и «Информатика» (методических указаний), ряда учебных программ.