Bakı UNEC tələbələrinin gözü ilə
Mayın 27-də Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət – Tarix Memarlıq Qoruğu İdarəsinin “İçərişəhər” tarixi muzeyinin sərgi salonunda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) tələbələrinin əl işlərindən ibarət “Bakı UNEC tələbələrinin gözü ilə” adlı rəsm sərgisi keçirilib.
UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin əsərlərindən ibarət sərgidə tələbələrin Bakıya həsr etdikləri rəsmlər nümayiş olunub. Ziyarətçilər Yaradıcılıq Mərkəzinin İnstrumental ifaçılıq dərnəyinin üzvlərinin müşayəti ilə qarşılanıb. Həmçinin Radio UNEC vasitəsi ilə Yaradıcılıq Mərkəzinin vokal dərnəyinin üzvü Aslan Əzimzadənin ifasında Bakıya həsr olunan mahnılar səsləndirilib.
Sərgi turistlərin də böyük marağına səbəb olub. UNEC tələbələri turistlərə Bakının tarixi, mədəniyyəti, görməli yerləri, adət-ənənələri barədə ətraflı məlumat veriblər.
Sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü münasibətilə “Heydər Əliyev və Azərbaycanın müasir inkişafı” mövzusunda UNEC tələbələri arasında keçirilən rəsm müsabiqəsinin qalibləri diplom və fəxri fərmanlarla təltif edilib.
Sərgi bir həftə davam edəcək, giriş sərbəstdir. Sonra isə paytaxtın digər məkanlarında nümayiş etdiriləcək.

Баку глазами студентов UNEC
27 мая в выставочном салоне исторического музея «Ичеришехер» Управления государственного историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер» при Кабинете министров Азербайджанской Республики состоялась выставка ручных работ студентов Азербайджанского государственного экономического (UNEC) под названием «Баку глазами студентов UNEC».
На выставке произведений членов Творческого центра UNEC демонстрировались посвященные Баку картины студентов. Посетителей встречали под аккомпанемент членов  инструментального исполнительного кружка Творческого центра. Также посредством Радио UNEC в исполнении члена вокального кружка Творческого центра Аслана Азимзаде прозвучали  песни.
Выставка вызвала большой интерес у туристов. Студенты UNEC дали подробную информацию туристам об истории, культуре, достопримечательностях, традициях Баку.
Затем победители посвященного 93-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева художественного конкурса картин, проведенного среди студентов на тему «Гейдар Алиев и современное развитие Азербайджана», были награждены дипломами и почетными грамотами.
Выставка продлится одну неделю, вход свободный. А затем будет демонстрироваться в других местах столицы.