Bakı UNEC tələbələrinin gözü ilə
Mayın 27-də Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət – Tarix Memarlıq Qoruğu İdarəsinin “İçərişəhər” tarixi muzeyinin sərgi salonunda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) tələbələrinin əl işlərindən ibarət “Bakı UNEC tələbələrinin gözü ilə” adlı rəsm sərgisi keçirilib.
UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin əsərlərindən ibarət sərgidə tələbələrin Bakıya həsr etdikləri rəsmlər nümayiş olunub. Ziyarətçilər Yaradıcılıq Mərkəzinin İnstrumental ifaçılıq dərnəyinin üzvlərinin müşayəti ilə qarşılanıb. Həmçinin Radio UNEC vasitəsi ilə Yaradıcılıq Mərkəzinin vokal dərnəyinin üzvü Aslan Əzimzadənin ifasında Bakıya həsr olunan mahnılar səsləndirilib.
Sərgi turistlərin də böyük marağına səbəb olub. UNEC tələbələri turistlərə Bakının tarixi, mədəniyyəti, görməli yerləri, adət-ənənələri barədə ətraflı məlumat veriblər.
Sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümü münasibətilə “Heydər Əliyev və Azərbaycanın müasir inkişafı” mövzusunda UNEC tələbələri arasında keçirilən rəsm müsabiqəsinin qalibləri diplom və fəxri fərmanlarla təltif edilib.
Sərgi bir həftə davam edəcək, giriş sərbəstdir. Sonra isə paytaxtın digər məkanlarında nümayiş etdiriləcək.

Baku through UNEC Students’ eyes
Art gallery on “Baku through UNEC Students’ eyes” consisting of the handworks of students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been held at the exhibition hall of the historical museum of “Icherisheher”  State- Historical and Architectural Reserve Office “Icherisheher” under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on May 27.
Students’ paintings dedicated to Baku were displayed in the exhibition consisting of the works of the members of Creativity Center. The visitors accompanied by the members of the Instrumental Circle of the Creativity Center. Also Radio UNEC sounded songs about Baku performed by the member of Vocal Circle of Creativity Center.
The exhibition was also of great interest by the tourists. UNEC students informed the tourists about the history, culture, attractions and traditions of Baku in detail.
Afterwards, the winners of the competition of paintings on “Heydar Aliyev and Azerbaijan’s Modern Development” held among UNEC students were introduced diplomas and Certificates of Honor.